MAGÁNÉLET
Zachary Edward Snyder 1966-ban született Green Bayben, de gyermekkorát már Greenwitchben töltötte. Édesanyja a festészettel és a fotózással foglalkozott, és abban az iskolában tanított, ahová később Snyder is járt. Anyja szerette volna, hogy fia a festészettel foglalkozzon, ám ő inkább a filmkészítés felé orientálódott. Zack elkezdett a kaliforniai Art Center College of Designra járni, ahol osztálytársa volt többek közt Michael Bay is.
Jelenleg Pasadenában él feleségével, a producer Deborah Snyderrel, aki rendszeres alkotótársa. A pár 1996-ban ismerkedett meg, és 2004-ben házasodott össze New Yorkban. Snyder négy gyermek édesapja.
KARRIER
Pályafutását rendezőként reklámokkal kezdte, olyan világmárkáknak dolgozott, mint az Audi, a BMW, a Subaru, a Nissan, a Reebok vagy a Nike. Alkalmanként zenei videoklipeket is készített, többek közt olyan előadóknak, mint Morrissey, Dionne Farris, Heather Nova vagy a My Chemical Romance. 1990-ben az évtized egyik legmeghatározóbb sportolójáról, Michael Jordanről készített egy dokumentumfilmet, mely első lépése volt a filmezés irányába.
2002-ben nem fogadta el az 1980-as évek egyik legnépszerűbb sorozatának moziváltozatának forgatását, mivel R-filmet szeretett volna forgatni, a stúdió pedig ragaszkodott a „tinibarát” PG 13-as besoroláshoz. 2004-ben elkészítette élete első filmjét, amely a George A. Romero által rendezett klasszikus horrorfilm, a Dawn of the Dead remake-je. A kőkemény zombifilm Holtak hajnala címmel került a mozikba.
Két évre rá, 2007-ben mutatták be az első nagybetűs Zack Snyder-filmet, a 300-at. A CGI-orgia a kétezres évtized egyik legmeghatározóbb filmjévé vált. A képregényhez egyébként nagyon is hű 300 – a brutális jelenetei miatti – korhatáros besorolása ellenére is igazi gigasikerré vált. A film második része, a 300: A birodalom hajnala 2014-ben érkezett meg, ám ezen Snyder csak forgatókönyvíróként működött közre.
2009-ben jelent meg következő filmje, a Watchmen: Az őrzők c. képregény-adaptáció. Snyderen kívül sokaknak kihívást jelentett volna vászonra vinni az alternatív történelemben játszódó, meglehetősen sötét tónusú szuperhősfilmet, és ezzel kivívta a filmes világ és a szakma elismerését is.
2010-ben jelent meg első animációs és korhatár nélküli filmje, Az örzők legendája. A látványban ismét erős, a fő célcsoportnak, a gyerekeknek talán túlságosan is durva baglyos film anyagilag nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ahogy később a 2011-es Álomháború sem. Utóbbi film vegyes kritikákat kapott, elsősorban a tinédzser lányok értékelték, hiszen olyan sztárokat vonultatott fel, mint Emily Browning vagy Vanessa Hudgens.
Snyderre bízták a Superman-franchise újjáélesztését, így 2013 nyarán meg is érkezett Az acélember, mely a Christopher Nolan (A sötét lovag-trilógia) által sikeressé tett realisztikus, hősének emberi oldalát erősítő, helyét a modern világban kereső megközelítést vitte tovább. A film értékelései meglehetősen vegyesek voltak, bár az akciójeleneteket és a vizuális élményt a legtöbben pozitívan fogadták.
A folytatás már be is lett jelentve a Superman-mozihoz: 2016-ban érkezik a második rész, melyben a filmvásznon először csap majd össze az acélember és Batman, akit nem mellesleg Ben Affleck fog majd játszani. Időközben a főgonosz, Lex Luthor megformálójára is fény derült, őt Jesse Eisenberg fogja életre kelteni.
STÍLUS
A rendező meglehetősen egyedi látásmódjáról ismert. Gyakran használ lassított, kimerevített harci jeleneteket filmjeiben, Amy Nicholson a Boxoffice magazintól meg is jegyezte, hogy módszere elválasztja a többi, közeli harcjeleneteket több vágással forgató rendezőtől.