A riporter Kim Baker úgy dönt, hogy felpezsdíti unalmas életét. Otthagyja kényelmes irodai állását New Yorkban, és elvállal egy afganisztáni megbízást. Távol otthonától, kizökkenve komfortzónájából, és felocsúdva a kultúrsokkból, Kim összebarátkozik egy másik riporterrel Tanyával, egy szigorú… [tovább]
Afganisztáni víg napjaim (2016) 70★
Képek 13
Szereposztás
Kedvencelte 4
Várólistára tette 77
Kiemelt értékelések
Egy újabb Afganisztán film, ami nem annyira tragikus és véres, viszont jól ötvözi a drámát és a humort, így olyan emberekhez is el tudja vinni az üzenetet, akik képtelenek két órán keresztül felrobbant emberi hullákat nézni.
Nagyon amerikai film, olyan értelemben, hogy egy nagyon is komoly jelenkori problémakört (közel-keleti háborús övezetek) pusztán díszletként szerepeltet a főhősünk egyéni útkeresése számára.
Az egyéni üzenete eléggé rendben van, sőt, túlmegy a hasonló filmekben látott kliséken. spoiler
Viszont a kontextusválasztás már felvet problémákat, mert ahogy mondtam, itt Afganisztán csak díszlet, így óhatatlanul belefutunk sztereotípiákba, egyszerűsítésekbe, csúsztatásokba. Az amerikai arrogancia eléggé kiütközik a filmen.
(Félretéve az objektív értelői énemet, azt kell mondjam, Martin Freeman rajongóként ez a film maga a tökély. Köszi, Tina!)
Jó kis film volt, kellően könnyed, szórakoztató, mégsem túl sok. A szereplők baromi jók voltak, Martin Freeman meglepően jól hozta a karaktert, végre nem Watsonként láttam. Tina Fey, Margot Robbie és Alfred Molina is szuper volt (utóbbit csak a film közepetáján tudtam beazonosítani :D). Ajánlom, ha egy nem túl komoly filmre vágytok kikapcsolódásként.
Még jobb lett volna a film, ha nem akar mindenáron „víg” lenni és nem erőltetnek bele felesleges „poénokat”. Enélkül is jó humora van és sokkal komfortosabb lenne a filmnek és a nézőnek is „sima” játékfilmként.
Háborús filmnek eseménytelen, drámának erőltetett, vígjátéknak elmegy. Ha a vágószobába engednek, egy fél órával rövidült volna legalább a film. :)
Margit Robbie igazából nem sok játékidőt kapott, de teljesen hihetően hozta a kétszínű cédát, Martin Freeman először elég gyengén adta a macsót, de félidőben átalakult Dr Watsonná.. :) Billy Bob Thornton karaktere, az egyenes és szókimondó katona is nagyon jó lett, időnként előkapta a rendező, amikor nem volt más ötlete egy jó poénra.
Tina Fey-nek többször a szemére hányták közben, hogy max 6-os, de inkább 4-es, sajnos az alakítása is az, bocsi.
Jó a téma és úgy gondolom, hogy valamennyire sikerült visszaadni azt a hangulatot, ami a háborús zónában uralkodik. Nem ez az első ilyen film, amit megnézek és tudom, hogy ilyen helyen, ahol nem lehet tudni, hogy a következő percben is életben maradsz, másképp viselkedik az ember. Jók a karakterek, bár úgy gondolom, hogy Tanya és Kim, a két véglet kicsit el lett túlozva az elején. Összességében úgy vagyok vele, hogy „Jó, de …”. Valami hiányzik belőle. Vártam, vártam, vége lett a filmnek és nem jött el. Ennek ellenére nem bántam meg, hogy megnéztem. Aki várólistára tette, az nézze meg.
Először is, nagyon szeretem Tina Fey-t, de szerintem maradjon meg a vígjátékoknál, az sokkal jobban megy neki. Másodszor is ez a film igazából nem is szólt semmiről, csak kapargatta a felszínét különböző dolgoknak, de egyiket se bontották ki bővebben. Margot Robbie totálisan felesleges az összes filmjében, menjen el inkább modellkedni meg színészfeleségnek vagy akárminek, de ezt ne erőltesse már tovább.
Szeretem az igaz történeteken alapuló történeteket. Ez is nagyon érdekes volt, az afganisztáni háború során tudósító történetét ismerhettük meg, de nem lett annyira maradandó film.