Boone-nak (Craig Sheffer) menekülnie kell: nyomában egy nő, aki halálosan szerelmes belé, egy pszichopata gyilkos és a törvény, hiszen gyilkossággal vádolják. Nincs más hátra, Boone enged a régóta csábító, titokzatos hívó hangnak, és elindul Midianba, a legendás szörnyetegekkel teli földalatti… [tovább]
Az éjszaka szülöttei (1990) 22★
Képek 4
Szereposztás
Kedvencelte 8
Várólistára tette 24
Kiemelt értékelések
Gondban vagyok vele, mert fogalmam sincs mire akart kifutni a film.
Horrorként nem ijesztő, egyáltalán nem gondolkodtatott el. Ha fel kéne idéznem belőle valamit, akkor egy emlékezetesebb pillanatát sem sikerülne.
Pfuhuhúúú, azannyát, de rossz volt!!!
Büntet rendesen.
Borzalmasan gagyi, értelmetlen, követhetetlen, logikátlan. Aki nem olvasta a könyvet, annak szerintem teljesen érthetetlen. A dialógusok sokszor már röhögésre ingereltek. És az effektek, ó jaj… XD
A könyvet réges rég olvastam, emlékeim szerint jobb volt. Bár ki tudja, mai fejjel már lehet, hogy a falnak mennék tőle…
A Hellraiser mellett a másik kedvencem Barkertől.
Az előttem szólóval szemben pedig kívánom megvédeni a filmet: attól, hogy valakinek nem szolgálja ki az igényeit és az ízlését egy film, nem jelenti azt, hogy rossz is. Aki szereti Barker munkáit, nagy valószínűséggel ez is tetszeni fog neki.
Alighanem Clive Barker élete egyik főműveként tarthatja számon ezt a történetet, mert mindössze két másik opuszát (köztük a Hellraisert) vitte még filmre saját maga (így lett ő az író, a forgatókönyvíró és a rendező egyben, még szerintem a Carpenteri hagyományt követve megírhatta volna a filmzenét is, sokat nem rontott volna rajta).
Nem lehetetlen, de verejtékes munka ennél rosszabb filmet találni a műfajban vagy a földkerekségen (azért tudok tippeket adni: a Halloween 2 remake-je, Péntek 13 VI.), képtelen vagyok bármilyen filmes vagy irodalmi szempontot találni, amin ne bukna. Rejtélyes módon mégis nagy rajongótábora van (csakúgy, mint a Hellraisernek, amit, természetesen, szintén csapnivaló alkotásnak tartok), de nem is ez a legmeglepőbb, hanem hogy David Cronenberg nevét és arcát adta ehhez a filmhez (ő játssza a nevében szegény Dicket idéző pszichológust). Nehéz felfogni, ez hogyan történhetett, talán ahhoz tudnám hasonlítani, amikor Dario Argento neve producerként megjelent a Démonok című (szenny, de ennél a filmnél nagyságrendekkel színvonalasabb) Lamberto Bava-művön.