A film voltaképpen egy monumentális haláltánc-fantázia, epikus és sokkoló-szemkápráztató lidércnyomás-folyam a világtörténelem egyik legnagyobb, mindmáig kellőképpen nem tisztázott japán háborús bűntettéről, az 1932–1945 között a megszállt mandzsúriai Harbinban a 731-es alakulat által folytatott… [tovább]
Egy kés filozófiája (2008) 8★
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 30
Kiemelt értékelések
Ó, hol kezdjem? Mondjuk ott, hogy nem egyben néztem, hanem három nap alatt, mert kellettek a szünetek és nem feltétlenül a brutalitása miatt, amiből bőven volt. Nem-nem, hanem a hihetetlenül lassú léleknyomorért, ami darabjaira tépte a pszichét, véresre kaparta a sejtfalat (nem, ilyet nem lehet), elborzasztotta az elmét. Hát, így állunk ezzel a nyers zsenialitással. Mert az. Nyers, gyomor- és emberhit-forgatóan nyers, meg zseniális, mert ilyen volumenű munka ritkán akad ám horogra.
Nem tudom, komolyan nem tudom, hogy illik-e azt mondani, tetszett ez a film.
Kinéztem a napzabálta, megzeberedett, forró ablakon és a zúzmarás téli vadon bámult vissza rám.
Óédesjóanyám, nem véletlenül nem mertem én ezt megnézni már jó ideje. Felmerül a kérdés, hogy egy ilyen filmre lehet-e azt mondani, hogy jó, vagy rossz. Hiszen megtörtént dolgokat mutat be a film. Javasom a 731-es alakulat wikipedia-cikkét elolvasni, majd ezután dönteni, meg akarod-e nézni ezt a filmet. Én horrorfilmnek sem nevezném ezt, mert attól hogy egyszerűen borzasztó, nem lesz az. Nincsenek megfelelő szavaim rá, hogy körbeírjam… az, hogy utóbb emberiség elleni bűntettnek ítélték a film által prezentált eseményeket, szerintem elég árulkodó.
Egy biztos: nem egy felemelő élmény megnézni, számomra fizikai kínokkal járt, hogy végigüljem – és ennek csak egy részét képezi az, hogy sajnos minden bemutatott borzalom ellenére is tud unalmas lenni. Határozottan a készítők is rájátszottak arra, hogy rossz érzés legyen nézni a filmet még a legkevésbé empatikus pszichopatának is. Végig szörnyű zajok, zúgások kísérik a jeleneteket, minden hang torz, ami engem nagyon zavart. Nyilvánvalóan direkt, azt sugallva, hogy archív felvételeket nézünk, de roppant alacsony minőségű a film, és ebben az esetben engem ez csak még jobban zavart, még kényelmetlenebbé tette az egészet. Szóval azt hiszem, célt értek nálam a készítők.
A plakát abszolút nem tükrözi egyébként a film stílusát, szerintem elég becsapós.
Ha a szívemre hallgatok, a világon senkinek sem ajánlom ezt a filmet. Nézzetek inkább egy kis Micimackót, vagy ilyesmi.
*Minden idők 10 legbrutálisabb és legbetegebb filmje – 3. helyezett*
A felénél bealudtam. Ez többet mond mindennél. Ugyan voltak benne durvább részek, de a hosszúsága miatt egyszerűen képtelen volt huzamosabb ideig lekötni a figyelmemet.
Egyben néztem meg mind a négy órát, a közepén egy kisebb szünettel. Valamiért nem zavart hogy ilyen hosszú, illetve igen, de nem annyira mint kellett volna. Sokszor vontatott, de mégis lekötötte a figyelmemet. Nem sok filmnél tapasztaltam eddig, de itt igen hogy néha kifejezetten kellemetlenül éreztem magam. Írták alattam hogy erre a zene is rátesz, nekem mondjuk az kifejezetten tetszett, inkább a képi világa durva. Miközben néztem arra gondoltam hogy tulajdonképpen ezeknek a kísérleteknek volt e valami haszna a későbbi orvostudomány fejlődésében vagy csak úgy passzióból vitték véghez.. Itt le kell szögeznem, hogy ez a film csak még jobban megerősítette bennem hogy az ember rosszabb mint az állat, mert csak az ember képes rá hogy élvezetből fájdalmat okozzon másoknak. Viszont akkora nyomot sem hagyott bennem, tudtam mit fogok nézni, de nem mindenkinek ajánlom.