Woody Allen új romantikus vígjátéka egy egyetemista párról szól. Gatsby és Ashleigh egy közös hétvégét akar tölteni New Yorkban, de a terveik nem sikerülnek. Az esőcseppek váratlan találkozásokat és szórakoztató kalandokat hoznak számukra.
Egy esős nap New Yorkban (2019) 199★
Képek 16
Szereposztás
Kedvencelte 8
Várólistára tette 224
Kiemelt értékelések
Hát ez nekem nagyon, de nagyon nem jött be. Az egész sztori nagyon uncsi, többször nekiálltam nézni, de elvesztettem a fonalat. Most sem nagyon emlékszem mi is történt igazán, csak az, hogy a szereplők annyira idegesítőek voltak, egytől egyig. Még Diego Lunától sem dobtam el az agyam, Elle Fanning hangjától pedig a frászt kaptam, annyira egy dinka szőke fruskát alakított… Nem volt szimpi. Egyáltalán, egyik szereplő sem, még Gatsby sem, se Selena Gomez…
Ashleigh miatt már konkrétan kapartam volna a szememet, annyira irritáló volt. Egy full értelmes csaj egyébként és akkor hebeg-habog meg alig bír összerakni egy értelmes mondatot és elalél az összes férfitól aki szépnek találja… Nahát az ilyen lányokra pont nem ez a viselkedés lenne jellemző.
Ha Ashleigh karakterét normálisra megcsinálták volna akkor még azt mondom, hogy jó is lehetett volna, de iszonyatosan lerontotta az egészet.
Hát nekem tetszett. Lehet azért mert annyi rosszat olvastam róla, hogy az elvárásaim kb mínuszból indultak, ezért hatalmas pozitív csalódás lett a film.
A szöszi csajtól amúgy felállt a hátamon a szőr. Tipikus kis spoiler És a vége is elég érdekes volt spoiler De nagyon örülök, hogy a párocska végül rájött, hogy spoiler.
Szóval igen, a főszereplő csaj marha idegesítő és a vége egy nagy kérdőjel spoiler , de szerintem egy egész kis cuki filmet kaptunk. Csak nem kell tőle elvárni semmit. Egy laza lagymatag kis romcsi filmet.
Olyan klassz is lehetett vóna ez a film, ha Woody nem pakolja tele ennyi szerencsétlen, fárasztó idiótával. De, legalább egy épkézláb „női főhőssel”. Mer'hogy ez az Ashleigh nagyon nem az…
Na jó. Nem kerülgetem a forró kását. Elképesztően irritált Elle Fanning karaktere. Pont az, akivel a legjobban azonosulHATtam – volna. De, így nem lehetett…
Őszintén nem értem, hogy egy ilyen csajt miért nem vágnak csak úgy simán pofán? Oké, férfiak, udvariasságból. De, hogy ebben a lányban mi a vonzó?… Szerintem ez pont az a típus, akit senki nem tud komolyan venni. Max. tényleg kizárólag az a pasi, akinek csak a színtiszta és gyors szex kell, de akkor meg a csajból nem nézem ki az efféle játszmázást, amit főszereplőnk itten tkp. levág… Ez valahogy nekem nagyon nem állt össze. Életidegen volt a figura, úgy, ahogy volt.
Gatsby pedig… A másik kulcsfiguránk… Jaj. Ha valakinek bejönnek a kisfiúk, biztos értékelik a srácot, de én semennyire nem tudtam, sajnálom. (A szinkron eléggé agyonvágta ráadásul, bár meglehet, hogy eredeti nyelven azért jobban átjön a srác, de… Nálam gyanúsan még ez sem mentené meg.) A „koravén” / kiművelt személyisége amúgy jó lett volna, csak hát… Csak hát… Kicsit hasonló érzésem támadt itt, mint anno a(z agyonhájpolt) Szólíts a neveden! című „csodánál”; hogy nagyszavas, ill. annak ható monologizálás van, ám átélés ellenben 0. Plusz nekem van az a rossz (?) szokásom, hogy hiába okos / művelt valaki, ha amúgy kisugárzásilag egy „snassz bébibrokkoli”, én ugyan nem fogok elalélni a gyönyörűségtől. És, pláne nem fog meghatni a szerelmi élete…
A rendező karakterét nagyon csíptem. Ő volt az abszolút kedvencem, és, ha az újságíró csajszika szimpibb ( = épelméjű) lett volna, hát, őszintén drukkoltam volna neki, hogy jöjjön össze ezzel a pasival, és hagyja ott a kis bébibrokkolit. De így kb. egy idő után már csak ott tartottam, hogy á, mindenki csináljon azt, amit akar, azzal, akivel akar, nem érdekel, csak az aranyos rendező urat hagyják ki a buliból. :'D :P
Mindent összevetve tényleg ígéretes maga a kerettörténet, és, kicsit más karakterekkel lehetett volna ebből egy csúcsszuper film is. De mintha Woody átment volna amolyan fennköltebb romantikus tini-vígjátékba, amit én őszintén sajnáltam. A többi panel amúgy nem zavart, hisz' mindez WA védjegye, ha nem lennének benne a filmjeiben, akkor valószínűleg hiányoznának.
Nem lett a kedvencem, de nem mondhatnám rossz filmnek sem.
Elle Fanning volt az, aki képes lettem volna egy kanál vízben megfojtani. Mégis hogyan lehet valaki ennyire idegesítő? Mind a karaktere, mind a színésznő.
Selena Gomez – ben pozitívan csalódtam, szerethető volt és aranyos.
Timothée Chalamet hatalmas meglepetést okozott, nem is gondoltam, hogy ennyire el tudja adni magát.
Alapvetően nulla története van a filmnek, kiszámítható és unalmas, mégis a hangulatával nézeti magát és a rengeteg hibája ellenére is lehet élvezni.
Biztosan nem ez lesz életem legjobb romantikus, de sablonos filmje, viszont egy nézést simán megérdemel.
Jól szórakoztam a filmen, nem vártam sokat tőle, de tetszett a hangulata. A jó öreg Woody megint New York világát hozta, könnyedén kifigurázva a gazdag sznobokat, és méginkább a filmeseket.
Egyszerűen fájdalom, hogy ebben a filmben Timothée Chalamet pofiján kívül semmi értékelhető nincsen, de konkrétan SEMMI.
A sztori lassú, eléggé uncsi, de Timothée miatt örülök, hogy megnéztem. :) És New York miatt. A hangulata tetszett, klasszik Woody Allen, de nekem egyszer nézős marad.
Nos, nagyon halványan csepegő Woody Allen. Egynek elment háttérzajnak, a slusszpoén rázott fel valamennyire, bírtam a vén ribit :D
Nem igazán vagyunk barátok Woody Allennel – nem mintha sok bajom lenne vele (magánéleti botrányaiba most ne menjünk bele…), egyszerűen sose tudott hozzám közel kerülni.
Ez a film viszont méltatlanul áll 60%-on itt, szerintem. Persze, nincs sok értelme, és a szereplői nem igazi szereplők, inkább ideák, de a hangulata és az üzenete viszont nagyon átjön.
Igen, ez leginkább hangulatfilm, egyetlen napba sűrít egy egész univerzumot és életérzést, és mint ilyen, nyilván túlzásokkal lesz tele, de pont ez a lényege.
Többet írják, hogy Elle Fanning karaktere milyen idegesítő – hát, szerintem meg zseniális! Éppen a ripacskodás határán tartja a színésznő a karaktert, és csodásan adja ezt a fajta embertípust, teljesen átjön. Én imádtam nézni, amit csinál. :) (Nyilván a valóságban a hajamat tépném egy ilyen valakitől.)
A film üzenete nekem kettős – egyrészt benne van a Woody Allennél elő-előkerülő nosztalgikus vágyódás egy letűnt kor romantikája iránt, másrészt valahogy az jött át nekem, hogy spoiler
Kellemes kis filmecske – a titka, hogy nem kell komolyan venni – ezen a módon még a végén akár megfontolandó mondanivalót is találhatunk benne. :)
Népszerű idézetek
– Ő az?
– Igen.
– Öhm… hűha. Sokkal idősebb, mint gondoltam.
– Azért jól néz ki, nem igaz? Nagy szenvedő!
– Mi olyan remek a szenvedésben?
– Ha hallanád, ahogy a műveiről beszél!… Úgy belelkesedik!
Mi lehet olyan fene vonzó a nők számára az idősebb pasikban? Jézusom, hiszen roskatagok! Mitől szexis a rövidtávú memóriazavar?! Nem akarok megöregedni. Persze láncdohányosként már 40 évesen vért fogok köpni…
– Nem bírtam megállni a kérdést, hogy van-e barátod, vagy sem.
– Hogy van-e barátom? Ezt kérdezed.
– Igen.
– Nos, ahmm… igen, van. De… gyakorlatilag nincs.
– Repül az idő?
– Igen, de csak sajnos turista osztályon.
– Ezt meg hogy értsem?
– Hogy nem mindig kényelmes az út.
Ashleigh (Vegának): Igaz, hogy az Orient Expresszen születtél, Budapest határát elhagyva?