Az utolsó tangó Párizsban (1972) 81

Last tango in Paris · Ultimo tango a Parigi
129' · francia, olasz · dráma, romantikus !

0 díj · 3 jelölés

Öngyilkos lett Paul felesége. A középkorú, kiüresedett lelkű amerikai céltalanul bolyong Párizsban, közös emlékek után kutatva. A francia Jeanne húszéves, egyetemista lány, akiről a filmrendező barátja portréfilmet akar készíteni. A véletlennek köszönhetően a két ember útja egy régi ház kiadó… [tovább]

Szereposztás

Marlon BrandoPaul
Maria SchneiderJeanne
Maria MichiRosa anyja
Giovanna GallettiProstituált
Gitt MagriniJeanne anyja
Catherine AllégretCatherine
Luce MarquandOlympia
Marie-Hélène BreillatMonique
Catherine BreillatMouchette
Dan DiamentTV-hangmérnök

További szereplők

Kedvencelte 15

Várólistára tette 94


Kiemelt értékelések

annagramma

Erről a filmről tökéletesen felesleges bármit írni, hacsak annyit nem, hogy bár a magyar szinkron szerintem jó (ugyan a fordításban néhol ferdül a tartalom), mégis elhibázik, illetve elég ügyetlenül próbál érzékeltetni egy jelentős elemet: hogy ugyanis milyen nyelven szólalnak meg a szereplők. Ezért a szinkronos változatot legfeljebb kíváncsiságból, az eredeti nyelvű mellett érdemes tanulmányozni.

kkata76 

Voltak drámai, érdekes és perverz pillanatok is a filmben, de ez nem ért meglepetésként a rendezőt ismerve. Valamint azért sem, mert olvastam Bertolucci filmkönyvét, amit a félkész (illetve folyamatban lévő) forgatókönyvből írt. Érdekes, hogy a könyvben sokkal inkább előtérbe kerül a kamera, mint a filmben, vagy talán csak én éreztem így. A történet ugyanis egy forgatásról is szól, és a kamera nagyon hangsúlyosan jelen van, szinte betolakszik egyes jelenetekbe. Lehet, hogy a filmben is így van, de ott eltolódott a fókuszom a színészi játékra, ami nem terelte el a figyelmemet a könyv olvasása közben.
A filmben szerintem a legérdekesebb jelenetek azok, amikor Marlon Brando improvizál, és pl. a saját gyerekkoráról meg a szüleiről beszél, úgy állítva be, mintha csak kitalálná az egészet, illetve a néző (és Jeanne) nem tudja, hogy igazat mond-e, vagy csak akkor találja ki. (Kivéve, ha mondjuk olvasta Brando önéletrajzát, ami a film megjelenése után kb. 20 évvel látott napvilágot.)

fayakezdet 

Mint az az elbeszélésekből is kiderül, a hetvenes években nagy port kavart ez a film. Jogosan, mert mély témákat feszeget, ami igazából mindig aktuális. Bár direkt meztelenség nincs sok benne, inkább csak mondjuk úgy utalások, ami elég is, hogy el érje a film a kívánt hatást. Szerintem ma is megállja a helyét és jogosan szerepel megannyi filmes listán.

Imoran 

Engem ez a film idegesített, dühített, sokszor untatott. Nem értem, mire ez a nagy hype. Mindegy, ezt is letudtam, de csak idopazarlás volt.


Népszerű idézetek

virezma

Paul: Egy férj élhet akár kétszáz kibaszott évig is, akkor sem fog kiigazodni soha a feleségén. A világegyetemet esetleg megértem, de rólad sohasem fogom megtudni az igazat, sohasem. Hogy ki a fene voltál.


Hasonló filmek címkék alapján