A napóleoni háborúk idején támadás éri a Surprise nevű angol hadihajót. A csatában a hajó súlyosan megrongálódik, és a legénység tagjai közül is sokan megsebesülnek. Jack Aubrey kapitány kétségek közt vívódik. Nem tudja eldönteni, hogy barátjára, Stephen Maturin hajóorvosra hallgasson, vagy… [tovább]
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán (2003) 102★
Szereposztás
Kedvencelte 19
Várólistára tette 72
Kiemelt értékelések
Oh, nagyon szeretem a filmet. Ezt is sokszor megnéztem már, és még többször újra fogom nézni. Szeretem a tengert. Legalább annyira ismeretlen, mint az űr. Sőt. És ebben az űrben ott az apró faszerkezet, rajta egy élet halál felett parancsoló emberrel, és rengeteg hangyával, jó kombináció. De tudjuk, h ki az úr valójában….
Újranézés -20 év után.
Mesterműre emlékeztem és nem csalt az emlékezetem.
Elkoptatott frázis a „ma már nem csinálnak ilyen filmeket”, mégis ennél a filmnél annyira igaznak érzem. Az egész olyan „igazinak” tűnik, mintha a készítők az egész büdzsét inkább egy időgépre költötték volna; minden részlet, minden kellék, minden arc autentikusnak tűnik.
Ilyen az, amikor felnőttek készítenek történelmi kalandfilmet felnőtteknek.
Évek óta szerettem volna megnézni, de mindig elmaradt, pedig ez egy igazán jó film! A hajókért annyira nem vagyok oda, de a történelmet szeretem, és annyira izgalmas és átélhető ez a film, hogy teljesen magával ragadott miközben néztem. Elképzelni nem tudom, hogyan bírták ki emberek a hónapokig tartó utat akkoriban, ilyen körülmények mellett. Körülöttük a végtelen víz, és ha ki is kötöttek valahol, pár nap után indultak is tovább. A viharos jeleneteknél is mindig csak nézek, hogy nem borul fel az a hajó akkora hullámok között! spoiler Russell Crowe nagyon jó az ilyen szerepekben, ez való neki igazán, szóval tökéletes választás volt.
Tengeri csatás filmre számítottam, de itt inkább a karaktereken és a két hajó fogócskáján van a hangsúly.
A színészek nagyon jók, története kellően drámai. Nagyon jól átjön a bajtársiasság, az egymásra utaltság érzése.
Ez egy szuper film. Russel Crowe ekkor kapta a nagy szerepeit, és jól is játszotta. A szinkron nagyon jó lett. Nagyon izgalmas egy hajó életét látni, nagyon aprólékosan kidolgozták ezt a filmet mind jelmezekben, mind díszletekben. A színészek pedig szuperül alakítanak.
Az egyedüli, ami zavar, hogy míg angolul nincs magázódás, addig a magyar megköveteli. De érezhető, hogy az összezárt tengerészek sokkal közvetlenebb, barátibb, barátibb viszonyban vannak, mint az erősen magázódó magyar megszólítás.
Ezt a filmet 5-10 évente újra lehet nézni.
ez a film számomra egyenlő az angol haditengerészet hőskorával. kalandos, férfias, misztikus, józan, magával ragadó. a film alapjául szolgáló könyv is élvezetes olvasmány volt – Aubrey kapitány szavával élve, kapitális regény –, és a könyv elolvasása után úgy érzem, zseniális a film főszerepeire kiválasztott páros: Russell Crowe (Jack Aubrey), Paul Bettany (Stephen Maturin).
Hajók, nagy morális dilemmák, valószínűtlen barátságok. Jöhet, jöhet, jöhet.
A háborúskodás, az enyhe nacionalizmus és a franciautálat hanyagolható lenne, de aki Napóleon korabeli hajós filmet néz, annak ezzel számolnia kell.
Népszerű idézetek
Mr. Allen: Uram isten! Mit tegyünk? Megint befog minket!
Jack Aubrey kapitány: Elmenekülünk előle.
Mr. Allen: Ahhoz sok vitorla kell.
Jack Aubrey kapitány: A zsebkendőket is kifeszítjük, ha kell!
Doktor: Jack, ez akkora szívesség, amit én soha nem tudok majd meghálálni.
Jack Aubrey kapitány: Ugyan! Keressen egy bokrot… egy tüskéset, és nevezze el rólam!
Jack Aubrey kapitány: Mostantól fogva nincs „uram”, nincs tisztelgés, nincs sípszó.
Legénység: Igen, uram.
Jack Aubrey kapitány: Hódító támadja Angliát. És itt a világ túlsó oldalán a hajónk a hazánk. A hajónk Anglia. Hát így harcoljanak, fiúk!
Doktor: Testi kórságban nem szenved. Úgy véli, megátkozták.
Jack Aubrey kapitány: A tengerész mindent elvisel. De a Jónást nem.