Film Ray Mendoza volt tengerészgyalogosnak az iraki háborúban szerzett valós tapasztalatai alapján.
(forrás: mafab.hu)
Film Ray Mendoza volt tengerészgyalogosnak az iraki háborúban szerzett valós tapasztalatai alapján.
(forrás: mafab.hu)
Első látásra nem egy kiemelkedő mozi. Minden jelenetét láttuk már más modern háborús filmekben, az akció is volt már sokkal jobb, a látvány is. Az utolsó jelenet lepereg és nem érzek semmit, csak a nagy büdös üresség van. El kellett telnie kis időnek, míg leesett, hogy bas sszameg, hát ez a lényeg: a kiqúrt nagy üresség, az értelmetlenség.
Itt ez a Navy Seal egység, akik az iraki háború egyik legsemmitmondóbb, legfeleslegesebb részletének átélői. Egy totál értelmetlen összecsapás: lövöldözés, halottak, sérültek, aztán meg mindkét oldal elhúz a helyszínről, mintha semmi nem történt volna. És itt visszatérek az említett befejezéshez, ami így átértékelve tulajdonképpen zseniális.
Szóval a Warfare (ejh ez a cím is mennyire ironikus, mégis milyen tökéletesen lefedi az egészet) elsőre egy átlagos, semmiről nem szóló, sehova sem vezető akciófilm. Ám a felszín alatt azért az emberrel marad és elgondolkodtat, hogy amíg mi itt koptatjuk a klaviatúrát, addig mások valahol a bolygó egy poros részén meghalnak a semmiért.
A Polgárháború Odüsszeiát idéző road movie-ja után a Hadviselés egy házba szorított, fullasztó home invasion horror, aminél nem biztos, hogy sok film tudta volna esszenciálisabban átadni, mit él át az egyén egy fegyveres konfliktus során. Ezután felmerülhet, hogy kell-e nekünk egy Elden Ring-film Garlandtól, de ha ugyanilyen merészen választja ki hozzá a formát, akkor valószínűleg egy videójáték adaptáció se fogja megtörni ezt az életművet.
Bővebben: https://www.roboraptor.hu/2025/06/30/warfare-hadviseles…
Békepárti.
Ezt aztán kiszabott értelmetlen mészárszék volt.
Rég hallottam ennyit ordibálni embereket filmben fájdalomtól. Simán elmegy horrorfilmnek is, elég sok gore is van benne.