Roy Hobbs a semmiből jött. A vidéki fiú igazi őstehetség a baseballban, zseniális ütőjátékos. A városba menet találkozik a rejtélyes Harriettel, akivel végül egy szállodai szobában kötnek ki. A beszélgetés során váratlanul előkerül egy pisztoly. Tizenhat esztendővel később Hobbs a baseball-liga… [tovább]
Őstehetség (1984) 25★
Képek 9
Szereposztás
Kedvencelte 2
Várólistára tette 26
Kiemelt értékelések
1. A történet a cselekményvonalát nézve (nekivágunk – derékba törünk – újra nekivágunk –
spoiler) alapvetően tipikus sportfilm, de véleményem szerint kifejezetten a jobb fajtából.
2. A gárda húzónevei egyértelműen Redford, Close és Duvall, de jelen van az akkor még karrierje elején álló Basinger és Madsen is. Mindenki tudja a szerepét, jól csinálja a dolgát, egyedül Basingernél éreztem azt, hogy totál semmilyen. Hiába lett volna ő a nagybetűs Femme Fatale, semmi nem volt a játékában, ami ezt elhitette volna. Ennél szerintem Celeste-ként sokkal dögösebb volt.
3. A rendezés-fényképezés-zene hármasa mára némileg soknak és enyhén giccsesnek hathat, de szerintem a 80-as években ez még totál új és rendjén való volt, tekintve, hogy még a 90-es évek sportfilmjeiben is ugyanezt láttam és a 90-es évekbeli énem szerette is.
4. Piros pont a romantikus szálnak, ami még abból a fajtából való, amit nemcsak a kölyök (és akkoriban még valamivel romantikusabb) énem, de még a mai is gyomrom is bevesz. És még kedveli is. Ennek két okát látom, az egyik a szereplők életkora, a másik (ami talán pont az egyikből fakad), a sokkal természetesebb és ettől hihetőbb viselkedésük.
5. Costner és a golf jutott eszembe róla, azt is elő kéne venni újra.
6. A végén spoiler, de tévedtem – és a könyvet sem olvastam.
Népszerű idézetek
– Én azt hiszem, két életünk van.
– Ezt hogy érted?
– Az első, amiből tanulunk, és a másodikban felhasználjuk azt.