Robinsonra, a veterán tengeralattjáró-kapitányra rossz idők járnak, kirúgják a hajóbontói állásából, a felesége is elhagyja, ráadásul magával viszi a gyereküket is. Hamarosan a kapitány fülébe jut a pletyka a második világháborúban a Fekete-tengeren elsüllyedt orosz tengeralattjáróról, amely… [tovább]
Fekete tenger (2014) 30★
Képek 3
Szereposztás
Gyártó
Focus Features
Film4
Cowboy Films
Etalon Film
Streaming
Netflix
Kedvencelte 1
Várólistára tette 34
Kiemelt értékelések
Gondoltam, ha már tengeralattjáró tragédia, akkor meglesem, csak hogy hangolódjak az őszi Kursk-mozira, de…
Jude Law-n hamar túltettem magam. Színésznek nem rossz a pasi, ezt aláírom. Viszont a sztori… Hát, az fájt. Bénán generált konfliktusok tömkelegét tartalmazza, egyszerűen nem volt hiteles. Vagy, ha igen, akkor meg köszi, de én a magam részéről nem is lennék kíváncsi az ilyen férgekre. Már bocsánat a kifejezésért. D******n meg az összes, ha ilyen elcseszett a preferenciájuk. Nem tudok mást hozzáfűzni.
Ja, de. A 13. Doktort legalább így láthattam egy újabb szerepben. :P
Mikor tanulják meg a „teremtés állitólagos koronái”, hogy a hepciáskodás soha nem vezet semmi jóra? (Soha)
Maga a film is kisbüdzsés lehetett, mint a fű (itt: tengeri fű, illetve az orosz flotta radarjai) alatt hajózó expedíció maga, kellékesekre és dramaturgokra kb. egyformán költöttek: keveset. A náci arany-vadászat pedig: már uncsi. Tengerészek vére menő marakodása: még uncsibb. Law (akit nagy színésznek tartok), a filmplakát húzóneve sem tesz tesz hozzá sokat, sőt (Kb.: Dom Hemingway zsírmájat növesztett, még tovább csúszott felfelé a homloka, és egyre többet néz komoran.) Jó előre tudni lehet nagyjából, ki éli túl, illetve nem éli túl a kalandot. A rengeteg abszolút valószerűtlen jelenet (konkrétan lehetetlenségek garmadája) sem emeli a szórakoztatás élményét. Valamiért mégis nézhető (persze max. egyszer), ezt tudjuk be a jó öreg tengeri kincsvadászós téma halhatatlanságának, semmi sem találja jobban telibe az emberi természet (valamennyire mindenkibe kódolt) klausztrofóbiáját, mint ez a tengeralattjárós műfaj.
Mindenesetre népművelésből pluszpont: a náci arany meséje mögötti valós történetet hajlamosak elfeledni a népek, miszerint Hitler és Sztálin két évet lehúzott szövetségesként, és hát ez az 1939-től ’41-ig tartó Molotov–Ribbentrop-paktum úgy fejére állította a világpolitikát, ahogy előtte és utána soha semmi. (Ellenfelekből lettek kényszer szülte barátok, majd újra ellenségek, de ez már más történet.) A filmbeli arany ebből az apropóból kerül a Fekete-tenger fenekére, és épp csak megemlítik az előtörténetét, de minden ilyen gügye film is alkalmas a bizarr, abszurd és szürreális modern történelem észben tartására.
Az emberi hülyeségnek nincs határa, pláne ha kapzsisággal párosul.
Ez egy jó film is lehetett volna, sokkal feszesebb tempóval, kicsit jobb színészekkel.
Menzies miatt néztem meg, volt is neki kb. 2 perces jelenete. :) Ennek ellenére nem bántam meg, nézhető kategória.