Emily tökéletesnek hitt élete összeomlik, amikor a férje börtönbe kerül. Négy évvel később szabadul, ám Emily képtelen örülni ennek, depresszióba esik. Az öngyilkossági kísérletét követően az asszony felkeresi Jonathan Banks pszichológust, azt remélve, hogy majd segít rajta. A kezelések ellenére… [tovább]
Mellékhatások (2013) 142★
Szereposztás
Gyártó
Endgame Entertainment
FilmNation Entertainment
Di Bonaventura Pictures
Kedvencelte 12
Várólistára tette 151
Kiemelt értékelések
Nem volt rossz film, kicsit untam pedig érdekes sztori volt. A szereplők sem voltak rosszak, a két nő agyafúrt volt, hogy mindezt eltervezték. Szegény Channing esett áldozatul nekik. :-D Jude Law is eléggé jó volt tetszett a szerepe, csak sikerült elérnie, hogy lebuktassa őket. :-D De azért eléggé kiszámítható volt az egész.
Ez a film tökéletesen példázza – bár, mivel gyilkosságról volt szó, igen szélsőségesen –, hogy a depresszió pont megfelelő eszköz arra, hogy önmagunkat érdekessé tegyük, és erre hivatkozva megússzunk dolgokat. A hányinger kerülget az ilyen emberektől; „depresszió az, amikor nem tudjuk elképzelni a jövőt”. Oh, istenem… ebből kiindulva az egész emberiség minden rossz nap, vagy kudarc után a homlokán hordhatná a depresszió profit-gazdag bélyegét.
Ellenben a film valami zseniálisan húzza le a leplet a szövevényes csavarosságról, amihez már-már tökéletes színészi alakítás társul. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szereti az összeesküvés-elméleteket a valóságba importálva, és nem csupán a fantáziában megragadva.
Mindenekelőtt is, aki szereti a váratlan csavarokkal operáló filmeket, az ezekre felhúzott sztorikat, annak itt a helye. Nagyon ügyesen, a nézői reakciókra igazán precízen építő mozi a Mellékhatások, még látszólagos témáját és átadandó üzenetét is megforgatja legalább kétszer, mielőtt még leparkolna egy viszonylag veszélytelen, de nagyon kielégítő végponton.
Ennek a bizonyos veszélytelenségnek a kapcsán @balagesh értékelésére kötnék vissza: a gondolat, miszerint ebben a formájában a film alkalmas spoiler, illetve hogy remek üzemanyag a spoiler számára, találó, ugyanakkor az éremnek van egy másik oldala is. Ahogy a nyugati világban egyre inkább elfogadottá vált a diagnosztizált pszichés problémákkal való együttélés, ebből kifolyólag a tolerancia keretei közé estek olyan állapotok, amikkel szemben korábban elutasító volt a társadalom, törvényszerűen megnő az ezekkel való visszaélések lehetősége és száma is. Különösen igaz lehet ez a gyógyszerszedés kapcsán mindig is meglehetősen liberális Egyesült Államokban – hány és hány filmben látjuk, hogy ott mintha minden második ember úgy szedné az antidepresszánst, mint mi idehaza a vérnyomáscsökkentőt (mondjuk ez rólunk is sokat mond el!), hány és hány történetet ismerünk olyan függőségekről, amiket mezei kórházi kezelések idéztek elő?
Mindazonáltal a film nem hibátlan, ám mint thriller, valóban remek induló a kortárs felhozatalban pusztán az alapötlet, a sztori, a technikai kivitelezés terén. Azonban túl hosszú, a szükségszerű spoiler miatt bizonyos pontokon kiegyensúlyozatlannak tűnik, és miránk idehaza még a szinkron két nagyon kiábrándító húzása is lesújt: egyrészt Tóth Enikő úgy suttogja végig Catherine Zeta-Jones összes mondatát helyszíntől és a karakter lelkiállapotától függetlenül, hogy attól a falat tudtam volna kaparni, ámbár maga a színésznő sem tesz sokat a szerepébe – konkrétan egyetlen egy pókerarccal le is hozza az egészet. Másrészt Stohl András… tudom, ez egyéni nyűg, de kiborít, hogy ő az összes 40-es/50-es kimért, elegáns, épp hogy nem kőarcú, de sármos fehér férfi hangja idestova tizenöt éve, főleg amikor bármiféle ötlet híján ő is csak ezt a visszafojtott dörmögést adja elő.
Minden más téren a mozi összes összetevője a végső hatás eléréséért dolgozik, nincsenek kiemelkedő, emlékezetes motívumok a színészi munkában, a rendezésben vagy a fényképezésben. Rooney Mara kiváló a főszerepben, bár sosem értem, miért kell bizonyos színésznőket időről időre más színésznőkké maszkírozni – itt például Marát Kristen Wiig és Emily Blunt valamiféle nyugtalanító keverékévé. Jude Law a mozi lelke, Zeta-Jones viszont szinte csak mellékszereplő, ráadásul mint írtam, nincs sok érdemi színészi munkája. Channing Tatumot viszont sosem értettem, és most sem érzem, hogy érdemben hozzáadott volna bármit is a nagy egészhez.
A maga műfajában nagyon jó, igazán szórakoztató mozi a Mellékhatások. A csavaros történetek kedvelői mindenképpen nézzék meg!
Izgalmas film volt, tele meglepetésekkel. Örülök, hogy nem olvastam utána mielőtt nekikezdtem, mert így voltak benne fordulatok, amikre nem számítottam. A cselekmény vezetés is jó volt, végig fenn tartotta a figyelmem.
Családi filmezéshez szívesen ajánlom, mert olyan krimi, ami nem túl felkavaró, de a témája jó beszélgetés indító tud lenni.
Aztán kiderül nem is a gyógyszerekről szól ez a film hanem egészen másról….majd jön egy újabb csavar…..majd még egy.
Ez engem megvett kilóra. A színészeket bírtam, mindent elhittem nekik. Már az első kis zenei prüntyögés magával ragadott, és a szép lassan kibontott, igazából minden egyediségre törekvés nélkül, nyugodtan és hosszan vett jelenetek vittek magukkal. Gyanútlan voltam, előzetes tudás nélkül, és így a feléig megleptek a fordulatok. Onnantól azért nem hiszem, hogy bárki meglepődne a folytatáson, bár nyilván valami bosszúállós thrillerbe is el lehetett volna indulni. Kicsit talán az egyszerűbb megoldást választották, de így a szórakoztatás keretein belül maradtak.
VISZONT: nagyon kemény általánosítási alapokkal dolgozik a film. spoiler A tűzzel játszanak… Angolul is, itt is olvastam a melegeket vagy a pszichés betegeket megbélyegző véleményt. Nem, a depresszió nem depiskedés, nem eszköz, hanem betegség! Vissza a filmhez: az egész egészségügyet érintő kérdések is hasonlóan a jó öreg összeesküvés-elméletekre játszanak rá. Jó, tudom, a filmekben minden politikus igazi maffiafőnök. Egy sima fejfájáscsillapító mellékhatásait is jobb nem nézni, de itt komolyabb gyógyszerekről van szó. Nem olyan egyszerű ezt mindenkinek egy csavaros krimiként néznie. Nem akart több lenni, de hát az ilyen „én nem akartam” dolgokból néha tudjuk, milyen bonyodalmak származnak. Nem igaz? ;)
A leírás meg a szereposztás miatt nagyobb reményekkel álltam neki, mint kellett volna. Kicsit inkább untam, pedig érdekes téma volt, Jude Law azért eléggé odatette magát így is. Emily sokszor eléggé idegesített, de el lehetett viselni. Egyszer nézős kategória.
Érdekes történet, semmi különlegesség, tulajdonképpen sablonosnak is nevezhetjük, de úgy látszik, jókor talált meg a film. A lényeg, gyilkosságra való felbujtás miatt letartóztatják a spoiler, aki már nekem az elején is nagyon gyanús volt…a szeme sem állt jól :)
Nagyon jól játszott Rooney Mara, engem meggyőzött!
Parádés szereposztás, érdekesen induló történet. Nekem kicsit kiszámítható volt, de ennek ellenére határozottan tetszett, amit a készítők kihoztak belőle.
Két tény előre lebuktatta a fordulatot, az egyik spoiler, a másik pedig hogy spoiler.
Ha előre megsasolom, hogy kik játszanak benne és észreveszem Channing Tatumot, dehogyis nézem meg, viszont spoiler mire bemelegedtem a melóba és már jobban figyeltem a filmre. Nem volt nagy szám, a spoiler-ra kíváncsiaknak ajánlom sok szeretettel, max ez volt az értelme annak, hogy leporolták a sztorit.