A „Halálos tézis” a tévében látható erőszakról, pornográfiáról és a „snuff movie”-ról szól, amely a filmes borzalmak megtestesülése.
Angela a Filmművészeti Egyetemen tanul. Szakdolgozatát a filmekben megjelenő erőszakról írja. Témavezető tanára megígérte, hogy segítségképpen különlegesen… [tovább]
Halálos tézis (1996) 31★
Képek 31
Szereplők
Kedvencelte 1
Várólistára tette 37
Kiemelt értékelések
Amenábar filmjeit kedvelem, de a Thesis még az eddig látottakat is felülmúlja. A spanyol rendező ekkor még csak 24 éves volt, de letett az asztalra egy nagyon komoly thrillert. Minden működött, ami miatt szeretem az ilyen műfajú filmeket. A történet önmagában is félelemkeltő, a kidolgozása pedig már-már hitchcocki suspense-hez hasonlítható. A film vége felé többször is megváltozott a véleményem a gyilkost illetően (csakúgy,mint Anának), mindenki gyanússá vált. A színészek tökéletesek voltak, (Edurado Noriega és Fele Martinez a kedvenc spanyol színészeim között vannak), a zene illetve a hanghatások táncoltatták az idegeimet. Aki szereti az izgalmas és egyben parás thrillereket, annak ez kötelező film.
Alap krimi-thriller. Egyrészt a történet nagyon horrorisztikus, mégsem megy át horrorba. Igaz, előszeretettel használ olyan parás hangeffekteket, amik már az X-aktákban is divatban voltak. A karakterek érdekesek, a maguk módján titokzatosak és egész a film végéig kétségek közt van tartva a néző, annak ellenére, hogy abszolút nem egy bonyolult film. A téma érdekes, azóta még többen és többen éltek a kidolgozásával, hasonló üzenettel, megkérdőjelezve a néző szerepét az erőszakos (jelen esetben snuff) filmek készítésében. A film ránézésre, ha csak belekapcsol az ember, nem lenne több egy felejthető, egyszer megnézhető kriminél, de a rendezés és a karakterek végig feszültté, izgalmassá teszik, ami a műfaj egyik legkiforrottabb darabjává emeli azon filmek közül, amik sem a riogatást, sem az elgondolkodtatást nem akarják a másik rovására túlzásba vinni.
Valamiért ez a film nálam nagyon működött.. bár nem pörgős, mégis lekötött. Jó.. nem egy 8 mm, de nagyon tetszett.
Jó thriller, és jó, hogy spanyol. Nem mondanám teljesen egyedinek a történetet, viszont izgalmas film, és rávilágít az erőszak létezésére is. Elég beszédes az utolsó jelenet, amikor a kórházi ápolt abbahagyja az olvasást, mert visszakapcsolják neki a tévét. A többiek szeme is mind-mind a képernyőn csüng, és nem szinte várják a borzalmakat. Eduardo Noriegát már volt szerencsém látni másban is. Ott nem ilyen figurát alakított, de ez is ment neki.
Önreflektív filmgeek thriller, talán egy kicsit túl hosszú, de megvannak a maga csavarjai, amik egyébként működnek is.