Erről szól most a Snitt
Criterion Closet Picks
Happy Bday! – Szülinapos kedvencek
Mindenféle jószágok!
Fordítgatunk?
Anime
Filmes kvíz játék
Filmes kvízek
Formula 1
Ázsiai Dorama OST/betétdalok
Beszélgetések
Sport: Tévé vagy Streaming
Snittblogolók
Tudtad-e?!
Middle Finger Moments from Movies
Film a filmben
Filmplakát a filmben
100 éves filmek
Minden, ami ázsiai BL
Filmzenék
Egy-kép-kocka játék
Mozipremierek
Streamingpremierek
Random kedvcsináló
Nagyon szép a fényképezése, érdekes a történet is és a színészek többsége is rendben van, de… De mégis nekem túl hosszú volt ez a 2 és fél óra, szerintem nyugodtan lehetett volna húzni belőle, illetve számomra akadtak kérdések, amiket logikai bakinak vagy kihagyott ziccernek is mondhatnánk. Egyfelől kicsit meseszerű, hogy a XI. században mindenki – földrésztől függetlenül – egy nyelvet beszél, szóval az angol az egyiptomival lazán elbeszélget, társadalmi rangtól függetlenül. Másrészt Rob különleges képességének semmi jelentősége nem volt, nem igazán értem, hogy jött ehhez a történethez az, hogy meg tudja mondani, ki meddig fog élni, amikor nem ez volt a sztori mondanivalója. De egyébként az ilyen apróságokat leszámítva tetszett, hogy bemutatja a kultúrák közti különbségeket, vagy a tudomány és vallás kapcsolatát, miként akadályozta egyik a másikat.
Címlapsztorik
Snitt-díj 2025 – 3. rész
Legjobb zeneszerző
A Dűne első részével már nyert egy Snitt-díjat Hans Zimmer és ezúttal sem volt kérdés a győzelme felől. Kétszer annyi szavazatot kapott, mint a második helyezett Rob Simonsen (Deadpool & Rozsomák).
Legjobb rendező
A Dűne 2. második díját a szintén duplázó Denis Villeneuve hozta, Herendi Gábort megelőzve.
Legjobb női mellékszereplő
Újabb Dűne 2. díj, amit ezúttal Rebecca Fergusonnak köszönhet a film. Az első résszel még csak jelölt volt, de most Margaret Qualley-t megelőzve már nyerni tudott.
Legjobb férfi mellékszereplő
Azért nem minden kategóriát ural a Dűne 2. A Futni mentem is duplázott Ember Márk alakításának hála, Austin Butler (Dűne 2.) előtt
Legjobb női főszereplő
Emma Stone alakítása a Szegény párákban nálunk sem maradt díj nélkül, ahogy szinte minden jelentősebb filmes díjátadón az elmúlt évben. Az ezüst érmet Demi Moore, míg a Bronzot Zendaya szerezte meg.
Legjobb férfi főszereplő
Elérkeztünk a harmadik művészhez, aki a Dűne filmekkel duplázott a Snitt-díj történetében. Timothée Chalamet a Deadpool & Rozsomák párost előzte meg.
Legjobb film
A legfontosabb kategóriában sem született igazán meglepetés, bár a szavazatok száma alapján egyáltalán nem nevezhető fölényes sikernek. Négy szavazattal kapott többet, mint a második Deadpool & Rozsomák (78) és csak tíz szavazattal előzte meg a bronzérmes Futni mentem-et.
Köszönjük a szavazataitokat!