Walter Black, a valaha szebb napokat látott játékgyár-igazgató tökéletesen elveszítette a kapcsolatot a külvilággal. Teljesen magába zárkózik, és már a családjával se nagyon kommunikál. Aggódó feleségével már végigvették az összes terápiát és csodaszert, hogy kirántsák őt a depresszióból, de… [tovább]
A hódkóros (2011) 62★
Szereposztás
Mel Gibson | Walter Black |
---|---|
Jodie Foster | Meredith Black |
Anton Yelchin | Porter Black |
Riley Thomas Stewart | Henry Black |
Jennifer Lawrence | Norah |
Cherry Jones | Vice President |
Gyártó
Summit Entertainment
Participant Media
Imagenation Abu Dhabi FZ
Anonymous Content
Kedvencelte 2
Várólistára tette 58
Kiemelt értékelések
Mel Gibson alakítása fenomenális volt! Szerintem ezt a filmet csak olyanok tudják igazán értékelni és megérteni, akik már kerültek kapcsolatba mentális betegségben szenvedő emberekkel. Itt nem azt értem, hogy egyszer láttak egy ilyen embert, hanem beszéltek velük/éltek velük.
Nehéz befogadni ezt a filmet, mert komoly témákat feszeget: a depressziót, a skizofréniát, bipolaritást és azt, hogy ezzel hogyan tud egy ember megküzdeni, illetve hogyan képes a környezete alkalmazkodni az ilyen betegségben szenvedő emberekkel.
Nem egy könnyű film, de ha valaki egy kicsit is érzékenyebb a világra, az egyből levágja, hogy mi történik. A skizofrénia, a depresszió nagyon sok mindent ki tud hozni az emberből és olykor a legkülönfélébb dolgok tudják kirántani ebből az állapotból. Szerintem semmi baj nem volt ezzel a filmmel, pontosan, érthetően elmondta, amit el akart. Ezzel együtt csak azoknak ajánlanám, akik nyitottak a mentális betegségekkel küzdő emberekről szóló filmekre, akik nem azok inkább nézzenek mást.
Ez egy nagyon szép és komoly háttér-mondanivalójú történet. Jodie Foster nemcsak jó rendező, de remek színésznő is. A többi neves szereplő is tökéletesen adta vissza az általa megformált szerepet. Anton Yelcint ha látom a vásznon, elfog a szomorúság, hogy már nem lehet velünk :( Jennifer Lawrence Norah szerepében is kiválóan alakította a bátyját elvesztett diáklányt, aki szenved!
Úgy érzem méltánytalanul kevés pontot kapott mind az imdb-n, mind más filmes oldalon. Valóban eléggé „érdekes” volt a hódapa…de az életben annyi furcsaság van…
Ez egy nagyon szomorú film. :( Mel Gibson remekelt benne. Hú, nagyon elhittem! Nehéz történet, meg kell érni rá, fel kell nőni hozzá, és meg kell tanulni érzelmileg is elfogadni. És az a baj, hogy nehéz ilyenkor megérteni az embert, a filmben is úgy viszonyultak hozzá, ahogy a való életben. Nehéz a beteg mellett állni, támogatni és a családtagok inkább menekülnek és félnek. Bár nem tudom mi a jó megoldás, de az a jó, ha végül a beteg is elfogadja betegségét és hagyja gyógyítani magát. Mondhatnám hogy happy end a vége, de az is olyan szomorú, de a reményt megadja a nézőnek.
Népszerű idézetek
– Változást akarsz? Úgy értem, gyökeres változást? Akkor felejtsd el a kisebb átalakításokat és rombolj le mindent egészen az alapokig! Halljam, mit fogsz csinálni?
– Lerombolom…
– Nem hallom!
– Lerombolom az egészet a rohadt alapokig!
– Ez az, jól van öreg. Rombold le és építsd fel újra!
– Ki vagy te?
– Én vagyok a Hód, Walter! Azért jöttem ,hogy megmentsem a hitvány életedet…
Walter: Az emberek szeretik a tragikus hősöket, mindaddig, míg nem kerülnek ők is hasonló helyzetbe.
Walter: Mindnyájan vágyunk valamire. Lehet, hogy egy egészen apró kis dolog, de nélküle nem áll össze a kép.
Porter: Szeretnélek figyelmeztetni benneteket, hogy életünk során folyamatosan hazudnak nekünk. A szüleink, a tanáraink, az orvosok állandóan becsapnak minket. Mindig ugyanazt a mondatot ismételgetik. Ugyanazt az öt szót: Minden a legnagyobb rendben lesz! De mi van, ha nem?
Walter: Az ember az élete során, elérkezik egy pontra, mikor szeretne mérleget vonni. Kezdi úgy érzeni, mintha be lenne zárva egy dobozba, ahonnan hiába próbál menekülni, öngyógyítással, gyógyszerekkel, terápiával, egyre mélyebbre és mélyebbre süllyed. Aztán rájön, hogy csak úgy tud kiszabadulni a dobozból, ha az egésztől megszabadul. Pedig ő maga építette és ha szeretet nélkül is csak bántást kap, akkor kire számítson? A feleségére, aki úgy tesz, mintha szeretné? A fiára, aki ki nem állhatja? Miért kéne, hogy szenvedjenek tőle? Miért lenne kóros az újrakezdés?
Az kóros, ha nyomorultul érzed magad! Ha napról napra félálomban és érzések nélkül ténferegsz, és közben úgy teszel, mintha boldog lennél! Úgy teszel, mintha az egész nyomorúságos, hátralévő életedet így kívánnád leélni! Mindazon álmok, örömök, remények nélkül, amelyektől megfosztott az élet.