John McClane felesége elé siet Washington repülőterére, amikor ismét egy világraszóló terrorakció közepén találja magát. A repülőtéren leszáll egy katonai repülőgép is, utasa Esperanza, az a dél-amerikai drogbáró, akit vádlottként szállítanak az USA-ba. Hamarosan azonban kitör a káosz, a… [tovább]
Még drágább az életed (Die Hard 2.) (1990) 319★
Képek 8
Szereposztás
Gyártó
Twentieth Century Fox Film Corporation
Gordon Company
Silver Pictures
Streaming
Disney+
Kedvencelte 49
Várólistára tette 46
Kiemelt értékelések
A Die Hard 2. hiába ékes példája az addig üssük a vasat, míg forró mentalitásnak, és hiába akad számos problémája, ennek ellenére egy jól szuperáló akciófilm, mely szimplán a több, nagyobb, látványosabb alapelvet követi, miközben sokat nem ad hozzá John McClane karakteréhez, de legalább közben nem is rombolja annak renoméját.
A forgatókönyv érezhetően B-filmesebb, mint az elődé, jóformán az egész lényege, hogy egyik észveszejtő akcióból a másikba dobja a főhőst, miközben az első rész intelligens thriller vonulatát csak nyomokban építse be. Az ellenlábasok is inkább klasszikus B-mozis rosszfiúk, de azért John Amos Grant-je üde színfoltja a mozinak. Mindemellett a film képes hozni a korra jellemző szórakoztató mellékfigurákat, így a karbantartó fazon vagy Lorenzo százados és az öcsikéje.
A B-filmesebb jellegeget Renny Harlin rendezése is jól leplezi. Már a Rémálom az Elm utcában 4. részénél is magabiztos kézzel dirigált, és remek érzékkel tudott stílusos, egyedi hangulatú képeket a vászonra vinni, és ez a Die Hard 2-nél sincs máshogy, még ha a munkája nem is annyira kiforrott, mint John McTiernen-nek.
Tökös mozi, ami butácskább, mint az előd, de így is egy vérbeli adrenalinbomba, amit nem lehet elégszer látni. Yippee-ki-yay motherfucker!
Egy kicsit másabb, mint az első. Talán azért, mert McClane mozgástere megnőtt, most már egy egész reptér és környéke lehet a játszótere.
Kicsit hihetetlennek tűnt, hogy miket élt túl, meg hogy mindene vérzik és mégis lenyom egy bunyót.
Elsőosztályú akciófilm, de azért hiányzik belőle egy csomó minden, ami az első részt olyan nagyszerűvé tette. Ami maradt, az a jó konfliktushelyzetek, a hatalommal és a riporterek szemétségeivel való szembenézés, illetve a jó (túlzó, de nagyon jól kinéző) látványvilág. A rosszarcúak nem olyan karizmatikusak, mint Hans Gruber volt, de cserébe legalább igazi szemétládák, olyanok, akiknek még csak véletlenül sem tud szimpátiát adni a néző, és ez bizony pont így jó.
Még a videokazettás korszakban láttam először ( és nem utoljára). Egyik kedvenc karácsonyi filmem. Akciódús, fordulatos, nagy dumás film. Kell ennél több? Akinek tetszett az az első három rész után álljon le, vagy csak saját felelősségre nézze tovább a sorozatot. :)
Ahogy az első rész, úgy ez is egy hatalmas film lett.
Másodjára láttam teljes hosszában -először talán 2013-ban vagy 2014-ben lehetett talán- és megint végigizgultam az egészet. És jó pár dolgon ugyan úgy meglepődtem, mint először. De rengeteg dolog most tűnt fel először.
Pl. az is, hogy itt nem Dörner György volt a magyar hangja Bruce Willis-nek, hanem Szakácsi Sándor . :O spoiler
Az kétségtelen, hogy a sztori itt is zseniális lett, a színészi alakításra se lehet panasz.
Az tuti, hogy a kedvenc filmjeim egyikének mondtam eddig és ez ezután sem lesz másként.
Nincs karácsony McClane nélkül. :P
Örülök, hogy nem lett tömeggyártott toronyházgondnokbácsi Johnból, hanem egy új történetet kreáltak. Durvább és agyafúrtabb főgonoszt kapott, mint az első részben. Tetszett ahogy a külön-külön futó szállak összeérnek és még nagyobb káoszt okoznak John-nak. Kicsit azt éreztem, hogy a spoiler, viszont a legelejétől kezdve sejtettem, hogy valami spoiler
Jó szórakozást nyújtott arra a két órára, amíg ment. Bár azért hősünk több, mint strapabíró volt, de nyilván folyatni kell a franchise-t. :)
Népszerű idézetek
John McClane: Minden ugyanolyan mint akkor. Megint egy alagsor, megint egy liftakna. Hogy léphet az ember kétszer ugyanabba a szarba?
John McClane: De jó volna egyszer egy rendes, normális karácsony tojáslikőrrel, karácsonyfával, kis pulykával… De nem: mászok befelé egy tekervényes, lyukas fenekű konzervdobozba.
McClane: – Félreismertem őrnagy úr. Nem is olyan vadállat mint hittem.
Grant: – Nem ismert félre. Egyforma vadállatok vagyunk mi ketten.
Folytatása
Összehasonlítás |