A nem is olyan távoli jövőben új feladattal bővült a tűzoltók munkája: könyveket égetnek. A könyvek káros dolgok, az emberek tudatát a médián keresztül formálja a kormány. Guy Montag, a fiatal tűzoltó egy akció során elgondolkodik azon, hogy kit is szolgál. Még a mentorával, Beatty… [tovább]
Fahrenheit 451 (2018) 82★
Képek 3
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 100
Kiemelt értékelések
Öööö nem lesz ez a film a kedvencem. A könyvet még nem olvastam, nem is tudtam tegnapig, hogy van ilyen, és az eredeti filmet sem láttam. De azért nem volt olyan rossz, és most már azt is tudom, hogy spoiler A szereplők, amúgy nem voltak rosszak, de rossz volt, annyi könyvet égni látni. Ha ilyen lesz a jövő nem kérek belőle. XD A vége pedig hiába volt happy end, akkor sem volt túl jó befejezés. Jobban is megoldhatták volna.
Michael B. Jordan sokkal többre érdemes ennél, lásd: Fekete Párduc (2018). Nagyon csalódott vagyok, hogy ennyi időmet elpazaroltam valamire, ami jó is lehetett volna. Egyik jelenetről ugrottunk a másikra, semmi nem tartotta egybe a filmet és nem kötötte össze a részeket. Valakinek biztos összeállt fejben, hogy mit akarnak elmondani, de nagyon nem sikerült. A jelenetek jók is lehettek volna, ha a legtöbbjük nem egy ezerszer látott iparosmunka, és még akkor sem áll össze filmmé. Karakterfejlődés van, de minek, Michael Shannonról pedig ki merem jelenteni, hogy mindig ugyanolyan, és sose szerettem, de már unom is.
A könyvet elég régen olvastam, így a pontos sztorira nem emlékszem, de az érzés, hogy mennyire megrázó lehet egy ilyen világ az még megvan. Most egy kicsit olyan lesz, mintha nem ismerném a könyvet, így csak a film alapján írom a véleményt. Nagyon örültem, mikor hallottam a hírét, hogy jön a film, de elég vegyesek az érzelmeim. Montag karaktere nagyon nehezen fogott meg, valahogy nem feltétlenül hittem el az ő átalakulását. Lehet ez a felületes háttér bemutatásnak volt köszönhető, mert pont a lényeg veszett el így. Látszódik, hogy alaposan agymossák az embereket, és néha egy-egy részlet ki is derül, hogy miért, de egy alaposabb, körüljártabb „miért ilyen a társadalom, amilyen” bemutatás hiányzott. Emiatt Montag sem volt túlságosan hihető az átalakulása. Beatty telitalálat volt, róla bármit el lehet hinni, Michael Shannon nagyot alakított a szerepben.
Nem feltétlenül sikerült olyan rosszul, mert a világot elég megrázóan sikerült ábrázolni, de van hiányérzet.
Valamiért eddig elkerült engem ez a film és a könyv is. Te jó ég… nagyon jó film volt és annyira durva. Remélem, hogy soha de soha nem lesz ilyen, hogy könyveket fognak elégetni és hogy a műveltség ezen létét el akarják törölni. Annyira de annyira szegényebbek lennénk, ha nem lennének könyvek. Itt a filmben is nagyon jól látszik, hogy mennyivel ingerszegényebb az élet a művészetek nélkül, a szabad tudás nélkül. Nem tudom mennyire hű a könyvhöz, de mindenképpen szeretném elolvasni is a könyvet.
Ez elég lagymatagra sikerült. Jó indulattal lehet azt mondani, hogy Ray Bradbury könyve inspirálta. Megértem, hogy nehéz összeegyeztetni az író által elképzelt jövőképet a mi jelenünkkel. A film nem érződik túl távolinak, akár holnap is eljuthatnánk idáig.
A legnagyobb problémám Clarisse szerepével volt. Eredetileg egy nyitott fiatal lány, önálló és érdekes gondolatokkal, melyek felébresztik Montagot, őt is gondolkodásra késztetik. A film fogta ezt a bámulatos lányt és egy szerelmi szállá zsugorította. Ezt persze azért tudta megtenni, mert a feleséget (aki pedig tökéletesen jelenítette meg a kiválóan megjósolt képernyő-függőséget) egyszerűen kivették a történetből.
A könyvet még nem olvastam, így a film nagyon tetszett, annak ellenére, hogy „gyík” vagyok.
Nagyon kedveltem Montag karakterét. Sikerült egy kis romantikát is belecsempészni a disztópiába, szóval nincs veszve semmi a jövőre nézve…a szerelem nem fog kihalni :)
Népszerű idézetek
– Az élet szenvedés. Ahhoz, hogy életben maradj, értelmet kell találnod a szenvedésben.