Egy japán vállalat és egy amerikai vállalkozó sikeres együttműködési megállapodásának ünneplésekor egy fiatal nőt holtan találnak. A nyomozás során a hatóság folyamatos ellenállásba ütközik a japánok részéről, akik mindent megtesznek azért, hogy félrevezessék a rendőröket, így azok kénytelenek… [tovább]
Kedvencelte 3
Várólistára tette 21
Kiemelt értékelések
Hűh. :/
Nagyon utálom, mikor egy nagyon jóra értékelt filmet nem tudok hova tenni – ezzel is ez a helyzet. Mivel nem mondom, hogy tökéletesen értettem és minden átjött, inkább azt írom, hogy mi az, amivel szerintem nem tudtam megbarátkozni:
– Sem Connery sem Snipes nem voltak alkalmasak erre a szerepre. Előbbitől – úriember és angolsága ellenére is – annyira távol áll ez a japán kimértség és túlzásba vitt lábujjhegyen járás, hogy totál sztoriidegen a személye. Snipes pedig sokkal kirobbanóbb, lazább figura, és valamiért ezt a szerepet nem neki szántam volna.
– Szerintem rendkívül unalmas, lassú és túlságosan hosszú.
– Kevés benne az izgalom, érdektelen a cselekmény.
– Keitel és Buscemi … érdemtelenül keveset voltak játszatva. Nem is értem, mit kerestek itt.
A hangulata az valami fantasztikus egyébként, zabálom az ilyen filmeket. És itt merül fel az, hogy a noir alapokra épített filmek a fentieknek tökéletesen megfelelnek, tehát lassúak, vontatottak, szereplőik kissé rezignált, kimért vagy épp ellenkezőleg jazzesen züllött alakok. És mindez igaz is erre a filmre…
És mégsem sikerült akkorát szólnia, mint amekkorát tudott volna.
Én a forgatókönyv hibájának tudom be. Sokkal izgalmasabb lett volna Sakamurát és mondjuk Snipes karakterét hajszába írni, vagy Snipest egy fokkal rosszfiúsabbra csinálni. Connery helyett meg esetleg lehetett volna más úriembert szerződtetni. (Példát nem hoznék, de biztos akadna sármos, bondos, rosszfiús).
Nem az én filmem. És igazából, én szívem szerint azt mondanám, hogy hiába az alapok és a szenzációs színészgárda… nem ér meg egy nézést sem. Hangulatfilm – szerintem leginkább türelmes óráinkban nézzük.
Mindkét színészt nagyon szeretem és ez által ez a film is nagyon jól sikerült.
Izgalmas és tetszik, ahogy a két szereplő kibogozza a szálakat.
Akármennyire is rossz fiú én Eddie-t is nagyon bírtam.
Itt is kiderül, hogy a maffiával nem érdemes ujjat húzni, mert annak csak gyilkosság lehet a vége.
Népszerű idézetek
John Connor kapitány: A japánoknál van egy bölcs mondás: „A problémával törődj, ne a feddéssel.” Találd ki, hol cseszted el és hozd helyre. Náluk nincsenek bűnbakok. Mi örökké ujjal mutogatunk egymásra. Az ő módszerük jobb.