A paranormális jelenségeknek beállított szemfényvesztések után nyomozó Dr. Margaret Matheson és a fiatal asszisztensét jelentő Tom Buckley azzal a szándékkal kutatják a különféle természetfeletti eseményeket, hogy lerántsák a leplet a háttérben álló csalásról. Simon Silver, a legendás vak médium… [tovább]
A gyilkos médium (2012) 87★
Képek 14
Szereposztás
Kedvencelte 2
Várólistára tette 64
Kiemelt értékelések
Először is: hogy ezek mekkora színészek! Sigourney Weaver csodálatosan játszik. Egy hétköznapi embert. Egy szomorú, de igazi anyát, aki mellesleg egyetemen dolgozik. Kutat. Persze nyomoz és leleplez, de az egész nagyon low profile-ra van véve. Éppen ettől nehéz eljátszani. Még a Robert De Niro által megtestesített színpadi figura is alapvetően kimért. Kedélyes a kamerák előtt, távolságtartó, sőt elutasító azok nélkül. Kicsit ripacs, de nem nagyon. Ha ijesztőnek tűnik, akkor rájátszik kicsit. A filmnek ez a veleje, de a hátulütője is. Az egyetemi emberek nem úgy vonulnak, hogy rajongók lógnak rajtuk mindenhol, és dedikálniuk kell úton-útfélen. A médium sem az az Anthony Hopkins-féle vérfagyasztó manus. Mindenki egy kicsit szürke, és ha már túl szürke, akkor bevállal valamit, de ha túl színes, akkor visszaszürkíti magát. Ettől bennem hiányérzet maradt. Ha már Hopkins, A rítus (2011) nyomasztó jelenetei, visszatérő szimbólumai jutottak eszembe. Ahogy mindig jön az öszvér, meg a békák. A realitásért cserébe bevállaltam volna némi filmességet. Túlzást. De azért örülök is, hogy végül maradtak a földön, amennyire csak lehetett.
És ismét itt vagyok, hogy a többség ellen szóljak. Én Elizabeth Olsen miatt kezdtem el nézni, de hamar rá kellett jönnöm, hogy (szerintem) lóf*szt se szerepel benne.
Na de, a lényeg hogy bár csalódtam abban, hogy Lizzie milyen keveset szerepel benne, a történet magával ragadott. Imádtam. Nagyon. Világ életemben imádtam a bűvészetet. Szerettem nézni, nevetni, csodálkozni.
De az amikor megjelenik 1-2 ilyen csaló, mint akiket lelepleztek, az felbosszant. Főleg, hogy nekik hála az emberek túl könnyen félrevezethetőek…
A vége annyira nem tetszett, spoiler, hiszen így hitelét vesztette…
De akkor is imádtam :))
Nem igazán tetszik a magyar címe, de azért ettől el tudtam tekinteni. Végül is nem volt az alapötlet rossz, sőt, egészen lekötött – főleg az eleje. A végét kicsit kitekertnek éreztem, de el tudtam fogadni. Elizabeth Olsen miatt választottam elsősorban a filmet – ez is egy olyan, amit még nem láttam tőle – de igazából ő csak egy mellékszereplő, szóval sok vizet nem zavart. Egyébként szerintem elég jól válogatták össze a szereplőket, de mégis egy kicsit úgy érzem, hogy elveszett a történet lényege a filmben.
A vége miatt mérges vagyok, úgyhogy csak nagy jó szívvel adom meg rá a 7 pontot.
Egészen spoiler működött a történet, onnantól viszont egyre meredekebb mélyrepülésbe váltott. Az ifjú fizikus, aki addig higgadtan, normálisan viselkedett, úgy bekattan, mintha a tulajdon édesanyját veszítette volna el. Egy másik tudóst megrángat mindenki szeme láttára, és ahelyett, hogy kipenderítenék az intézetből, még megengedik neki, hogy részt vegyen a kísérleten megfigyelőként. (Ja, biztos! Ha csak szépen megkéri, akkor semmi esélye, de így, hogy ott tombol, eléri, amit akar…) Aztán a munkát, amit addig ő végzett, kiadja egy kis tanoncnak, hogy csinálja inkább ő, mert nagyon FONTOS és sürgős! – Logikus viselkedés… A nagy finálé meg végképp pocsékra sikeredett. spoiler
A film elég lendületesen kezdődik, sikerül is fenntartani az érdeklődést, aztán a film közepén hirtelen elveszik valahol. Olyan események követik egymást, aminek semmi értelme, kicsit szerintem mindenki elveszíti a fonat, mi miért történik és főleg minek, majd jön a vége. Ha a vége nem az lett volna az ami, akkor sokkal kevesebb csillagot adtam volna, mert a vége egy kicsit javított rajta. A készítők mindent egy lapra tettek fel, szerintem kár volt spoiler Nem teljesen értem, hogy ekkora színészek mit láttak ebben a filmben.