A jelentéktelen külsejű, gátlásos Carrie White sokat szenved iskolatársai otromba vicceitől. Otthon sincs nyugta, mert bigottan vallásos anyja még arra sem képes, hogy felvilágosítsa a női lét rejtelmeiről. Így nem csoda, hogy szinte összeomlik, amikor a zuhanyozóban szembesül az első… [tovább]
Carrie (Carrie 1.) (1976) 167★
Képek 16
Szereposztás
Kedvencelte 21
Várólistára tette 72
Kiemelt értékelések
Carrie (1976) 72%
Minden egyes percét imádtam! Nem túl hosszú film, ezért elég gyorsan történik minden. Sissy Spacek csodálatos volt, a többiek pedig megérdemelték, amit kaptak. A vallási fanatizmusra, mint témára kifejezetten ugrok, ebben a filmben is felvitte a vérnyomásom. Carrie osztálytársai pedig undorítóak voltak. Ez a történet egyébként természetfeletti nélkül is bőven tökéletes lenne. Sajnálom, hogy eddig nem láttam, nagyszerű élmény volt.
Carrie (1976) 72%
Vegyes érzéseim vannak ezzel a filmmel kapcsolatban, nem igazán lett kedvenc, és hát végig untatott. Alig vártam már, hogy vége legyen. A 2013-as verzió nekem sokkal jobban tetszett, azt láttam legelsőnek, és habár abban is idegesített Margaret, mint itt is, nekem jobban bejött Julianne Moore alakítása, spoiler mint ebben Piper Laurie. Sissy Spacek tényleg nem volt rossz, aranyos egy csajszi, bár már az elején látszik rajta, hogy valami nem stimmel vele. XD De a trükkjei jók voltak, spoiler Ez volt az egyetlen jelenet rész, ami kicsikart belőlem bármi reakciót, a többit unott képpel néztem. Tommy karaktere nekem nem jött át, se Billyé. John Travolta baromi kevés volt nekem itt, és nem sok szerep jutott neki. A fruskák röhögéseitől, legszívesebben a falat kapartam volna rohadtul idegesített mindegyik.
Carrie (1976) 72%
Jaj de nem vagyok most boldog. Még sosem láttam a filmet (egyiket sem) és a könyvet sem olvastam, így idénre beterveztem őket. A könyvvel megszenvedtem, borzalmas volt, egyértelműen nem nekem írta King. Rutinos King olvasó (és néző vagyok), de ez nem nekem szól. Szóval eleve félve kezdtem neki a filmnek is, és sajnos itt is csalódtam. A filmben mindent kicseréltek átalakítottak, ami véletlenül tetszett a könyvben… A plotban lévő változások – szerintem – sokhelyen annyira rontott, hogy a Carrie eredeti története is érthetetlenné vált. Kár érte, mert az alapötlet nagyon jó volt, de nekem sem filmben sem könyvben nem lett az igazi.
Carrie (1976) 72%
Nem olvastam a könyvet, és csak a legutóbbi feldolgozását láttam, ami emlékeim szerint nem agyon nyűgözött le. Ez viszont… huh. Kicsit sajnálom, hogy nem előbb néztem meg, mert fiatalabban biztosan más élményt okozott volna, belém égette volna magát, az biztos.
Sissy Spacek valami elképesztő alakítást nyújtott, egyszerre volt elesett, szelíd, és valami egészen baljós kisugárzása. Tetszett, hogy szépen lassan bontakozik ki a történet, és nem rohantak a felépítéssel. Az iskolai zaklatás nagyon erősen megjelenik már rögtön a nyitójelenetnél, és a feszültséget végig fenntartja, akkor sem ad megnyugvást, mikor Carrie hazamegy…
Nem mondom, hogy újra fogom nézni, vagy, hogy a hatására el fogom olvasni a könyvet, de ezt a filmet mindenképpen látnom kellett. Neked is, ha még nem volt hozzá szerencséd.
Carrie (1976) 72%
A könyv nem lett a szívem csücske, viszont ez nem volt rossz.
Carrie anyjától mindig a falra tudok mászni, bár itt idegesítőbb volt, mint a 2013-as filmben. Sissy Spacek egész jó választás volt Carrie szerepére, bár Tommy Rosst sosem így képzeltem el.
Carrie (1976) 72%
Az összes film közül szerintem Brian De Palma-féle a leghelytállóbb, és leginkább ez kapcsolható a könyvhöz. Nem mondom, hogy a legszórakoztatóbb (ilyen tekintetben a 2013-as jobban tetszett), de, mint horror és King- adaptáció, ez jeleníti meg leginkább a megírtakat. Chloë Grace Moretz túl szép volt Carrieként, Angela Bettis nekem nem volt túl szimpatikus, de Sissy Spacek már igazán jó választás volt. Kissé csúnya, szelíd, törékeny és kitaszított. Ilyen az igazi Carrie.
A történet még mindig sokkoló, szerintem felejthetetlen, főképpen, ha a végére gondolunk. Néha kicsit elnyújtott, vagy volt pár felesleges jelenet, de összességében hozza a lényeget. Piper Laurie nagyon jól hozza a bigott vallásos anyát, az alakítása szerintem nagyon meggyőző, de véleményem szerint Julianne Moore 2013-as alakítása már vetekszik vele.
Carrie (1976) 72%
Sosem volt a Carrie a kedvenc Stephen King történetem, és a film sem, talán a téma miatt. De egyébként semmi gond sincs vele. Sissy Spacek például sokkal jobb szimpatikusabb, mint a 2002-es változat Angela Bettis-e. A film is jobb annál. Az anya karakterétől kirázott a hideg, a vége pedig megrázó.
Carrie (1976) 72%
Sajnos én is, mint sok korombeli enyhe előítélettel kezdek bele egy ilyen régi film nézésébe, de azért gondoltam adok neki egy esélyt. Mindmáig nem ismertem Carrie történetét, pedig ahogy láttam, bőven készült hozzá filmes változat is. Egyáltalán nem mondanám rossznak ezt a feldolgozást, nekem személy szerint nagyon tetszett, kellően félelmetes és drámai volt, Carrie sanyarú sorsa pedig még a lelkemet is megmozgatta. A legjobb alakítást azonban Piper Laurie nyújtotta, hihetetlen mennyire meg lehet gyűlölni embereket csak így, a képernyőn keresztül is. Nagyon jól hozta a bigott vallásos nő szerepét, elborzadok, ha rágondolok, hogy hogy lehet ilyen módszerekkel gyereket nevelni. Brr!
Carrie (1976) 72%
Én szeretem ezt a történetet. Igazán tetszetős, természetfeletti misztikummal megszőtt átrajzolása annak, hogy milyen következményei lehetnek a bullyingnak, illetve mi vezet első sorban az olyan tragédiákhoz, mint az iskolai lövöldözések, satöbbi. Ez a film a maga idejében biztosan nagy szám volt, de tényleg ráfért már egy remake, még ha az se jobb (nem tudom) mert mai szemmel nézve a 40-50%-a inkább röhejes, beleértve a hajviseleteket, a cuccokat, amik menőnek számítottak, a nők állandó pofozását, Travoltát, a rémisztőnek szánt hanghatásokat, és még talán sok egyebet is. Számomra a horror sem igazán horror, mert végig Carrie miatt „aggódtam”, le is akartam kapcsolni a filmet az utolsó húsz perc előtt, mert ugye olvastam a könyvet. A dráma az érdekes benne, de a kivitelezés azt sem teszi túl széppé. Sissy Sacek így az egyetlen igazán jó pont számomra a filmben. Eleinte zavarba jöttem, mert nem emlékeztem rá, hogy a könyvben hány éves, és a film jóformán egy erotikus, zuhanyzós képsorozattal nyit (teljesen öncélúan) de aztán utána néztem, és letisztázódott bennem, hogy mind Stephen King, mind pedig a film készítői szerint nincs abban semmi különös, ha egy lány csak 16-17 évesen menstruál először. Bizonyára van ilyen, nem is kevés, de azért nem ez a legmegszokottabb, ha jól értem és fáradhattak volna vele, hogy odaböknek valami mellékes orvosi vagy pszichológiai vagy tudom is én magyarázatot, hogy mitől szokott a serdülőkor vége-felé megindulni, mert így teljesen olyan hatást kelt, mintha Carrie-nek általános iskolából kéne ballagnia, csak akkor ki kellett volna hagyniuk a zuhanyzós jelenetet. Illetve 13-14 éveseket huszon-harmincközeli színészekkel eljátszatni még gázabb lett volna mint ezeket.
Carrie (1976) 72%
Nem hiszem, hogy a rengeteg kedvenc filmem közé be fogom válogatni De Palma ’76-os alkotását, de őszintén meg kell mondanom: tetszett. Az alkotás majdnem át tudta adni a könyv atmoszféráját, hangulatát, de teljes mértékben ez senkinek nem fog sikerülni, legalábbis ha King-műről van szó. Annyira, de annyira örültem volna, ha pár gagyi jelenet nem lett volna bennt a filmben, mert valójában ez húzta le nálam az egészet 2 csillaggal. Sissy Spacek alakítása korrekt, rendkívül hiteles volt, de nálam Piper Laurie vitte a pálmát. Méltatlanul kevés King-adaptáció van, ami felveheti a versenyt az eredeti, írott művel: ezek közé viszont mindenképpen ide kell sorolnom ezt a filmet. :)
Folytatása
Összehasonlítás |