A 3 részes minisorozat Charles Dickens regényének merőben szokatlan feldolgozása, melyet Steven Knight (Tabu) jegyez forgatókönyvíróként és – többek között – Ridley Scott és Tom Hardy producerként. A rémmese gerincbizsergető utazás Ebenezer Scrooge lelkének sötét oldalába, akit meglátogatnak a… [tovább]
Karácsonyi ének (2019–2019) 91★
Képek 7
Szereposztás
Kedvencelte 16
Várólistára tette 166
Kiemelt értékelések
Nekem tetszett ez a kis minisori. Ahogy rátaláltam, és egyből furdalta a kíváncsiságom, hogy milyen is lehet, a sorozat borítója már első látásra nagyon tetszett, és a sorozat komor drámai hangulata is megfogott engem, érezhető volt a feszültség egészen a végéig, habár a főszereplő Scrooge-t egyáltalán nem sikerült megkedvelnem. Végig egy szívtelen, önző szemétládának tartottam, és s…fejnek. Azért, amit tett, és ahogyan a társával együtt sok ember ellen, és a Cratchit család ellen… De legalább a végére elkezdett javulni, bár a sorozat befejezetlennek tűnik, de jó volt, a Karácsonyi három szellemet bírtam, és a Cratchit családot is. Kíváncsi leszek az animációs filmre és a könyvre is, még nem láttam és nem is olvastam, de kíváncsi vagyok. Ez azért mindenek ellenére tetszett nekem. :-)
Minden évben megnézem. Kedvencek között van. Zseniálisan adja vissza a könyvet. Nagyon jó a hangulata és a színészek is fantasztikusak benne.
Friss olvasmányélménnyel vágtam bele a sorozatba és véleményem szerint egy viszonylag tűrhető adaptáció lett a végeredmény. A komolyabb tónus elsőre furcsának tűnt, akárcsak némelyik ijesztőnek szánt jelenet, a történet, a szereplők háttereinek kibővítése azonban tetszett, bár az igazat megvallva, szerintem kicsit túlzásba estek a sötétebb tartalommal, hiszen mégiscsak egy tanmese feldolgozásáról beszélünk. Nem a látványon volt a hangsúly, de a viktoriánus kor lelkes rajongójaként muszáj szentelnem neki egy mondatot: a korhű öltözékek, épületek megjelenítése lenyűgöző volt, akárcsak az operatőri munka, ami adott egy-két érdekes beállítást, s a számítógépes effektek sem voltak feltűnőek. A színészgárdát remek érzékkel válogatták össze, Scrooge mellett a múlt karácsonyainak szelleme kapott nagy szerepet, az őket alakító színészek pedig fantasztikusak voltak: Guy Pearce szépen vezette végig karakterét és vele együtt minket a hosszú, érzelmekkel teli úton, Andy Serkis pedig egyszerre volt félelmetes és együtt érző. Ha valakit érdekel a sorozat, nem fogom lebeszélni róla, mert abszolút nézhető és nagyjából megőrizte Dickens szellemiségét, de helyenkénti explicit tartalma elég távol esik a karácsonyi hangulattól, ami nem mindenkinek fogja elnyerni a tetszését (nálam is csak félig sikerült).
Kicsit bővebben a blogomon:
https://lunathelooney.blogspot.com/2019/12/mini-sorozat…
Sajnos még nem olvastam az eredeti művet, feldolgozások közül is csak a 2009-es verziót láttam, de ez nem tűnt rossznak, így úgy döntöttem nem árt megnézni.
Összességében nekem tetszett. Megvolt az a sötétebb, komor hangulata, a zenéje is tetszett és a casting is remek volt.
Talán így a Mary szálat hanyagoltam volna belőle, kicsit túllett tolva, és sajnáltam, hogy a végén ennyire hirtelen zárult és nem láttuk, hogy elmegy a rokonaihoz.
Bevallom, egy időben nem voltam nagy Guy Pearce-fan, sőt, de később megkedveltem.
Először nagyokat pislogtam, amikor megláttam a Sorozatjunkie-n, hogy minisorozat feldolgozást kapott a Karácsonyi ének, méghozzá horrorszerűt. Oké – mondtam-, ez érdekesnek tűnik.
A trailer megnézése után már azonnal megszerettem volna nézni, mert az volt a megérzésem: ez tetszeni fog. Ami be is jött, bár nem maradéktalanul, sajnos.
A látványvilág lenyűgöző és zseniális, akárcsak Guy Pearce és Andy Serkis alakítása.
Mindkettejüktől kirázott a hideg, de a szó pozitív értelemben.
A második és harmadik éjszaka nem volt olyan ütősen megkomponálva, mint az első, és a vége sem volt számomra olyan mint azt szerettem volna, hogy legyen.
Összességében megérdemli a 9*-ot és a kedvencé válást.
Újranézős, nem csak karácsonykor.
Ha valaki klasszikushoz nyúl, akkor ma már szinte elvárás, hogy valami egyedit is mutasson, mert különben semmi értelme nincs, hogy újból elővegye az 5-10 évente állandóan bemutatásra kerülő sztorit. Na most, Knight (forgatókönyv) és Murphy (rendező) elhatározta, hogy Dickens kisregényét kicsit horrorosabbra veszi, ami igazából abból állt, hogy nagyon sötét az egész film, de egyébként egy-két snittet leszámítva, semmi ijesztő nincs benne. Persze, ezt nem is akarom felróni neki, mert szerintem nem is hiányzott belőle. Alapvetően nekem tetszett, ahogyan kiegészítették az alapsztorit, néhol eléggé szabatosan használva azt, de sajnos azt is ki kell jelenteni, hogy ebben a történetben nincsen közel 3 órányi játékidő, még akkor sem, ha plusz jeleneteket tesznek hozzá. Egy idő után unalmassá, vontatottá válik, főleg ha azt mondom, hogy az első rész gyakorlatilag az építkezés, a másodikban jelenik meg a múlt karácsony szelleme, ami a harmadik részre is kitart, a másik kettőnek meg jut nagyjából 15-20 perc. Szóval érdekes feldolgozás volt ez, abszolút nem bántam meg, hogy megnéztem, de nem is ez lesz a kedvencem mindközül.
Legjobb feldolgozás. Szerintem rajtam kívül nem sokan találták cukinak Ebenezert, de én a végén konkrétan olvadoztam rajta amikor a maga zavarodott módján megjavult :D
Sötét, kissé rémisztő, de nagyon hatásos.
Nagyon jó a színészi játék, a szinkron is nagyon passzol.
Megérte megnézni, nagyon jó volt. (Én nem olvastam a könyvet, így nincs mihez viszonyítanom.)
Nekem tetszett. A mesét nem haladta meg de nekem tetszett, bár sajnálom , hogy a végén nem mutattak többet a jobbik feléről. Azt hiszem így kellett végződnie.