Erről szól most a Snitt

336 zóna filmekről »


Mozipremierek

10 nap anyu nélkül (2020) Sötét vizeken (2019) Az ifjú Ahmed (2019) Zárójelentés (2020) A láthatatlan ember (2020) Vlastníci (2019) Isten létezik, és Petrunijának hívják (2019) A Mennyországnak kell lennie (2019) Öngyilkos túra (2019) A vadon hívó szava (2020)

Random kedvcsináló

101 kiskutya (1961)

De jó volt újranézni és újra gyereknek lenni. Megunhatatlan mese.

Hirdetés

Címlapsztorik

dulkap 

MAGYAR FILMDÍJ JELÖLTEK 2020

JÁTÉKFILM

Legjobb játékfilm:

Akik maradtak, rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő

Apró mesék, rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel

Drakulics elvtárs, rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila

FOMO – Megosztod és uralkodsz, rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István

VALAN, rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László

Legjobb rendező:

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kárpáti György Mór – Guerilla

Szász Attila – Apró mesék

Tóth Barnabás – Akik maradtak

Legjobb forgatókönyv:

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Köbli Norbert – Apró mesék

Muhi Klára, Tóth Barnabás – Akik maradtak

Legjobb férfi főszereplő:

Hajduk Károly – Akik maradtak

Krisztik Csaba – Valan

Nagy Zsolt – Drakulics elvtárs

Váradi Gergely – Guerilla

Yorgos Goletsas – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Legjobb női főszereplő:

Bognár Lulu – Szép csendben

Fátyol Hermina – Szeretlek mint Állat!

László Panna – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tenki Réka – Seveled

Walters Lili – Drakulics elvtárs

Legjobb operatőr:

Garas Dániel – Valan

Hartung Dávid – Guerilla

Marosi Gábor – Akik maradtak

Nagy András – Apró mesék

Reich Dániel – Drakulics elvtárs

Legjobb díszlet:

Antal-Fógel Adrienn – Guerilla

Ágh Márton – Drakulics elvtárs

Damokos Csaba – Valan

Rajk László – Akik maradtak

Valcz Gábor – Apró mesék

Legjobb zeneszerző:

Csorba Lóránt, Csengery Dániel – Seveled

HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) – Most van most

Keresztes Gábor – Drakulics elvtárs

Pacsay Attila, Parádi Gergely – Apró mesék

Pirisi László – Akik maradtak

Legjobb vágó:

Duszka Péter Gábor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Hargittai László – Apró mesék

Kornis Panni – Szép csendben

Mógor Ági – Akik maradtak

Szalai Károly- Valan

Legjobb hang:

Balázs Gábor – Valan

Juhász Róbert és Székely Tamás – Szép csendben

Lente Viktor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tőzsér Attila – Drakulics elvtárs

Lukács Péter Benjámin, Zándoki Bálint – Akik maradtak

Legjobb maszk:

Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) – Apró mesék

Hortobágyi Ernella, Tóth Móni (fodrász) – Valan

Kozma Éva, Halász Míra – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Kund Barbara, Károlyi Márk – Akik maradtak

Nagy Andrea, Galló Krisztina (fodrász) – Seveled

Legjobb jelmez:

Füzes Eszter – Drakulics elvtárs

Lengyel Rita – Akik maradtak

Sinkovics Judit – Valan

Schreiter Lilla – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Szlávik Juli – Guerilla

TÉVÉFILM

Legjobb tévéfilm:

Egy másik életben, rendező: Tasnádi István

Foglyok, rendező: Deák Kristóf

Házasságtörés, rendező: Vitézy László

Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence

Legjobb rendező:

Deák Kristóf – Foglyok

Miklauzic Bence – Nino bárkája

Tasnádi István – Egy másik életben

Vitézy lászló – Házasságtörés

Legjobb forgatókönyv:

Maruszki Balázs – Nino bárkája

Tasnádi István, Veres Attila – Egy másik életben

Vitézy László, Sz. Szabó István – Házasságtörés

Vörös András – Foglyok

Legjobb női főszereplő:

Gera Marina – Nino bárkája

Illés Nagy Maja – Egy másik életben

Nemes Wanda – Házasságtörés

Sodró Eliza – Foglyok

Legjobb férfi főszereplő:

Fekete Ernő – Foglyok

Molnár Áron- Egy másik életben

Nagy Péter- Házasságtörés

Znamenák István – Nino bárkája

Legjobb operatőr:

Csukás Sándor – Egy másik életben

Gózon Francisco – Foglyok

Pap Ferenc – Házasságtörés

Seregi László – Nino bárkája

Legjobb díszlet:

Antal-Fógel Adrienn – Egy másik életben

Klímó Péter – Nino bárkája

Siska Tamás – Házasságtörés

Valcz Gábor – Foglyok

Legjobb zeneszerző:

Balázs Ádám – Foglyok

Jávorka Ádám – Nino bárkája

Monori András – Egy másik életben

Legjobb vágó:

Barsi Béla – Nino bárkája

Csillag Manó – Foglyok

Csillag Mano – Házasságtörés

Mezei Áron – Egy másik életben

Legjobb hangmester:

Madaras Attila – Egy másik életben

Madaras Attila – Házasságtörés

Madaras Attila – Nino bárkája

Terffy Máté – Foglyok

Legjobb maszk:

Fekete Rita – Egy másik életben

Jakóts Katalin – Házasságtörés

Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella – Foglyok

Tóth Anikó – Nino bárkája

Legjobb jelmez:

Balai Zsuzsanna – Házasságtörés

Ignjatovic Kristina – Egy másik életben

Sinkovics Judit – Foglyok

Zelenka Nóra – Nino bárkája

Legjobb animációs film:

Az utolsó vacsora – Rendező: Rófusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia

Bela – Rendező: Tóth Roland, Producerek: Topolánszky Tamás Yvan, Sümeghy Claudia, Konecsni Krisztián

Belső könyvtár – Rendező: Kondor Attila, Producer: Ordódy Judit

Boxi, a film – Rendező-producer: Klingl Béla

Budapest Spaceport: A tolvajok – Rendező: Bálint Szilárd, Producer: Ordódy Judit

Kippkopp a hóban – Rendező: Fabók Szilvia, Producer: Tama Mikori

Lidérc úr – Rendező: Tóth Luca, Producerek: Osváth Gábor, Lukács Péter Benjámin, Ron Dyens

Szimbiózis – Rendező: Andrasev Nadja, Producerek: Sipos Orsolya, Fülöp József, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron

Szökési sebesség – Rendező: Rebák Tamás, Producer: Kiss Melinda

Tesók – Rendező: Nagy Marci, Producerek: Deák Dániel, Osváth Gábor

Legjobb dokumentumfilm:

A báró hazatér – Rendező: Breier Ádám, Producerek: Horváth-Szabó Ágnes, Halász Júlia, Kálmán Mátyás, Muhi Pires, Muhi András Pires, Romwalter Judit, Breier Ádám

A fegyházlelkész – Rendező-producer: Varga Ágota

A létezés eufóriája – Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka

Csak családról ne – Rendező: Kis Anna, Producerek: László Sára, Gerő Marcell

Emmi néni csodálatos élete – Rendező: Száraz Eszter, Producerek: Ecsedy Márton

Ketten – Rendező: Dobray György, Producerek: Dobray György, Détári Géza

Lili – Rendező: Hegedüs Péter, Producerek: Muhi András, Rebecca Mcelory, Ferenczy Gábor

Mignon – Rendező: Oláh Kata, Producerek: Oláh Kata, Elbaz Ela, Csukás Borbála

Ott legbelül dal van… – Rendező: Mohi Sándor, Producerek: Buglya Sándor, Péterffy András

Vonal fölött – Rendező: Nagy Anikó Mária, Producerek: Ugrin Julianna

Legjobb kisjátékfilm:

A buszsofőr – rendező: Borbás Dávid, producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András

A mentor – rendező: Szabó Szonja, Producerek: Pataki Ági, Kenesei Edina

Balansz – rendező: Csata Hanna, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Bosnyák Miklós

Casting – Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel

Két csík – Rendező: Dudás Balázs, Producer: Pataki Ági

Maszatvár – rendező: Szakonyi Noémi Veronika, producerek: Hutlassa Tamás, Ugrin Julianna

Reggelim a vacsorád – Rendező: Pantyi Petra, Producerek: Pálos György, Pfeiffer Linda

Szerepzavar – Rendező: Szirmai Márton, Producerek: Tóth Barnabás, Rajna Gábor, Szirmai Árpád, Faragó Attila, Grüll Péter, Molnár Levente

Szokásjog – Rendező: Füzes Dániel, Producerek: Füzes Dániel, Gor Fanni, Szentiványi Gábor, Grőger Nándor

Újjászületés – Rendező: Dombrovszky Linda, Producerek: Major István, Mihályfy Borbála

Legjobb ismeretterjesztő film:

Az elízium kém – Rendező: Jamrik Levente, Producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András

A létezés- szakmában dolgozom – Rendező-producer: Keserű Judit

A vádlott vádló – Rendező: Szentgyörgyi Bálint, Producerek: Czomba Albert, Szentgyörgyi Bálint

Élet, öröm, zene – Rendező: Sólyom András, Producerek: Sólyom András, Élő Nóra

Kodály mindenkié – Rendezők: Kékesi Attila, Papp Gábor Zsigmond, Producer: Papp Gábor Zsigmond

Néhány mondat a szabadságról – Rendező- producer: Szalay Péter

Nicky, a másik fiú – Rendező: Borsody István, Producer: Skrabski Fruzsina

Ötödik alosztály – Rendezők: Borbás Barnabás és Réti László, Producerek: Bellavics István, Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság

Piedone nyomában – Rendező-producer: Király Levente

Vad erdők, vad bércek – Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika

Legjobb televíziós sorozat:

200 első randi, Az esküvő – Rendező: Erdélyi Dániel, Producerek: Prukner Brigitta, Kapitány-Diószegi Judit, Móré Annamária, Kapitány Iván, Hámori Barbara

Alvilág (1. évad 1. epizód) – Rendező: Ujj Mészáros Károly, Producerek: Herman Péter, Bodzsár István

A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók – Rendező: Kapitány Iván, Producerek: Kapitány-Diószegi Judit, Herman Péter, Boris Mihály, Kapitány Iván

Cseppben az élet – A siker útján (2. rész) – Rendező: Gyöngyössy Bence, Producer: Kabay Barna

Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők – Rendező: Pálinkás Norbert, Producer: Mentes Endre

Kapcsolódó filmek: Apró mesék (2019) · A mi kis falunk (2017–) · Tabukról tabuk nélkül (2017–) · Drakulics elvtárs (2019) · FOMO – Megosztod, és uralkodsz (2019) · Guerilla (2019) · Most van most (2019) · 200 első randi (2018–2019) · Piedone nyomában (2018) · Alvilág (2019–2019) · Szerepzavar (2018) · A Mentor (2018) · A báró hazatér (2018) · Akik maradtak (2019) · Foglyok (2019) · Cseppben az élet (2019–2019) · Lidérc úr (2019) · Szokásjog (2019) · Szeretlek, mint állat! (2018) · Két csík (2019) · Egy másik életben (2019) · A buszsofőr (2018) · Szimbiózis (2019) · A létezés eufóriája (2019) · Szép csendben (2019) · Valan – Az angyalok völgye (2019) · Az utolsó vacsora (2018) · Maszatvár (2019) · Reggelim a vacsorád (2019) · Seveled (2019) · Ott legbelül dal van (2019) · Ketten (2018) · Lili (2019) · Nino bárkája (2019) · Házasságtörés (2019) · Újjászületés (2019) · Mignon (2019) · Csak családról ne (2020) · Ötödik alosztály – Vörösterror az Országházban (2019)

Apró mesék (2019) A mi kis falunk (2017–) Tabukról tabuk nélkül (2017–) Drakulics elvtárs (2019) FOMO – Megosztod, és uralkodsz (2019) Guerilla (2019) Most van most (2019) 200 első randi (2018–2019) Piedone nyomában (2018) Alvilág (2019–2019) Szerepzavar (2018) A Mentor (2018) A báró hazatér (2018) Akik maradtak (2019) Foglyok (2019) Cseppben az élet (2019–2019) Lidérc úr (2019) Szokásjog (2019) Szeretlek, mint állat! (2018) Két csík (2019) Egy másik életben (2019) A buszsofőr (2018) Szimbiózis (2019) A létezés eufóriája (2019) Szép csendben (2019) Valan – Az angyalok völgye (2019) Az utolsó vacsora (2018) Maszatvár (2019) Reggelim a vacsorád (2019) Seveled (2019) Lili (2019) Nino bárkája (2019) Újjászületés (2019) Mignon (2019) Csak családról ne (2020) Ötödik alosztály – Vörösterror az Országházban (2019)

BookShe 
Hírek

Magyar Mozgókép Szemle 2020
A Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. közöttrendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemlét, melynek programja immár nyilvános. Idén összesen 114 filmalkotást neveztek az alkotók, melyek közül előzsűrik választották ki azt az 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást, melyeket a rendezvény alatt a közönség nagy vásznon megnézhet – a televíziós forgalmazású filmeket ingyenesen, a nagyjátékfilmeket pedig kedvezményes 500 Ft-os áron. A Magyar Mozgókép Szemlén versenyen kívüli alkotásokat is vetítenek és szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát.
https://corvinmozi.hu/programok/magyar-mozgokep-szemle-2020

Hirdetés

Kedvenc szereplők

Sokan szerettétek volna, ha a profilotokon megjelennek kedvenc szereplőitek is.
Mostantól a szereplők kattinthatóak, és a felugró ablakban kedvencelhetőek, valamint az adott karakterhez kapcsolódó képek is itt kaptak helyet.

Ez a mostani még egy nagyon egyszerű verzió, és sok mindent ki lehet hozni belőle, ahogy sok okosítanivaló is van rajta (jelenleg például a Vasember 1, 2 és 3 Vasembere három külön adatlapon szerepel, tévesen). Kérünk benneteket, hogy ha van ötletetek a funkció jobbá tételére, azt a meta.snitt.hu oldalon keresztül küldjétek be! Köszönjük!