Az oroszlán télen (2003) 11

The Lion in Winter
167' · amerikai · dráma, romantikus, történelmi 12

2 díj · 5 jelölés

Élete vége felé közeledve II. Henrik király szokásos téli tanácskozásait tartja udvarában. Ez azonban különleges alkalom: most fogja bejelenteni, ki örökölje trónját. Az eseményre magához hívatja ármánykodó feleségét, Eleanort, akit korábban tíz évre börtönbe vetett, gátlástalan szeretőjét,… [tovább]

angol

Szereposztás

Patrick StewartII. Henrik király
Glenn CloseEleanor
Jonathan Rhys MeyersPhilip
Rafe SpallJohn
John LightGeoffrey
Andrew HowardRichard
Yuliya VysotskayaAlais
Clive WoodVilmos
Konrád AntalÁldomásmester
Markó SomaFiatal János

Kedvencelte 2

Várólistára tette 24


Kiemelt értékelések

Honey_Fly 

Annak nagyon örülök, hogy nem a középkorban élek. A tél az én évszakom, de tutira magamra aggatnék vagy 4 medvebőrt és úgy is a kandalló mellett kuporognék egész nap.
A filmről: Nem láttam az eredetit, de ez a verzió nagyon tetszett. Úgy ment el három óra, hogy simán néztem volna még tovább. Kézzelfoghatóbbá tette számomra az angol történelem ezen szakaszát. Az alap, hogy teljesen betegek a mindenféle viszonyok a királyi család tagjai között, aztán ott vannak a szeretők, az eleve elrendelt házasságok, az ármánykodás a hatalomért, a nők szerepe az események folyásában. És itt rá is térnék rögtön Glenn Close játékára, ami szerintem iszonyatosan jó. A tudatosság, amivel egyengeti Richard útját, akiben ő látja meg a jövő nagy uralkodóját és akitől sok szeretetet nem kap… Nagyon furfangos és én minden mozzanatát elhittem. Patrick Stewart is nagyon hiteles II. Henrik figurát ad elő. Határozott, következetes, de kegyetlen. Pl. Szeretővel él, aki egyébként a fia jegyese. Felesége lázadását lefülelvén szobafogságra ítéli az asszonyt, aki aztán 16 évig, Henrik haláláig ott is marad a szobában. De jó fej vagy, aranyapám… Mondjuk VIII. Henrik durvábban nyomta, meg kell hagyni :) Na szóval II. Henrik alapvetően nem volt egy szimpi ürge, de ő volt az, aki a történészek szerint lefektette a mai angol jog alapjainak jó részét és rengeteg hosszútávú reform fűződik a nevéhez, szóval jelentősége nem vitatható.
Hű de sokat írtam már, nem akarom leírni az egész történelmet és minden szereplőt külön ajnározni, pedig lehetne. Rövidre zárom, ömlengek egyet Jonathan Rhys Meyersről még, aki királynak született, akárki meglássa :) Elég csak néznie, máris mindenki az alattvalója. Pedig itt még csak 26 éves.
Nálam ez a film feljött a történelmi top 5-be.
Meg fogom nézni a ’68-as eredetit is, kíváncsi vagyok, hogy Anthony Hopkins és Kathrine Hepburn között is szikrázik-e így a levegő, mert ez az anya-fiú kapcsolat nem volt semmi.

1 hozzászólás
Hiranneth

Az eredeti után sok újdonságot nem hozott. Mégis, itt Patrick Stewart és Glenn Close valahogy hitelesebbnek tűnt a szerepben.
Mindenesetre továbbra is azt tartom, mily bájos egy család volt :D


Hasonló filmek címkék alapján