desertangelable  


Összes kitüntetés 143

Kedvenc filmek 37

A remény rabjai (1994) A bárányok hallgatnak (1991) Good Will Hunting (1997) Forrest Gump (1994) Chihiro Szellemországban (2001) Szentjánosbogarak sírja (1988) A tökéletes trükk (2006) V, mint Vérbosszú (2005) Micsoda nő (1990) Az angol beteg (1996)

Kedvenc sorozatok 15

Wentworth, a nők börtöne (2013–) A tolvajlány (2005–2005) Gyilkos elmék (2005–2020) A Grace klinika (2005–) Narancs az új fekete (2013–2019) A hátrahagyottak (2014–2017) Sötét árvák (2013–2017) South of Nowhere (2005–2008) Sabrina, a tiniboszorkány (1996–2003) Gyilkos sorok (1984–1996)

Kedvenc művészek 99


Utolsó karc

desertangelable 

A 2019. szeptember 23-án megtartott 71. Emmy-díj átadó gála nyertesei:

Legjobb drámasorozat:
Better Call Saul
Bodyguard
* Trónok harca
Megszállottak viadala
Ozark
Pose
Utódlás
Rólunk szól

Legjobb vígjátéksorozat:
Barry
* Fleabag
The Good Place
The Marvelous Mrs. Maisel
Russian Doll
Schitt's Creek
Az alelnök

Legjobb férfi főszereplő (dráma):
Jason Bateman – Ozark
Sterling K. Brown – Rólunk szól
Kit Harington – Trónok harca
Bob Odenkirk – Better Call Saul
* Billy Porter – Pose
Milo Ventimiglia -Rólunk szól

Legjobb női főszereplő (dráma):
Emilia Clarke – Trónok harca
* Jodie Comer – Megszállottak viadala
Viola Davis – Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot?
Laura Linney – Ozark
Mandy Moore – Rólunk szól
Sandra Oh – Megszállottak viadala
Robin Wright – Kártyavár

Legjobb férfi mellékszereplő – drámasorozat
Jonathan Banks – Better Call Saul
Giancarlo Esposito – Better Call Saul
Alfie Allen – Trónok harca
Nikolaj Coster-Waldau – Trónok harca
* Peter Dinklage – Trónok harca
Michael Kelly – Kártyavár
Chris Sullivan – Rólunk szól

Legjobb női mellékszereplő – drámasorozat
Gwendoline Christie – Trónok harca
Lena Headey – Trónok harca
Sophie Turner – Trónok harca
Maisie Williams – Trónok harca
Fiona Shaw – Megszállottak viadala
* Julia Garner – Ozark

Legjobb rendezés – drámasorozat
Trónok harca – „The Iron Throne,” David Benioff és D.B. Weiss
Trónok harca – „The Last Of The Starks,” David Nutter
Trónok harca – „The Long Night” Miguel Sapochnik
A szolgálólány meséje (The Handmaid's Tale) – „Holly,” Daina Reid
Megszállottak viadala – „Desperate Times,” Lisa Brühlmann
* Ozark – „Reparations,” Jason Bateman
Utódlás – „Celebration,” Adam McKay

Legjobb forgatókönyv – drámasorozat
Better Call Saul – „Winner,” Peter Gould és Thomas Schnauz
Bodyguard – „Episode 1,” Jed Mercurio
Trónok harca – „The Iron Throne,” David Benioff és D.B. Weiss
A szolgálólány meséje (The Handmaid's Tale) – „Holly,” Bruce Miller és Kira Snyder
Megszállottak viadala – „Nice And Neat,” Emerald Fennell
* Utódlás – „Nobody Is Ever Missing,” Jesse Armstrong

Legjobb férfi főszereplő – vígjátéksorozat
Anthony Anderson – Feketék fehéren
Don Cheadle – Fekete hétfő
Ted Danson – The Good Place
Michael Douglas – The Kominsky Method
* Bill Hader – Barry
Eugene Levy – Schitt's Creek

Legjobb női főszereplő – vígjátéksorozat
Christina Applegate – Dead To Me
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel
Julia Louis-Dreyfus – Az alelnök
Natasha Lyonne – Russian Doll
Catherine O'Hara – Schitt's Creek
* Phoebe Waller-Bridge – Fleabag

Legjobb férfi mellékszereplő – vígjátéksorozat
Stephen Root – Barry
Henry Winkler – Barry
Anthony Carrigan – Barry
Alan Arkin – The Kominsky Method
* Tony Shalhoub – The Marvelous Mrs. Maisel
Tony Hale – Az alelnök

Legjobb női mellékszereplő – vígjátéksorozat
Sarah Goldberg – Barry
Sian Clifford – Fleabag
Olivia Colman – Fleabag
Betty Gilpin – GLOW
Kate McKinnon – Saturday Night Live
* Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel
Marin Hinkle – The Marvelous Mrs. Maisel
Anna Chlumsky – Az alelnök

Legjobb rendezés – vígjátéksorozat
Barry – „The Audition,” Alec Berg
Barry – „ronny/lily,” Bill Hader
The Big Bang Theory – „The Stockholm Syndrome,” Mark Cendrowski
* Fleabag – „Episode 1,” Harry Bradbeer
The Marvelous Mrs. Maisel – „All Alone,” Amy Sherman-Palladino
The Marvelous Mrs. Maisel – „We're Going To The Catskills!” Daniel Palladino

Legjobb forgatókönyv – vígjátéksorozat
Barry – „ronny/lily,” Alec Berg és Bill Hader
* Fleabag – „Episode 1,” Phoebe Waller-Bridge
The Good Place – „Janet(s),” Josh Siegal és Dylan Morgan
PEN15 – „Anna Ishii-Peters,” Maya Erskine és Anna Konkle
Russian Doll – „Nothing In This World Is Easy,” Leslye Headland, Natasha Lyonne és Amy Poehler
Russian Doll – „A Warm Body,” Allison Silverman
Az alelnök – „Az alelnök,” David Mandel

Legjobb tévéfilm
* Bandersnatch
Brexit: Háborúban mindent szabad: Háborúban mindent szabad
Deadwood
Lear király
Hervé vacsorára

Legjobb minisorozat
* Csernobil
Szökés Dannemorából
Fosse/Verdon
Éles tárgyak
When They See Us

Legjobb férfi főszereplő – minisorozat vagy tévéfilm
Mahershala Ali – True Detective
Benicio Del Toro – Szökés Dannemorából
Hugh Grant – Egy nagyon angolos botrány
Jared Harris – Chernobyl
* Jharrel Jerome – When They See Us
Sam Rockwell – Fosse/Verdon

Legjobb női főszereplő – minisorozat vagy tévéfilm
Amy Adams – Éles tárgyak
Patricia Arquette – Szökés Dannemorából
Aunjanue Ellis – When They See us
Joey King – The Act
Niecy Nash – When They See Us
* Michelle Williams- Fosse/Verdon

Legjobb férfi mellékszereplő – minisorozat vagy tévéfilm
* Ben Whishaw – Egy nagyon angolos botrány
Stellan Skarsgard – Chernobyl
Paul Dano – Szökés Dannemorából
John Leguizamo – When They See Us
Michael K. Williams – When They See Us
Asante Blackk – When They See Us

Legjobb női mellékszereplő – minisorozat vagy tévéfilm
Emily Watson – Chernobyl
Margaret Qualley – Fosse/Verdon
Patricia Clarkson – Éles tárgyak
* Patricia Arquette – A tett
Marsha Stephanie Blake – When They See Us
Vera Farmiga – When They See Us

Legjobb rendezés – minisorozat vagy tévéfilm
* Csernobil – Johan Renck
Szökés Dannemorából – Ben Stiller
Fosse/Verdon – „Glory,” Jessica Yu
Fosse/Verdon – „Who's Got The Pain,” Thomas Kail
Egy nagyon angolos botrány – Stephen Frears
When They See Us – Ava DuVernay

Legjobb forgatókönyv – minisorozat vagy tévéfilm
* Csernobil- Craig Mazin
Szökés Dannemorából – „Episode 6,” Brett Johnson, Michael Tolkin és Jerry Stahl
Szökés Dannemorából – „Episode 7,” Brett Johnson és Michael Tolkin
Fosse/Verdon – "Providence,"Steven Levenson és Joey Fields
Egy nagyon angolos botrány – Russell T. Davies
When They See Us – „Part Four,” Ava DuVernay és Michael Starrbury

Legjobb versenyzős reality
Amazing Race
American Ninja Warrior
Nailed It
* RuPaul's Drag Race
Top Chef
The Voice

Legjobb talk show
The Daily Show
Full Frontal
Jimmy Kimmel Live!
* Last Week Tonight With John Oliver
The Late Late Show With James Corden
The Late Show With Stephen Colbert

Legjobb szkeccssorozat
At Home With Amy Sedaris
Documentary Now!
Drunk History
I Love You, America With Sarah Silverman
* Saturday Night Live
Who Is America?

Legjobb rendezés – variety series
Documentary Now! – „Waiting For The Artist,” Alex Buono és Rhys Thomas
Drunk History – „Are You Afraid Of The Drunk?” Derek Waters
Last Week Tonight With John Oliver – „Psychics,” Paul Pennolino
The Late Show With Stephen Colbert – „Live Midterm Election Show,” Jim Hoskinson
* Saturday Night Live – „Host : Adam Sandler,” Don Roy King
Who Is America? – „Episode 102,” Sacha Baron Cohen, Nathan Fielder, Daniel Gray Longino és Dan Mazer

Legjobb forgatókönyv – variety series
Documentary Now!
Full Frontal With Samantha Bee
* John Oliver-show az elmúlt hét híreiről
Late Night With Seth Meyers
The Late Show With Stephen Colbert
Saturday Night Live

5 hozzászólás