Egy fiatal írónőt kihallgat egy titkosrendőr, aki azzal vádolja a nőt, hogy gyerekeknek szóló meséiben politikai üzeneteket rejt el. Az egész film egyetlen szobában játszódik, csupán a két színész szereplésével. A film eseményeit az író egy ismeretlen, modern rendőrállamba helyezi.
Kedvencelte 7
Várólistára tette 96
Kiemelt értékelések
Alan Rickman miatt várólistáztam a filmet. Tudtam, hogy jó színész, de amit itt művelt, az a zsenialitás határait súrolta. Erős volt, meggyőző és félelmetes. A történet alapja borzasztóan egyszerű és minimális, végig egyetlen helyszínen, két karakterrel játszódik. Az elme harca a pszichológiai terror ellen. Nagyon jól kitalált és megalkotott párbeszédek, furcsa, szinte már zavaró, éppen ezért feszültségkeltő zene, szürreális hatás. Nem egyszerű film, de elgondolkodtató. Nagyon tetszett.
Zavarbaejtő, nyers, fájdalmas, feszült, szürreális, bőr alá hatoló, kényelmetlen, különleges kamaradarab.
Madeleine Stowe fantasztikusan játszik, de Rickman egy zseni.
Na erre megérte 10 évet várnom! :-)
Most éppen le vagyok sokkolódva, vagy át vagyok szellemülve, igazából per pillanat egyre megy.
Tudom, hogy mindenkit érdekel, ezért írom le, hogy nagyon régen nem kötött le annyira film, hogy ne menjek ki közben készíteni egy teát vagy pisilni, or something, de e mellől a film mellől fel sem tudtam kelni.
Nagyon durva lelki folyamatok zajlanak a filmben (is és a nézőben szintén), mind a két színész meggyőző és erős. Hihetetlen, hogy bár zajlanak az események, fejben dől el a nagyja, ettől olyan vehemens és letaglózó. Szürreális a helyszín, az idő elveszíti a valódi jelentőségét, minden ugyanakkor történik… Nem tudom, hogy a könyv hangsúlyosabb-e, vagy a megidézett gyermekkori emlékek, de mivel összecseng, így még kegyetlenebb a szembesítés. Ezen még rágódnom kell… Jesszus, végre! I love it!
Emelem a kalapom Alan Rickman előtt, aki egy ilyen beteg filmben is tündökölni tud. Ahogy játszott a hangjával, az valami varázslatos volt. *-* De maga színészi játéka is elképesztően tetszett, nem hiszem, hogy bárki felvehetné vele a versenyt.
Maga a film pedig az első perctől lekötött, azon kaptam magam, hogy már vége is van. Nagyon elgondolkodtató és zseniális, Alant nem győzöm dicsérni.
Kicsit sok idő volt, mire rávettem magam a nézésre, tekintve, hogy egy helyszín és csupán két szereplőnk van,de nem bántam meg.
Viszont egy pár órán át még ezen fogok rágódni, az biztos.
Ez egy pszichológiai filmdráma. Ez a kétszereplős történet a kiszolgáltatottságról, a szabad akaratmegfosztásáról szól. A vádlott, egy írónő, aki gyermekkönyveket ír. A Closet Land egy mesekönyv címe, melyben felfedeznek politikai utalásokat és ezért vádolják meg az írónőt. A vallatás színhelye nem a megszokott rendőrségi kis terem egy asztallal és két székkel. Nem itt nem erről van szó. A vallatószoba tágas, görög oszlopokkal teli díszlete és képi világa szürreális élményt nyújt a nézőnek. A fájdalom, a kín megjelenítése nehéz feladat, de mindkét szereplő nagyon kifejező volt. Alan remekül hozza a szadista vallató szerepet. A történet végéig feszültségben tartott. Vajon a fogoly megtörik, a vallató kudarcot vall? Vajon reménytelen a hatalom ellen küzdeni? Elgondolkodtató történet és nem csak Alan miatt érdemes megnézni.
Felzaklat, odaszegez, fogvatart, nem enged! (bírom az ilyet – már ami ilyen hatással van rám)
A film maga is lebilincselő – de Alan Rickman maga volt a tökély ebben a karakterben!
Ha másért nem, emiatt biztos, hogy többször meg fogom nézni a filmet.
hát, ez elég beteg film. ugyanakkor elgondolkodtató.
mindkét alakítás zseniális. odaszögeztek a képernyő elé.