2013. Los Angeles egy földrengés nyomán levált a szárazföldről. Az Elnök erre a szigetre deportálja azokat, akik nem férnek bele a nemdohányzó, vegetáriánus, egy vallást ismerő Szép Új Világba. Ám az Elnök lánya, Utopia, mintha nem értene egyet apja elképzeléseivel. Ellopja azt a berendezést,… [tovább]
Menekülés Los Angelesből (Menekülés 2.) (1996) 61★
Képek 11
Szereplők
Kedvencelte 3
Várólistára tette 22
Kiemelt értékelések
A covidos, bdsm-szerkós Kurt Russell lehalálkosárlabdázza a Los Angeles-i Che Guevarát egy gladiátormérkőzésen, és ez még a film egy kevésbé elszállt jelenete. Mert arra valószínűleg az Evil Dead sztárja sem gondolt, hogy addig utazgat az időben, míg végül itt köt ki egy őrült sebész szerepében.
Túlságosan nagy katyvasz ahhoz, hogy komolyan lehessen venni, ezért inkább egy rosszabb akcióvígjátékként néztem. Snake az első részben menő volt, a folytatásban viszont elfáradt. Akárcsak Carpenter: az üzenet ebben a filmben az, hogy spoiler Akár igaza van, akár nem, ez feltűnő változás a nyolcvanas évek lendületéhez képest (pl. They Live, Halloween III).
Akciófilmként nézve igen, nyilvánvalóan gagyi, de mint társadalmi szatíra, szerintem rendkívül szórakoztató! Már az elején, mikor ismertetik a körülményeket, hogy módosítják az alkotmányt, és a miniszterelnök örökös (lejárat nélküli) mandátumot szerez, és egyik első intézkedése az, hogy az államigazgatás központját áthelyezteti a szülővárosába, keserű kacajra ingerelt… És hogy a szabadság földje inkább hasonlít egy illiberális államra, khmm… spoiler Nagyon szépen görbe tükör elé kerültek a bűnös város, L. A. és ezzel együtt az amerikai életstílus jellegzetes védjegyei, a plasztikai műtétekből sportot űző figurák, a veszélyes sportok (szökőár-szörf) szerelmesei, az életre-halálra tétben játszott kosárlabda stb. Meg a másik véglet, a keresztény konzervatív álomvilág, ahol csak a házasságon belüli nemi élet a megengedett, a dohányzás és a húsevés pedig súlyos deviancia. Amerika már csak egy két részre osztott pokol: a gettósított Los Angeles, és az elnök teljhatalma alatt tengődő birkanép világa. De mi a kiút akkor?… – Nos, Snake megoldja a gordiuszi csomót!
Kb. 15 éve láttam először az első részével (Menekülés New Yorkból) együtt. Snake Plissken alakja kultikus az akciófilmek terén, valamint a számítógépes berkekben. Kurt Russel remek választás volt rá, alkatilag és egyáltalán. Vannak benne badass poénok, akció és ötletes futurisztikus megoldások. Mai szemmel a filmtechnika olyan ódivatúnak tűnhet, de akkor nagy újdonság volt. Szerintem napjainkban is nézhető, élvezhető film, érdekesen utópisztikus látásmóddal. Lehet ez az epizód jobban sikerült a Menekülés New Yorkban-nál.
Jó párszor láttam már ezt a filmet, de az utóbbi pár évben teljesen elfelejtettem.
Ez egy nagyon jó kis, film, a korát megelőző dolgokkal,de ugyanakkor az infantilis hülyeség világi csodáival.
Pro:
– Snake Plissken, talán az utolsó Real-Time-Badass karakter. Ő volt talán az utolsó 80-as éveket idéző kemény legény. De attól még, egy szórakoztató karakter.
– Látványvilág, szerintem akkoriban ez a film nagyot szólhatott a technológiai megoldások miatt ( ezek ma már néhol viccesen hatnak)
– Random szörfös csávó, nagyon klassz.
– És igazából a sztori elég jól összerakott, az alapszituációtól eltekintve.
– jó kis soundtrack
– És a befejezése
– Steve Buscemi
Kontra:
– Az alapszituáció nettó hülyeség, de hát ez van, ezt kell szeretni.
– A színészi teljesítmények, nem igazán kiemelkedőek
– Noha az előbb dicsértem az effektek korát megelőző jellegét, annak ellenére, fájdalmas látni az elején a tengeralattjárót
– Az elnök lánya és az összes jelenete
– És a „főellenség”
Összesséségében ez egy szerethető, macho film. A stílusra jellemző ostobaságokkal, de ugyanakkor jó befejezéssel, és kellemesen megalkotott világgal.