A New York-i ex-zsaru, Matt Scuddert (Liam Neeson) nem hivatalos magánnyomozóként a törvény árnyékos oldalán tesz szívességeket némi készpénzért cserébe. Amikor Scudder elvállalja, hogy segít egy heroin dílernek (Dan Stevens) elkapni pár tagot, akik elrabolták és brutálisan meggyilkolták a… [tovább]
Sírok között (2014) 122★
Szereposztás
Kedvencelte 4
Várólistára tette 66
Kiemelt értékelések
Mi ez a kislányfétis ezekben a filmekben? Miért nem lehet kiskutyákkal üzletelni? Vagy gumicukorral?
Már régóta vártam, hogy megnézhessem és abszolúte megérte. Iszonyatosan tetszett, kreatív, őrületesen izgalmas, a karakterek kidolgozottak és az utolsó pillanatig nem tudod, hogy pontosan mi is fog történni a zene miatt. Tény, hogy abszolút nem erre számítottam, nem néztem meg az előzetest, nem olvastam el a leírást, de valamiért az maradt meg bennem a plakát é a cím alapján, hogy tuti lesznek benne fantasy elemek. Na, ezt tessék elfejteni. Most vagy én asszociáltam nagyon rosszul vagy a címadók rontották el valahol, hogy ilyen becsapós lett. :D Valószínűleg az előbbi, de mindegy is. A lényeg, hogy tetszett és valószínűleg meg fogom nézetni anyuval és apuval. ^^
„Imádom”, amikor egy író elmagyarázza, hogy más krimik miért valószerűtlenek, az övé bezzeg. Egy fenét bezzeg. Ez a film csak úgy akar kinézni, mint egy realista krimi a maga visszafogottságával, lassú vágásaival. Közben meg egy tébláboló nyomozót látunk, aki véletlenül mindig beleakad valamibe, ami tovább viszi a „nyomozást”. Ennél többre számítottam, ha már egyszer Hollywood hozzányúlt az amúgy eléggé elhanyagolt Blockhoz (Whoopi Goldberg, mint Rhodenbarr, áááááá…), találhattak volna jobb alapanyagot is. Ha van.
Értem én, hogy Neeson a letargia szinonimája, de most tényleg muszáj minden elcseszett hősfigurát ráosztani?!? Scuddert amúgy sem ilyennek képzeltem el. Egy alkoholista nem ilyen. Még akkor sem, ha már csak ex.
Nem tudom az eredeti történeten mennyit kozmetikáztak, de a hangulatot nagyon eltalálták. A vége pedig maga volt a tökély.
Kellően sötét volt, hozta a könyvek hangulatát – ugyan magát Matt Scuddert nem így képzeltem, de azután egészen hozzászoktam Liam Neeson Matt Scudderjéhez –, és nagyjából hű is volt a könyv cselekményéhez, csak egy-két dolgot hiányoltam, ami a könyvben benne volt és szerintem kár is, hogy a filmben nem jelent meg, no meg hát a vége, az mintha nem egééészen ilyen lett volna.
Kihagyható. Ha mégis belefutsz, közben nyugodtan főzhetsz, vagy hímezhetsz, esetleg hámozhatsz.
Annyira nem tudott lekötni, hogy nem igaz… Jó, a cím meg a borító miatt valami jó kis izgalmas cuccra számítottam, de… :/
Elvoltam vele, bár tény, hogy nem egy kiemelkedő alkotás. Pedig az első fél óra ígéretes volt.
Először a moziban láttam, de már akkor sem emlékeztem a film egyes részeire, mikor kijöttem a teremből, így meg kellett néznem még egyszer, majd még egyszer a tévében.
Liam Neesonnak nem ez a legjobb, legkiemelkedőbb filmje. Kicsit felejthető.
Igazi, retro szagú krimi. A vágésok, az operatőri munka, hogy nem kattognak az akció jelenetek, valamint, hogy a nyomozó nem maga a bosszúálló szárnyas démon, nem egyszemélyes háborút fojtat, csak egy nyomozó és pont, reális, és ettől befogadható. Aki szereti a műfajt, annak ajánlom, akinek egy 80-es évekbeli krimi lassú és unalmas, annak ez sem fog tetszeni.
Ez de rohadt unalmas volt… A kis feka gyerek minek kellett sidekick-nek? Egy Piedone-filmben még elmenne, de Liam Neeson mellé…