Dr. Alithea Binnie akadémikus, miközben Isztambulban részt vesz egy konferencián, véletlenül találkozik egy dzsinnel, aki három kívánságot ajánl fel neki a szabadságáért cserébe. Ez két problémát vet fel. Először is kételkedik abban, hogy valódi-e, másodszor pedig azért, mert a történetek és a… [tovább]
Háromezer év vágyakozás (2022) 110★
Képek 20
Szereplők
Gyártó
Kennedy Miller Mitchell
Kennedy Miller Productions
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Streaming
HBO Max
Kedvencelte 5
Várólistára tette 150
Kiemelt értékelések
Ha egy szóval kellene jellemeznem a filmet, azt mondanám rá: különleges, a szó pozitív és negatív értelmében. A történetvezetés komótos, nem bővelkedik konkrét cselekményekben, a színészi játék korrekt, bár inkább kissé hideg, mintsem kimagasló, ám a dzsinn meséinek látványvilága már alapból megér egy moziélményt. Kifejezetten érdekesek a filmben felmerülő témák, mint a természetfeletti lények boldogulása a 21. században és a behódoló-kizsákmányoló párkapcsolatok bemutatása.
Külön kuriózum, hogy ezek a kérdések egymással párhuzamosan kerültek bemutatásra, még ha nem is mélyültünk el bennük a végletekig. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz akkora közönségsiker a Háromezer év vágyakozás. A Miller-rajongóknak üzenem, hogy készüljenek fel, mert ez a film gyökeresen az ellentéte a Mad Maxnek, de aki egy lassabb, nem hétköznapi élményre vágyik, bátran tegyen vele egy próbát, nem fogja megbánni.
Teljes cikk:
https://www.kritizator.hu/mi-lett-volna-ha-aladdin-egy-…
A Háromezer év vágyakozás így is egy szép, romantikus mese távoli lelkek egymásra találásáról, és a történetek máig létező, igéző erejéről. Megvannak a hibái, de lényegi mondanivalóján ez mitsem változtat.
Bővebben: https://www.roboraptor.hu/2022/09/15/haromezer-ev-vagya…
Egy emészthető, de mégiscsak szerzői filmet köszönthetünk, amely ráérősen, de mégis szuggesztíven beszél az emberiségről, valamint az érzelmeinkről és az ellentmondásos természetünkről, mindezt úgy, hogy közben mer elmélyedni a történelem viharában, de anélkül, hogy a háromezer év minden mozzanatát megismertetné a nézőkkel. A látványos flashbackek miatt azok számára is élvezhető lesz, akik nem szeretik a kamaradarabokat, de ez ne tévesszen meg senkit, nem egy mágikus realista alkotást kapunk, hanem egy kőkemény kamaradarabot, amelyben a fő narratíva két magányos lélek párbeszéde, minden más csak körítés és történeti kellék. Aki szereti a művészibb jellegű drámákat, azok számára kellemes lesz a film, viszont akik nem szívlelik az ilyeneket, azok is megtalálhatják benne a számításukat, köszönhetően a szuggesztív flashbackeknek.
Értékelés: 7/10
Mind a téma (magány), mind a misztikus szál miatt nagyon érdekelt a film. Mindig szerettem a „kívánságteljesítős” történeteket. Számomra egyfajta pornó (kinek a pornhub. . .), mert már rajtam is max. csak a csoda segíthet, de ez most mindegy.
Tetszett továbbá, hogy ezúttal a Dzsinnen volt a fókusz, az ő történetét hallhattuk, amiről az egoista Aladdin semmit nem kérdezett, itt viszont előkerültek olyan kérdések, mint pl. mit csinált 100 évig a lámpában (ugye? jó kérdés), hogy lett belőle Dzsinn stb. Jó volt látni, hallani, hogyan alakult az élete, illetve, hogy korábban mit kívántak tőle. Bizonyos mondatok is sokat adtak a történethez, amiken csak keserűen mosolyogtam, annyira azonosultam az elmondottakkal.
Egy felnőtt mese. Kellemes volt nézni.
Az ismert történet kicsit másképp: dzsinn, csodalámpa, három kívánság.
Nagyon tetszett, ahogy elmesélte az életét, végig a történelmen át, amin keresztül különböző korokba pillanthattunk be. Kicsit hiányoltam Aladdint a sorból… Az viszont lassan nyilvánvalóvá vált, hogy a kívánságok veszélyesek.
A jelenkori történet már nem volt ennyire izgalmas, és nagyon csalódott vagyok, amiért feldobták, hogy tudják a választ arra, mire vágyik minden nő… Csak nem árulták el!
Lehet egy 189cm magas fekete dzsinnre?
Népszerű idézetek
Dzsinn: Ennyi fényes csoda, alig 200 év alatt.
Alithea: Jó, de, közben ez mind csak tudomány, technológia. A sok hűhó mögött még vademberek vagyunk.
The way my brain is wired is… is the… the source both of my power and, er, and my solitude. I suspect that's why I like stories. I find feelings trough stories.
– Is there any life in you? Are you even alive?
– You know, in some cultures, absence of desire means enlightenment.
– Other than a thick glade of black hair on her legs, she looked like any other human being, except, of course, she was Sheba.
– By all accounts, she was very beautiful.
– She was not beautiful. She was beauty itself. I was in every way free. I would come in and out of her sleeping chamber. I knew as well as any of her female slaves the touches that made her shiver with bliss. Never have I wanted a creature so.
– And she desired you in return?
– I was her plaything. Her confidante.I might have become more, but for Solomon.
– King Solomon?
– Blessed be his memory. He came from across the deserts to woo her.
– Didn't she go to him?
– No. Never.
– But it's in all the holy books. All the stories and the paintings. And Handel wrote music about it.
– Madam, I was there. Solomon came to her.
Djinn: Is there any life in you? Are you even alive?
Alithea: You know, in some cultures, absence of desire means enlightenment.
Djinn: Then you are a pious fool.
Alithea: If I’m content, why tempt fate?
Djinn: And you are a coward.
Alithea: Don’t goad me.
Djinn: There’s no human, no angel, nor Djinn that wouldn’t grasp to fulfill their deepest longings, and I am saddled with the one who claims to want nothing at all. Alithea Binnie you are a liar!