Betiltott filmek lista 26

zeana 

  • perc
5 hozzászólás
Patyomkin páncélos (1925)

Patyomkin páncélos [betiltva 1925 és 1954 között]
A megrendelésre készített film azért került tiltólistára, mert a brit BBFC szerint „gyújtó hatású feliratok és a bolsevik propaganda” fedezhetők fel benne. Magyarországon is tiltott volt.

Szörnyszülöttek (1932)

Szörnyszülöttek [betiltva 1932 és 1963 között]
A cenzorok szerint a film rendezője lealacsonyítja az olyan embereket, akik valamilyen hibával születtek.

A vad (1953)

A vad [betiltva 1954 és 1967 között]
Egyszerűen csak motoros bandák tűnnek fel a filmben és ez a brit cenzúrának elég is volt.

Az utazás (1959)

Az utazás [betiltva 1968 és 1988 között]
A tiltás okaként azt hozták fel, hogy a művet három pszichiáternek is megmutatták, és szerintük Az utazás egyáltalán nem a hiteles dolgokat mutatja be a kábítószerrel kapcsolatban.

A texasi láncfűrészes mészárlás (1974)

A texasi láncfűrészes mészárlás [betiltva 1974 és 1999 között]
Brutalitása miatt került tiltólistára.

Az utolsó ház balra (1972)

Az utolsó ház balra [betiltva 1972 és 2002 között]
A film kereken 30 évig volt tiltólistán, mivel a brit cenzorok úgy vélték, hogy a nézőközönség gyomrát igen-igen megfeküdné a túlzott szexuális erőszak.

Mikey (1992)

Mikey [betiltva 1993-tól napjainkig]
Érdekesség az, hogy a filmet a megjelenésekor nem tiltatták be a britek, egy 18-as karika ellenében megengedték, hogy forgalmazzák. A film egy kisfiúról, Mikey-ról szól, aki legyilkolja a családját csak azért, hogy új szülőket kapjon. A megjelenésre rá egy évre azonban meggyilkolt egy hároméves gyereket két tízéves fiú, és ez egy nagyon jó ok volt arra, hogy a Mikey soha többé ne kerüljön az emberek szeme elé.

Groteszk (2009)

Groteszk [betiltva 2009-től napjainkig]
Nem csoda, hogy teljesen kiverte a biztosítékot, hiszen annyira brutális és kegyetlen, hogy az már lelkileg kimerítő.

Az utolsó tangó Párizsban (1972)

Az utolsó tangó Párizsban [betiltva 1972 és 1986 között]
Íme a bizonyíték,hogy nincs szükség véres és undorító filmekhez ahhoz, hogy egy mű tiltólistára kerüljön.A cenzorok szemét azt szúrta a legjobban, hogy a film rendezőjének túl élénk erotikus fantáziája volt.

Saló, avagy Szodoma 120 napja (1975)

Salo, avagy Sodoma 120 napja [betiltva 1975-től napjainkig]
A film brutalistása és kegyetlensége miatt került feketelistára. A rendezőjének még bíróság elé is kellett állnia a brutális és a pornográf jelenetek miatt.

Brian élete (1979)

Brian élete [betiltva 1979 és 1990 között]
Az alkotás az egyháznál csapta ki a biztosítékot, ugyanis a fontosabb vallási kérdéseket feszegette.

Szerb film (2010)

Szerb film [betiltva 2010-től napjainkig]
Brutalitása miatt került tiltólistára.

Cannibal holocaust (1980)

Kannibál holokauszt [betiltva 1979 és 2005 között]
Összesen 50 országban tiltották be (néhány országban még mai napig sem engedélyezett a forgalmazása). A rendezőt gyilkosságért és állatkínzásért állították bíróság elé, azonban a vádak közül csakis az állatkínzás volt valós (nem egy állatot öltek meg a film során), emiatt meg is bírságolták.

Az ördögűző (1973)

Az ördögűző
Angliában, Malajziában és Szingapúrban le sem vetítették, mivel túlságosan is sokkolónak tartották és az egyháznál is kicsapta a biztosítékot.

Slaughtered Vomit Dolls (2006)

Vomit Gore Trilogy [2006-tól, 2007-től és 2010-től napjainkig]
A cenzorok azonnal feketelistára helyezték, az IMDb pedig eleinte még abba sem volt hajlandó beleegyezni, hogy felkerüljön az oldalra a filmsorozat.

A Passió (2004)

Passió
néhány országnak szemet szúrt – antiszemitizmussal, történelmietlenséggel, a felekezetek közti béke megsértésével vádolták meg az alkotást, és Franciaországban három ember egy keresetet nyújtott be a mű levetítése ellen a bíróság felé, azonban azt elutasították. Még mai napig is a feketelistán található például Burmában, Iránban és Malajziában.

A tanú (1969)

A tanú
A betiltás oka maga a kommunizmus. A cenzorok szerint a rendező túl groteszk módon szemlélteti a szocialista rendszsert és emellett még a szocialista vezetőket is kifigurázta. Például Bástya elvtársban Farkas Mihály, illetve Rákosi Mátyás jellemvonásai fedezhetők fel.

Borat – Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika (2006)

Borat: Kazah nép fehér gyermeke menni művelődni Amerika
Oroszországban a durvasága miatt, Kínában a vérfertőzés „reklámozása” miatt, Kazahsztánban az ország negatív oldalról való ábrázolása miatt, Szingapúrban a túl sok meztelenkedés miatt tiltották be. Malajziában és Törökországban nem engedélyezték a moziban történő levetítését. Libanon kivételével az összes arab országban szigorúan tilos a forgalmazása. Dubaiban szerették volna a boltok polcaira helyezni és le is akarták vetíteni, azonban a cenzorok azt nyilatkozták, hogy túl sok mindent kellene kivágni a Boratból és így az alkotás alig lenne meg félórás.

A Da Vinci-kód (2006)

A Da Vinci-kód
Az alkotás azt állítja, hogy Jézus Krisztusnak volt felesége egy gyereke is, és még ma is élnek leszármazottai, ám ezt a katolikus egyház határozottan tagadja.Szamoán, a Salamon-szigeteken, Sri Lankán, Burmában, a Vatikánban, illetve Iránban még mai napig is a fekete listán szerepel.

Egy kés filozófiája (2008)

Philosophy of a Knife [betiltva 2008-tól napjainkig]
Fél-dokumentumfilm,amely a legjobban szemlélteti a II. világháború alatt, Mandzsúriában véghez vitt szörnyű emberkísérleteket. A 250 perces film telis-tele van kegyetlenkedéssel, és a nyomasztó hangulat mégjobban fokozódik azzal, hogy a rendező fekete-fehérben készítette el. Végig tanúi lehetünk annak például, hogy egy nőnek kihúzzák mind a 32 fogát. Ezek után nem kérdőjelezhetjük meg azt, hogy miért is került feketelistára.