Hírek zóna

sipiarpi 
Hírek

A járvány miatt az interneten láthatóak a IV. Hét Domb Filmfesztivál
döntős filmjei, és a rendezvény történetében először a közönség is szavazhat a döntőbe jutott alkotásokra. Online látható Tóth Barnabás Oscar-shortlistes családi drámája az Akik maradtak, és a kelet-ukrajnai frontról mobiltelefonnal közvetítő fiú története is.
Filmek és további információ: http://hetdombfilmfesztival.hu/

Kapcsolódó filmek: Akik maradtak (2019)

Akik maradtak (2019)

BookShe 
Hírek

Mi lett volna, ha…? Megjelent Mucsi Zoltán és Bérczes László beszélgetőkönyve
https://fidelio.hu/konyv/mi-lett-volna-ha-megjelent-muc…

Kapcsolódó művészek: Mucsi Zoltán

Ancsúr 
Hírek

„Emlékszel még rájuk? Családos emberek lettek a Csacska angyal főszereplői

Már 16 éve annak, hogy bemutatták a Csacska angyal telenovellát, amiben énekeltek, táncoltak és rémesen szenvedtek a szerelemtől a fiatal karakterek. A főszereplők közül sokan már boldog édesanyák, vagy édesapák."
https://nlc.hu/sztarok/20200919/csacska-angyal-akkor-es-most/…

Kapcsolódó filmek: Csacska angyal (2004–2005)

Csacska angyal (2004–2005)

4 hozzászólás
BookShe 
Hírek

A koronavírus-járvány miatt az interneten tekintheti meg a közönség hétfőtől a IV. Hét Domb Filmfesztivál döntős filmjeit, és a rendezvény történetében először szavazhat is a döntőbe jutott alkotásokra – közölték a fesztivál szervezői.
http://hetdombfilmfesztival.hu/hu/

sipiarpi 
Hírek

A koronavírus-járvány miatt online tartották a filmes szakma egyik legrangosabb díjátadóját, a 72. Emmy-gálát vasárnap este.
A jelöltek és a díjazottak:

Legjobb férfi főszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben
Jeremy Irons ("Watchmen")
Hugh Jackman ("Bad Education")
Paul Mescal ("Normal People")
Jeremy Pope ("Hollywood")
Mark Ruffalo ("I Know This Much Is True") *Győztes

Legjobb női főszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben
Cate Blanchett ("Mrs. America")
Shira Haas ("Unorthodox")
Regina King ("Watchmen") *Győztes
Octavia Spencer ("Self Made")
Kerry Washington ("Little Fires Everywhere")

Legjobb férfi mellékszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben
Dylan McDermott ("Hollywood")
Jim Parsons ("Hollywood")
Tituss Burgess ("Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend")
Yahya Abdul-Mateen II ("Watchmen") *Győztes
Jovan Adepo ("Watchmen")
Louis Gossett Jr. ("Watchmen")

Legjobb női mellékszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben
Holland Taylor ("Hollywood")
Uzo Aduba ("Mrs. America") *Győztes
Margo Martindale ("Mrs. America")
Tracey Ullman ("Mrs. America")
Toni Collette ("Unbelievable")
Jean Smart ("Watchmen")

Legjobb férfi főszereplő vígjátékban
Anthony Anderson ("Black-ish")
Don Cheadle ("Black Monday")
Ted Danson ("The Good Place")
Michael Douglas ("The Kominsky Method")
Eugene Levy ("Schitt's Creek") *Győztes
Ramy Youssef ("Ramy")

Legjobb női főszereplő vígjátékban
Christina Applegate ("Dead to Me")
Rachel Brosnahan ("The Marvelous Mrs. Maisel")
Linda Cardellini ("Dead to Me")
Catherine O'Hara ("Schitt's Creek") *Győztes
Issa Rae ("Insecure")
Tracee Ellis Ross ("Black-ish")

Legjobb férfi mellékszereplő vígjátékban
Andre Braugher ("Brooklyn Nine-Nine")
William Jackson Harper ("The Good Place")
Alan Arkin ("The Kominsky Method")
Sterling K. Brown ("The Marvelous Mrs. Maisel")
Tony Shalhoub ("The Marvelous Mrs. Maisel")
Mahershala Ali ("Ramy")
Kenan Thompson ("Saturday Night Live")
Dan Levy ("Schitt's Creek") *Győztes

Legjobb női mellékszereplő vígjátékban
Betty Gilpin ("GLOW")
D'Arcy Carden ("The Good Place")
Yvonne Orji ("Insecure")
Alex Borstein ("The Marvelous Mrs. Maisel")
Marin Hinkle ("The Marvelous Mrs. Maisel")
Kate McKinnon ("Saturday Night Live")
Cecily Strong ("Saturday Night Live")
Annie Murphy ("Schitt's Creek") *Győztes

Legjobb férfi főszereplő drámában
Jason Bateman ("Ozark")
Sterling K. Brown ("This Is Us")
Steve Carell ("The Morning Show")
Brian Cox ("Succession")
Billy Porter ("Pose")
Jeremy Strong ("Succession") *Győztes

Legjobb női főszereplő drámában
Jennifer Aniston ("The Morning Show")
Olivia Colman ("The Crown")
Jodie Comer ("Killing Eve")
Laura Linney ("Ozark")
Sandra Oh ("Killing Eve")
Zendaya ("Euphoria") *Győztes

Legjobb férfi mellékszereplő drámában
Giancarlo Esposito ("Better Call Saul")
Bradley Whitford ("The Handmaid's Tale")
Billy Crudup ("The Morning Show") *Győztes
Mark Duplass ("The Morning Show")
Nicholas Braun ("Succession")
Kieran Culkin ("Succession")
Matthew Macfadyen ("Succession")
Jeffrey Wright ("Westworld")

Legjobb női mellékszereplő drámában
Laura Dern ("Big Little Lies")
Meryl Streep ("Big Little Lies")
Helena Bonham Carter ("The Crown")
Samira Wiley ("The Handmaid's Tale")
Fiona Shaw ("Killing Eve")
Julia Garner ("Ozark") *Győztes
Sarah Snook ("Succession")
Thandie Newton ("Westworld")

Legjobb reality:
„The Masked Singer”
„Nailed It”
„RuPaul's Drag Race” *Győztes
„Top Chef”
„The Voice”

Legjobb variety talk show (beszélgetős műsor)
„Daily Show with Trevor Noah”
„Full Frontal with Samantha Bee”
„Jimmy Kimmel Live”
„Last Week Tonight with John Oliver” *Győztes
„Late Show with Stephen Colbert”

Legjobb minisorozat
„Little Fires Everywhere”
„Mrs. America”
„Unbelievable”
„Unorthodox”
„Watchmen” *Győztes

Legjobb komédiasorozat
„Curb Your Enthusiasm”
„Dead to Me”
„The Good Place”
„Insecure”
„The Kominsky Method”
„The Marvelous Mrs. Maisel”
„Schitt's Creek” *Győztes
„What We Do in the Shadows”

Legjobb drámasorozat
„Better Call Saul”
„The Crown”
„The Handmaid's Tale”
„Killing Eve”
„The Mandalorian”
„Ozark”
„Stranger Things”
„Succession” *Győztes

forrás: https://edition.cnn.com/2020/09/20/entertainment/emmy-w…

5 hozzászólás
BookShe 
Hírek

Nyolc filmet nézhetünk meg premier előtt a X. Mozinet Filmnapokon
Október 22. és 25. között rendezik meg a X. Mozinet Filmnapokat a budapesti Puskin moziban és 14 további magyar városban.
https://fidelio.hu/vizual/nyolc-filmet-nezhetunk-meg-pr…

lipotdorka 
Hírek

Filmfesztivált szerveznek az SZFE tiltakozó diákjai

A FREESZFE Filmfesztivál szervezői maximum 3 perces alkotásokat várnak az autonómia, a szolidaritás vagy a diákmozgalom témakörében. Műfaji követelményeket nem támasztottak, annyit kérnek, hogy a beküldött alkotások legyenek ellátva angol felirattal.

A beérkezett műveket a diákokból álló zsűri, valamint három neves filmművész bírálja el:
– Enyedi Ildikó rendező (Arany Medve-díj)
– Mundruczó Kornél rendező (cannes-i Un certain regard szekció fődíja)
– Hajdu Szabolcs rendező (Kristály Glóbusz-díj)

https://magyar.film.hu/filmhu/hir/filmfesztivalt-szerve…