Clarence Worley és Alabama egymásra találtak. De a baj is hamar rájuk talált. Miután Clarence kinyírta barátnője stricijét, egy bőröndnyi kokainnal menekülnek Los Angelesbe, ahol hidegvérű és kegyetlen maffiózók, korrupt zsaruk és pénzes filmcápák vadásznak rájuk.
Tiszta románc (1993) 129★
Képek 17
Szereplők
Gyártó
Morgan Creek Productions
Davis-Films August Entertainment
Sterling MacFadden
Kedvencelte 20
Várólistára tette 93
Kiemelt értékelések
Egy Tarantino film, mely mégsem teljesen Tarantinos. Egy Tony Scott film, mely mégsem teljesen Tony Scottos. Ez a Tiszta románc.
A forgatókönyv le se tagadhatná, hogy Tarantino gyermeke. A rengeteg jól megírt párbeszéd, popkulturális utalás, remek poénok és persze már-már karikaturisztikus karakterek. Aztán jön az akciófilmes nagyágyú, Scott, aki beleviszi saját rendezői fogásait, valamint azt a remek hangulatot, melyet meg tud teremteni. Nagyon érdekes a végeredmény, mégsem lesz tőle rossz a film, sőt! Egyszerűen zseniális, mikor szakadsz a röhögéstől az egyik jeleneten, aztán a következő pofán ver két oldalról és még jól hasba is rúg. Meg, ha nagyon akar még le is köp.
A film remekül indít, már az első negyed óra megvett kilóra. Remek párbeszédek, melyekből megismerhetjük a két főhőst. Slatert nem annyira szokták szeretni, nekem nincs gondom az ürgével, szerintem teljesen korrekt színész, persze nem egy Pacino, de azért ami kell, azt hozza. Patricia Arquette viszont remekel. Hihetetlen szerethető a kissé hiperaktív és lökött szöszi szerepében. A felvezetés után megkapjuk az alapkonfliktust, ugyebár, hogy ez a két jómadár szerez egy táska kokót és el akarják passzolni, de rájuk száll a maffia. Ezek után megindul a hajsza, és közben rengeteg remek színész teszi tiszteletét a képernyőn. Van aki egy rövid, pár soros szösszenetet mond el, míg, mint Walken és Hopper, előadják a film csúcspontját. Emberek, az a jelenet a filmtörténet egyik csúcspontja. Komolyan. Mikor röhögsz a párbeszédükön, de közben szétvet az ideg is, annyira feszült a hangulat. Ez a két zseni pedig ebben az egy jelenetben olyat produkál színészileg, melyre kevesen képesek. Az apró mozdulatok, arckifejezések. Hihetetlen. A mór-szicíliai kapcsolat pedig tényleg fergeteges.Ezt követően van még egy kisebb csúcspont, a szállodai jelenet, mely hasonlóan feszült, bár kevésbé humoros.
A film szépen halad tehát a fináléig, mely teljesen elborult és tényleg, már-már groteszk hatást kelt, de a film világába teljesen beleillik.
A Tiszta románc egy igazán hangulatos film, melyet minden Tarantino és Scott rajongónak látnia kell.
Tarantino és Tony Scott filmje, és olyan is, mint a nagyobb klasszikusaik, de ahogy egymásra hatnak, mégis eltérítik egymást: amúgy nem olyan gyors, a cselekmények, amúgy gyakran zseniális párbeszédek, jelenetek nagyon lazák, gyakorta sok humor is kerül így vagy úgy beléjük. De végig érezhető a feszültség, amely meglehetősen véres csúcspontokban teljesedik ki. Amúgy remek példája annak, ha sok szereplő közül mindössze a két főt szeretné középpontba helyezni, de a mellékszereplők is mind rendelkeznek egyedi arccal, mind szerethető vagy épp nagyon gyűlölhető a játéka, története alapján. És bár a Tiszta románc, ahogy az alighanem a címéből is kiviláglik, egy romantikus alkotás, meglepő módon pont a szerelem az, ami alig-alig kerül úgy igazán elő. Végig ott van, végig erős, de nem azt látjuk a középpontban, hanem sokkal inkább a következményeit.
Ha nem is egy mestermű, mindenképp egy remek, szórakoztató alkotás, élvezet volt megnézni.
Oooohh te jó ég! Ez a film nekem egy nagy szerelem! Imádtam minden másodpercét.
A szereplők..mindenki zseniális.
Patricia meg fantasztikus volt. Sexy, cuki, vicces szóval minden megvolt benne.
Christian meg remek színész és jó pasi.
A törtènet is 5*
Brad Pitt meg ott volt. :D Jó volt
spoiler azt alig tudom végig nézni.
Ebben a filmben minden megvan ami egy szuper filmes estéhez kell.
Most mondhatnánk az egyik „legkedvesebb” és leg-szívmelengetőbb (?) romantikus akciónak és nem is tévednénk nagyot.
Nekem néha kicsit azért akadozott, de maga a tény, hogy ennyi sztár/színész ilyen sokféleképpen megnyilvánul benne, már olyan dolog, hogy megérje megnézni. A legtöbb jelenetben vagy meghal valaki, vagy mindig szól a tv.
A Hopper-Walken jelenetet a szicíliaiak eredetéről nemcsak a két színész zseniális dinamikája teszi felejthetetlenné, hanem Tarantino írói tehetségét és egyediségét is méltán hirdeti. Tagadhatatlan stílusának ezen megnyilvánulása.
Brad Pitt, mint stoner. Oldman, mint strici. Imádtam ezt a sokféleséget. Itt még az 1-2 jelenetben brillírozó színészek is simán le tudták rabolni a screen-t Slater-ék elől, már ami a színészi teljesítményt illeti. Slater-t itt megtűrtem, mert amúgy tehetségtelen, de minimum középszerű színésznek tartom, ezt kontrasztba állítva a fentiekkel elég szembetűnő, a különbség.
Azért jó kis élmény volt a film.
Van az úgy, amikor egy remekül megírt forgatókönyv és egy jó szereplőlistával rendelkező filmmel találkozik az ember, amit szinte minden második ember tízesre értékel, mégis kilóg a sorból. Én ezzel a filmmel így jártam. A hat csillagot is a színészeknek és Quentin Tarantino iránti tisztelet végett adtam meg de csak ennyit. Engem nem fogott meg a film és a szerelmi párost sem éppen tudtam kedvelni.
Kiakasztott a szerelminek sem mondható szál, amitől alig tudtam eltekinteni a film alatt. Az alap tetszett, de az előbbi miatt sok részlet nem jött át. Az akciórészek tetszettek, azokkal nem volt gond, bár vége nagyon giccses lett.
Nagy nevek miatt került a listámra: Tony Scott – rendező, Quentin Tarantino – forgatókönyvíró, Hans Zimmer – zeneszerző és nem utolsó sorban Christian Slater – főszereplő. Nem is néztem meg semmi egyebet róla. Így nagyon meglepődtem, amikor a főszerepben lévő hölgyre rákerestem a film VÉGÉN, ezt fontos hangsúlyozni, ugyanis, nem ismertem meg, pedig nem más mint Patricia Arquette. Komolyan mondom, eddig észre se vettem, hogy ennyire túlzásba esett ő is a szépészeti beavatkozások terén. De visszatérve a filmre, egyik név sem hozott csalódást, és talán Patricia keltette bennem a leginkább pozitív benyomást.
Nem egy átlagos szerelmes történet, de tiszta románc.
A kedvencem Gary Oldman volt, abban a rövid, de annál zseniálisabb szerepben, valamint Hopper és Walken közös jelenete.
Romantikusnak is mondható akciófilm megspékelve egy nagyon nagy sztárparádéval a 90-es évekből. Clarence beleszeret a call girl Alabamába, majd megöli a stricijét, ami elég nagy lavinát zúdít rájuk…
Népszerű idézetek
Clarence Worley: Kérsz állatos kekszet?
Elliot Blitzer: Öhm… kösz.
Clarence Worley: Hé, a gorillákat hagyd meg!
Clarence Worley: Egy dolgot megtanultam az életben: jobb egy fegyver ami van, de nem kell, mint ami nincs, de kellene.
Vincenzo Coccotti: Tudja, ki vagyok, Mr. Worley?
Clifford Worley: Feladom. Ki maga?
Vincenzo Coccotti: Az Antikrisztus. És bosszúálló kedvemben vagyok. Elmondhatja majd odafent a mennyben, hogy sohasem látott még olyan gonosz embert, mint aki megölte magát.
Clarence: Do I look like a beautiful blond with big tits and an ass…that tastes like French-vanilla ice cream?
Elliot: What?
Clarence: I sad, do I look like a beautiful blond with big tits and an ass… that tastes like French-vanilla ice cream?
Elliot: No.
Drexl Spivey: Tudom, hogy szép vagyok, de nem vagyok annyira szép, mint azok a csöcsök a tévében.