Nem hozzáférhető számodra a kért oldal!

Erről szól most a Snitt

488 zóna filmekről »


Mozipremierek

Volt egyszer… az anyám (2025) Diplo, a kis dínó (2024) Háttérzene államcsínyhez (2024) Goebbels, a manipuláció művészete (2024) Elefántos kaland (2024) Mennydörgők* (2025) Fehér bátorság (2024) Simona Kossak, a vadon őrzője (2024) Alig páran (2023) Lampo – Vonatkaland négy lábon (2023) Minghun (2024) Ürömszülők (2021)

Streamingpremierek

Star Wars: Alvilági históriák (2025–) Rosszfiú (2023–) Halálszint felett (2024) Apák gyöngye (2024) Saturday Night: A kezdetek (2024) A legnagyobb rajongó (2025) Még egy kis szívesség (2025) A négy évszak (2025–) Egy százalék indián (2024) A keskeny út a mély északra (2025–) A Starling lány (2023) Hűtlenek: Elvarratlan szálak (2025–)

Random kedvcsináló

Elhallgattatva (2011)

Nem egy könnyű film, bár sosem vidám dolog látni, ha gyerekeket bántalmaznak, vagy erőszakolnak meg. Mégis, ez egy fantasztikus film a maga nemében, mert rávilágít arra, hogyan használják ki mások a náluk gyengébbeket, főleg, ha az illető esetleg segítséget sem tud kérni. Itt pedig siketnéma gyerekekről van szó, akik egy világtól elzárt iskolában élnek, távol mindentől, a szüleiktől és nem számíthatnak, csak egymásra.

A színészi játék döbbenetesen kiváló, különösen a gyerekek részéről, akik nagyon jól ráéreztek a karaktereikre. De a felnőttekre sem lehet panasz, mert mindenki nagyon odatette magát, kihozva a karakteréből a maximumot. A rendezés is jó volt, a környezet és a zene is illett a történethez.

A szóban forgó iskolát egyébként, ahol az 1960-as években az eredeti esetek történtek, a film készülte után bezárták. Kár, hogy nem előbb, és kár, hogy azok az emberek, akik a gyerekeket bántották, csak pár évet kaptak, és nem életfogytiglant.


Címlapsztorik

Snitt-díj

Snitt-díj 2025 – 3. rész

Legjobb zeneszerző
A Dűne első részével már nyert egy Snitt-díjat Hans Zimmer és ezúttal sem volt kérdés a győzelme felől. Kétszer annyi szavazatot kapott, mint a második helyezett Rob Simonsen (Deadpool & Rozsomák).



Legjobb rendező
A Dűne 2. második díját a szintén duplázó Denis Villeneuve hozta, Herendi Gábort megelőzve.



Legjobb női mellékszereplő
Újabb Dűne 2. díj, amit ezúttal Rebecca Fergusonnak köszönhet a film. Az első résszel még csak jelölt volt, de most Margaret Qualley-t megelőzve már nyerni tudott.



Legjobb férfi mellékszereplő
Azért nem minden kategóriát ural a Dűne 2. A Futni mentem is duplázott Ember Márk alakításának hála, Austin Butler (Dűne 2.) előtt



Legjobb női főszereplő
Emma Stone alakítása a Szegény párákban nálunk sem maradt díj nélkül, ahogy szinte minden jelentősebb filmes díjátadón az elmúlt évben. Az ezüst érmet Demi Moore, míg a Bronzot Zendaya szerezte meg.



Legjobb férfi főszereplő
Elérkeztünk a harmadik művészhez, aki a Dűne filmekkel duplázott a Snitt-díj történetében. Timothée Chalamet a Deadpool & Rozsomák párost előzte meg.



Legjobb film
A legfontosabb kategóriában sem született igazán meglepetés, bár a szavazatok száma alapján egyáltalán nem nevezhető fölényes sikernek. Négy szavazattal kapott többet, mint a második Deadpool & Rozsomák (78) és csak tíz szavazattal előzte meg a bronzérmes Futni mentem-et.

Köszönjük a szavazataitokat!

SNITT-DÍJ

Snitt-díj 2025 – 2. rész

Legjobb ázsiai film vagy sorozat
Ebben a kategóriában volt a legsimább győzelem. A győztes Nyerd meg az életed 2. 91 szavazatot kapott, míg az ezüstérmes Kusuriya no Hitorigoto, mindössze 12-t.



Legjobb film vagy sorozat a világ többi részéről
Az amerikai és ázsiai produkciókon túli kategóriában egyértelmű magyar uralom volt.
A Futni mentem simán nyerni tudott (87 szavazat), de mögötte is két magyar produkció szerepel egyarát 29-29 szavazatot kapva: Az Árulók és a Fekete pont.



Legjobb dokumentumfilm, -sorozat vagy -minisorozat
A Formula 1 – Hajsza a túlélésért 2022 után ismét az első helyen ért célba, megelőzve a Kék pelikán című magyar animációs dokumentumfilmet.



Legjobb rövidfilm
A nagy sikerű Énekelj filmek szereplőivel készült rövidfilm a legkisebb különbséggel tudott nyeri. Mindössze 1 szavazat különbség volt közte és a második helyezett A fiú és a polip között.



Legjobb animációs film
Ugyan a nagyobbaknak tartott nemzetközi filmes díjakat nem sikerült megnyernie, de itt nálunk simán hozta az első helyet az Agymanók 2. című produkció, megelőzve A vad robotot. (92-73 szavazat)



A befejezéssel holnap érkezünk.