A titkok soká élnek. Negyven évvel ezelőtt egy családi ünnepség közben eltűnt a nagyhatalmú Vanger-klán egyik tagja, Harriet. Az idős milliárdos meg van róla győződve, hogy unokahúgát meggyilkolták, ezért felbérel egy állás nélkül maradt újságírót, hogy járjon utána az ügynek. A férfi (Daniel… [tovább]
A tetovált lány (2011) 181★
158' · amerikai, angol, német, svéd · dráma, thriller, krimi, rejtély 18 !
Képek 10
Szereposztás
Gyártó
Columbia Pictures
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Scott Rudin Productions
Yellow Bird
Film Rites
További gyártók
Ennek a feldolgozása
Kedvencelte 16
Várólistára tette 138
Kiemelt értékelések
Ez az egyik legklasszabb thriller amit eddig láttam! Sötét, borongós hangulatú, pont az ilyeneket szeretem a legjobban. *-*
spoiler
158' · amerikai, angol, német, svéd · dráma, bűnügyi 18
Se az amerikaiaknak, se az angolnak, se a németeknek és végül a svédeknek sem volt egy darab vörös macskája se? Felháborító…
A sztori maga nagyon jó, de ez a szerep egyáltalán nem áll jól Rooney-nek, bár meg kell vallani, hogy nagyon ügyesen játszott, ám nem a zsánere. Daniel Craig pedig bazi idegesítő volt egész végig.
Annyi rosszat hallottam erről a filmről, nehezen szántam rá magam, hogy megnézzem. No meg alapból nem szimpatikus, utálom, mikor európai filmeket megcsinálnak az amcsik is, mert nekik nem felel meg a miénk. Pláne utálom, hogy ennek a filmnek a borítójával adták ki újra a könyvet… szóval nem volt szimpi na.
Pár nap különbséggel olvastam ki a könyvet, néztem meg a skandináv készítésű filmet és ezt, úgyhogy merem állítani, hogy megalapozott a véleményem.
Igazából nem nagyon mennék bele, Fincher kezének munkája félreismerhetetlen, ez a film sokkal sötétebb hangulatú, mint az eredeti remek. Nagyon rosszat vártam, de nem volt ezzel baj. Ebben sem változtattak többet a cselekményen a könyvhöz képest, mint a skandináv filmben (hol ezt, hol azt hagyták ki), és bár maga a nyomozás számomra nem volt annyira izgalmas, átérezhető, mint abban, végül is egyáltalán nem okozott csalódást ez a verzió sem.
A főszereplőket nem húznám le, igazából pont ugyanannyira megfelelnek a szerepeknek, de nekem a svédek szimpatikusabbak voltak. Alapvetően az a film úgy, ahogy van, szimpatikusabb, jobban hozza a könyv hangulatát, ennélfogva jobb adaptációnak is tartom.
De senki nem fog veszíteni semmit akkor sem, ha inkább ezt nézné meg.
Nem olvastam a könyvet, nem láttam a svéd változatot, így elvárások nélkül ültem le filmet nézni. Nekem tetszett a film, kilenc csillagot megérdemel.
Jó és izgalmas volt a cselekmény, a díszletek és a helyszínek is jók voltak. Daniel Craig hozta a formáját, benne nem csalódtam. Rooney Marat nem ismerem annyira, bár láttam pár filmben játszani, de ezek szerint nem hagyott bennem maradandó nyomot. Eddig. Ebben a filmben nagyon remekelt. Nem lehetett könnyű ezt a szerepet eljátszani, de szerintem neki nagyon jól sikerült.
Erre a filmre mindenképp emlékezni fogok.
Az idejét sem tudom, mikor láttam az eredeti változatot… arra emlékszem, hogy tetszett, de nem mindent sikerült felfognom belőle a nyelvi nehézségeknek köszönhetően. Na, itt ilyen nem volt és még örültem is, hogy a szenilitás mellém állt, mert nem tudtam ki a hunyó spoiler
NIN-es pólóért is pacsi, de Reznor hiába adta a nevét ez már 100%-ban Atticus Ross aláfestés volt, ami hjaj… nem egy Nine Inch Nails akár hogy is nézem/hallom…
A színészek remekeltek, csak kár volt erőltetni, hogy itt aztán mindenki skandináv, ha egyszer nem volt az. Még nyomokban sem. tisztelet a kivételnek A skandináv vonallal ellentétben az amerikai stílus viszont nagyon átjött spoiler, hogy ez jót tett-e a történetnek vagy sem, nem tudom… spoiler
Az eredeti verzióra 7 csillagot adtam, ez megér plusz egyet az utolsó spoiler alatti gyarlóságom miatt.
Ritkán van olyan, hogy „helyes” sorrendben jutnak el hozzám feldolgozások, de most ez történt: először olvastam a könyveket, aztán láttam az eredeti filmet és végül ezt. Egyik sem hibátlan, de mindhárom tetszett, mindegyik kicsit másért. Ez a film főleg Rooney Mara és David Fincher miatt, meg persze a zenéje miatt. És hogy úgy lett hollywoodi, hogy közben nem herélték ki teljesen az eredeti verziót (verziókat).
Nagyon féltem ettől a filmtől, mert a könyvsorozatot nagyon jónak tartom, és a svéd adaptáció nagyon alapos és könyvhű lett, a hosszáról már nem is beszélve.
A félelmeim majdhogynem alaptalanok voltak. Nem mondom, hogy tökéletes, de csalódást sem okozott az amerikai verzió. Craig egy érdekes színész, mert kvázi nulla mimikával is, de azért eljátssza a szerepeit. Rooney Mara-t most láttam először, és bár nem veri nekem Noomi Rapace-t, de azért ügyes volt.
Értelemszerűen vágva van a történet, de így is kerek. Azt nem teljesen értettem, hogy az első könyv végét – a Vanger-szálat – miért kellett megváltoztatni…
Ha újra erre a történetre vágynék, akkor azt hiszem a svéd verziót nézném újra, de egyszer, jó kikapcsolódásnak az amerikai verzió is használható.
Többszöri megtekintés után is, ugyan olyan izgalom fogott el a film eseményeit átélve. Teljesen lekötötte a figyelmemet és mostanra sokkal tisztábban átláttam a nyomozás menetét. A film zenéje, a szereplők alakítása is megfog. A film vége lehetne egy kicsit eseménydúsabb, de összességében tekintve, meg vagyok vele elégedve.