Bihari Viktória „Tékasztorik” című blogja alapján készülő vígjáték/romkom, amiben Viku próbálja megtalálni élete (nagy) egyik szerelmét.
Tékasztorik (Tékasztorik 1.) (2017) 149★
Képek 5
Szereposztás
Kedvencelte 6
Várólistára tette 95
Kiemelt értékelések
Életszagú helyett ez inkább sitcomszagú.
Bár a szitut, hogy 2017-ben még volt valahol téka, hát legyen, elgogadtam. Talán még tetszett is, nosztalgikus élményt nyújtott. A történésekben van igazság. Egy cseppet sem tündérmesei női hős csetlik-botlik, az orráig se lát az ismerkedésben, de azért szerethető karakter. Mindenképpen azonosulni lehet Vikuval, legalább a poénkodós, laza stílusa miatt.
Kicsi a költségvetés, és mindenképp értékelendő, hogy ehhez képest nagy a kreativitás. A rövid filmnézős jelenetek nagyon tetszettek, meg a kis dvd-borítós fejezetek. Bár az első pár percben nem voltam benne biztos, hogy tényleg a Tékasztorikra kattintottam. A casting a kölcségvetéshez képest szintén oké. Minden szereplő megfelelően alakít. Csuja Imre zseniális, mint mindig, Varga Viktoron meg meglepődtem, de hiteles proli autószerelő.
Legyek őszinte magamhoz, ez mégsem egy jó film. Hiába éltem a beszólásokkal tarkított párbeszédeket, azok elég könyvszagúak voltak. Meg cseppet se életszerű, hogy egy párbeszédben mindenki poénkötegeket dobál a másikhoz, tiniként képzeltem ilyennek az életet sorozatok alapján, hát a valóság nagy csalódás volt. De lehet én vagyok antikreatív – tudom is én – és Bihari Viktória az tényleg szárnyal az életben, mint a vadkacsák. Aztán meg a filmbeli Viku az a karakter, akit a 90 perc alatt jól meg lehet utálni, mert neki csak a sármos rosszfiú kell, közbe meg nulla önbizalma van. Na meg ez a rengeteg arcba nyomott termékmegjelenítés, ezek kifejezett irritálóak, főleg a fogorvosi rendelő.
Összességében ezt az egészet sitcomként vagy rövid szkeccsekként jobban be lehetne fogadni talán. Kevésbé lenne műfajidegen, mert romkomnak szerintem gyenge.
Nagyon régóta követem Vikut, de attól még ez a film nem jó. Pokolian unalmasnak találtam; azok a poénok, amik írásban mindig megnevettetnek, itt nagyon nem jöttek át. Nem tudom, szerintem ezt tényleg csak Viku legelszántabb kedvelői tudják igazán értékelni. Viszont a színészek rendben voltak, Csuja Imre kiválóan alakította Fatert.
Ezt másképp nem tudom mondani, minthogy ahhoz képest nem volt rettenet. :D
A poénok adottak voltak, így azon nem voltam meglepve, hogy jókat elkacarásztam rajta. Nyilván nem egy díjnyertes valami, de számomra nézhető volt.
Anyukával már régóta követjük már Vikut, a film sem okozott csalódást. Szórakoztató és életszagú, helyenként baromság, de minket levett a lábunkról.
Istenem de vártam én ezt! Végig röhögtem, nagyon tetszett! Még így fél nappal később is mosolygok a poénokon:)) Mostoha öcsém(27) volt az áldozat,akit elrangattam moziba,de ő is úgy jött ki, hogy hű ez k*** jó volt!!!+ ő is végig nevetett!!!!
Azért nem 10 csillag mert a vége olyan ukkmukkfukk össze lett csapva számomra:(
Újra kell nézzem (még párszor :))
Viku köszi az élményt!
Kezdjük a jó dolgokkal.
Bihari Viktória – akin valljuk be, nagyon sok minden múlott – tökéletesen hozza Bihari Viktória szerepét. A többi színész pedig kifejezetten remekelt, külön kiemelném Csuja Imrét, mint Fater, és Varga Viktort, mint Fényező Csabika.
Természetesen vicces is, bár mivel a Tékasztorik könyvet is olvastam, így a poénok egy része ismerős volt, de szívmelengető érzés volt újraélni őket a vásznon is.
Ennek ellenére sajnos azt kell mondjam, hogy összességében mégis csak egyszer nézős alkotás számomra. Egyrészt rettentően unalmas, mert a poénok nem lettek egy történet mentén egymásra fűzve, tehát gyakorlatilag 1,5 órán át nézhetjük, hogy egy önértékelési zavaros duci lány unatkozik egy tékában, miközben körülveszik őt a hülyék meg a prolik, a barátai kihasználják, a szüleivel él 37 évesen, és emellett még rettentően magányos is. Így nézve ez inkább szomorú, mint vicces, ráadásul az Argo-n kívül egy filmnek sem sikerült még meggyőznie arról, hogy mennyire vicces filmet csinálni abból, hogy a magyarok milyen prolik. Nem, még az Üvegtigrisnek sem.
3 csillag, mert pont ennyiszer nevettem. :/ igazából fogalmam sincs, miért nem kapcsoltam ki.
A nyitójelenetnél csak néztem, gondoltam biztos rossz filmre kattintottam, de aztán kiderült, hogy nem xD
Alapjáraton humoros film, sok poénon elnevetgéltem. A párkeresés sem nagyon változott, csak ma már tinderen irkálunk és nem emailben. Díjaztam, ahogy Viku visszaválaszolgatott egyes pasiknak a szövegeire, de a tékás „vevők” elképzelései sem voltak semmik :D
De még egyszer nem nézném újra, kell hozzá hangulat és néhol azért elég vontatott volt. Az időben is elég bezavartak, téka nem hiszem hogy létezett még 2017-ben, ez inkább egy 2000-es évek végi sztori volt számomra.
Zseni! Viku egy zseni. Hatalmas forma, őszinte, egyedi. A poénok, a dialógusok, a való élet néha megfűszerezve filmes véletlenekkel. Csuja Imre is hatalmas. Vikut követem, imádom az írásait, a könyvet is olvastam, megunhatatlan.
Pont annyi idegesítő, erőltetett dolgot találtam benne, mint amennyi szerethetőt. Azt viszont egyből eszembe juttatta, miért olvastam annyit Bihari Viki bejegyzéseit abban az időszakban, amiből a film is merített.
Népszerű idézetek
– Fúbazmeg… na, várjál, hozok egy kávét… szerintem rummal… Hát nem vagy normális, hogy ébredés után belém baszod az infarktust! Hozok kávét…
– Figyelj, gyerek… nem is vagy gyerek! 37 éves nő vagy úristen! Na. Akkor induljunk el, aztán essünk túl ezen.
– Mármint hogy mi a terv?
– Menjünk el a faszosboltba, és vegyük meg az elemes vejemet, aztán essünk túl ezen.
– Hát, izé… Én nem biztos, hogy az apámmal akarok menni szexshopba!
– Miért, kivel akarsz menni? Az okos barátnőiddel, akik belerángatnak mindenféle… pornós izébe?! Majd felügyelem ott a dolgokat! Ott akarok lenni életed minden nagy pillanatánál.
– Te meg mit iszol már megint?
– Ú, fater el se kezdjük.
– De miért iszol tejet?
– Azé', mert te fröccsöt.
– Te szerencsétlen! A tejtől nem lehet benyomni.
– Csocsi! Nyitva vagy?
– Persze.
– Csak mert az ajtó zárva volt.
– Ha zárva lett volna, nem tudtál volna bejönni, kiscsillag.
– Az előbb a zebrán is átjöttem, pedig piros volt a lámpa. Amúgy meg tegnap sem voltál itt nyitáskor.
– Tök felesleges ide jönni reggel 11-re, a kutya nem jön délig.
– Hát pedig én itt voltam.
– Jó, igazad van, jössz egy évben kétszer, kijár már neked egy törzsvásárlói. Meg akkor legyen az, hogy ma 50%-kal olcsóbban kölcsönözhetsz.
– Hát ez kalács! Akkor ki is venném akciósan a Fűrész ív-et.
– A Fűrész ív-et?
– Aha! Az első hármat már láttam.
Bárcsak velem is megnézne valaki egy olyan filmet, ami nem tetszik neki. Vagy egy bármilyen filmet.
Folytatása
Összehasonlítás |