Amerika nagyvárosainak pincéiben egy titkos szervezet működik: ha egy éjjel az utca összes nyilvános telefonja összetörik, ők jártak ott; ha egy köztéri szobor óriás fémgömbje legurul talapzatáról, és szétrombol egy gyorsétkezdét, az az ő művük; ha egy elegáns bank parkolójának összes autóját… [tovább]
Harcosok klubja (1999) 825★
Képek 42
Szereposztás
Gyártó
Taurus Film
Regency Enterprises
Fox 2000 Pictures
Linson Films
Atman Entertainment
További gyártók
Streaming
Amazon Prime
RTL+
Kedvencelte 461
Várólistára tette 323
Kiemelt értékelések
Az egyetlen film, amit valaha is háromszor (vagy négyszer?) néztem meg a moziban.
Brad Pittnél csak a pépesre vert Brad Pitt a jobb.
Edward Norton for President.
Helena Bonham Carter a tökéletes Marla.
És végül, de legelső sorban: Palahniuk. Itt kezdődött minden. Apa rajongástól túlhevült szíve vagyok.
Az ilyen filmek sikere kapcsán, mint a harcosok klubja, mindig eszembe jut, hogy miért nem bátrabbak egy kicsit (főleg mainstream vonalon) a filmesek és a filmstudiók. Mert milyen is ez a film? Elvont? Igen. Provokatív? Igen. Erőszakos? igen. Siker volt? Igen. Szeretik a nézők? Igen (jelenleg Imdb 11. hely)
Ha fel kéne sorolnom megfilmesíthetetlen írókat, akkor szerintem Palahniuk köztük lenne. Mert minden mondatnak van öt almondata + néhány nyelvi geg. Minden regénye nekem olyan, mint egy nagydumás monológja, aki nem tudja abbahagyni… Fincher bravúrja szerintem az, hogy nem saját olvasatában, hanem a könyvhöz hűen adja vissza, nemcsak a történetet, hanem a mondanivalót és ezt az egész groteszk világot (amiben tulajdonképpen manapság élünk). Nyelvi gegek mellett (mert bőven idéz a könyvből), rengeteg a képekben megjelenő geg. Mint amikor az Ikea-ból vásárolt bútorokat bemutatva a lakásból Ikea katalógus lesz…Felveszi a regény (meglehetősen viharos) tempóját és nincs megállás a végéig. A fogyasztói társadalom bírálata, mindenfajta művészeti kompromisszum nélkül. Tulajdonképpen számomra azért válik ennyire erőssé, mert soha nem éreztem azt, hogy „hát itt finomítsunk kicsit a sztorin” vagy „Hű ez már itt túl erőszakos lesz”. Maximumon pörög végig az egész.
Én nagy rajongója vagyok Edward Nortonnak, de számomra ennek a filmnek Brad Pitt a motorja. Valami hitetlen energiával és gátlástalansággal játssza a mindannyiunkban élő lázadót (aki a valóságban a lehető legritkább esetben tör felszínre).
Összességében annyit tudnék mondani, hogy szeretném, ha az amerikai filmgyártásnak többször lenne ilyen, életközeli élménye.
Ez a film komolyan MINDBLOWING! Fel kell dolgozni vagy legalább még egyszer megnézni mert az sem árt. Edward alakítsa zseniális ahogy Pitt-é is és nagy jó partnerek a filmbe, lehet látni hogy a szívüket lelküket beleadták.. A dolgok amiket közöl és meg akar velünk értetni a film az erős és igaz, olykor mondhatni sad but true.
Kéne az a „ahányszor megy a tévében, én megnézem”-gomb, mert nálam ez az egyik ilyen film! Odáig vagyok Edward Nortonért.
Nem bánom, hogy eddig kimaradt ez a film az életemből, mert ehhez megfelelően érettnek kell lenni, úgy gondolom. A színészi munka kiváló, bár a karaktereket nem kedveltem és azonosulni sem tudtam velük. A történet se semmi, bár ez Palaniuk érdeme. Jól összerakott film, amire figyelni kell, valószínűleg nem ártana többször megnézni.
Nem igazán értem, hogy eddig ez miért maradt ki az életemből. Valamiért a cím miatt eddig teljesen másra gondoltam, azt hittem hogy van egy klub, ahol püfölik egymást az emberek, aztán ennyi…Hát tévedtem. Ez egy nagyszerű pszicho-dráma. Edward Norton rendkívül jól alakította a szerepét, Brad Pitt pedig igazi kemény fickó volt…Ez igen…..
Miért van mindenki odáig érte? Borzasztóan untam, de el kell ismernem, hogy néha előfordultak benne jó jelenetek. Hát, hogy többet én nem nézem meg, az 100% xD
Hát én nem tudom, eddig miért nem néztem meg ezt a filmet, de az biztos, hogy még egy párszor meg fogom, mert zseniális! Nem tudnék benne kifogásolható részletet mondani, nem hiába kultfilm. Lenyűgöző a történet, a színészi játék, a vágás, az operatőri munka, minden úgy, ahogy van.
Ha úgy jártál, mint én, hogy még nem láttad ezt a filmet, pótold a lemaradást! Hidd el, megéri.
Népszerű idézetek
Ha ezt olvasod, akkor ez a figyelmeztetés neked szól. Minden szó, amit itt olvasol, elvesz egy másodpercet az életedből. Nincs más dolgod? Annyira üres az életed, hogy őszintén: nincs semmi más ötleted, mivel töltsd ezeket a perceket? Vagy a bárminemű „hatalomtól” általában tátva marad a szád, és tiszteled és hitelesnek tartod azt, aki ezt tőled megköveteli? Mindent elolvasol, amit elvárnak, hogy elolvass? Mindig azt gondolod, amit elvárnak, hogy gondolj? Lépj le a kéródból. Találkozz egy ellenkező neművel. Hagyd abba a mértéktelen vásárlást és maszturbálást. Mondj fel a munkahelyeden. Köss bele valakibe. Bizonyítsd be, hogy élsz. Ha nincs igényed rá, hogy ember legyél, statisztikai adat leszel. Figyelmeztettelek.
Így ismertem meg Marla Singert. Az volt az életfilozófiája, hogy bármikor meghalhat. A tragédiája pedig az, hogy nem halt meg.
Tyler Durden: Vészkijárati eljárás a levegőben, 30 000 láb magasságban. A biztonság illúziója.
Na: Aha. Valószínűleg.
Tyler Durden: Tudja miért tesznek oxigénmaszkot a gépre?
Na: Hogy lélegezhess.
Tyler Durden: Az oxigén mámort okoz. Katasztrófális vészhelyzetben nagyon mélyeket lélegzel. Ettől mámoros leszel, engedelmes. Elfogadod a sorsod. Itt van az egész a képen. Kényszerleszállás vízre, 600 mérföld per órával. Kisimult arcok. Nyugodtak, mint a hindu tehenek.
Na: Ez… ez egy érdekes elmélet.
Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba, hadd jöjjön, aminek jönnie kell!
Tyler Durden: Nem a munkád vagy… és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menő ruha vagy! Egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban.
Hogy maga szenved? Menjen el kedd este a metodista templomba, ott találkozhat a hererákosokkal. Azok szenvednek.