Ami békés tüntetésnek indult, erőszakos rendőrségi összecsapásba torkollott. Ami utána következett, azt a történelem egyik leghírhedtebb pereként tartják számon.
A chicagói 7-ek tárgyalása (2020) 168★
129' · amerikai, egyesült királysági, indiai · dráma, történelmi, thriller 16 !
1 díj · 13 jelölés · Snitt-díj-jelölt 2021
Képek 4
Szereposztás
Gyártó
Amblin Entertainment
Cross Creek Pictures
Marc Platt Productions
Streaming
Netflix
Kedvencelte 20
Várólistára tette 196
Kiemelt értékelések
Nagyon jó film, nagyon jó szereposztással. Fontos témákat dolgoz fel, amik sajnos még ma is jellemzőek a világra. Egy csillag levonás is csak annak jár, hogy a ritmus néha nem egyenletes és több eredeti felvétellel jobban lehetett volna érzékeltetni, hogy mi is történt aznap Chicagoban.
Nem volt rossz film, jól bemutatott egy kirakatpert, ahogy a hatalom fellép a kisebb csoportok ellen.
A forgatókönyv eleinte furcsának tűnt, de a tárgyalás végig érdekes tudott maradni, és a fordulatának sikerült meglepnie.
Aaron Sorkin, mondhatni, hogy szokásához híven, megírt és megrendezett egy igaz történeten alapuló filmet, és már megint annyira zseniális lett, hogy elmondani is nehéz.
Nem ismertem korábban ezt az ügyet, de gondolom amerikában az emberek jelentős részének ismerős. A lényeg, hogy chicago-i zavargások miatt megvádolnak 7 embert, és kifejezetten botrányos, hosszúra nyúlt tárgyalás veszi kezdetét. Ezen vezet végig a film.
A színészi játékok zseniálisak, mondjuk ilyen gárda mellett ez talán nem meglepő.
Ami a leginkább megdöbbentett, hogy amikor a zavargásokról volt szó, a forgatott anyagokba belekevertek eredeti felvételeket is (ezek fekete-fehérek, szóval könnyű kiszúrni).
Megdöbbentő, felháborító és még pár hasonló jelző a látottakra. Csak ajánlani tudom, popcorn nem kell, úgyse azzal leszel elfoglalva, hogy egyél.
10/10
Nagyon érdekes film volt egy elég fontos témáról és történelmi eseményről, amiről megmondom őszintén, eddig nem is hallottam. Ebből is látszik, hogy még mindig mennyire fontos ilyenekről beszélni. Nagyon szépen bemutatta, hogy az egész leginkább a hatalomról szólt, hogy el kellett valakit ítélni, meg kellett mutatni, hogy mit nem tolerálnak, és hogy bizonyos embereknek mégis hol a helyük a világban. A szereposztása fantasztikus, egy rossz szót nem tudok rájuk szólni, bár nem is vártam mást tőlük. A két csillag levonás leginkább azért jár, mert időnként kicsit lankadt az érdeklődésem, plusz szerintem több eredeti felvétellel még jobb lehetett volna.
Illusztrált hangoskönyv.
Sorkinnak szólhatnának barátai, családtagjai, hogy pocsék rendező, de lassan íróként is lezüllik. Üres narratív trükköcskékkel operál, a dramatizáláshoz még mindig van némi érzéke, csak sajnos többször is elvéti a sulykot. Ez azt eredményezi, hogy egy rosszul megrendezett, unalmas, középszerű, a képekkel, a vizualitással semmilyen kapcsolatot nem ápoló iparosmunka nem egyszer átcsúszik förtelmes és hatásvadász propagandafilmbe. Semmi gond ezzel a műfajjal, de ez annak a legprimitívebb változata, híján mindenféle képzelőerőnek vagy fantáziának. És még meggyőző retorikája sincs.
Szeretem az olyan filmeket, amelyek bírósági tárgyalásokat mutatnak be, ez pedig ebben a műfajban egyenesen tökéletes lett, közben pedig egy igaz történetről van ugyebár szó. Végig fenntartotta az érdeklődésemet, a színészek mind-mind kitettek magukért. A tárgyaláson elhangzott párbeszédek mind kiválóak, végig érezhető a feszültség, a frusztráció, az, hogy a bíró mennyire érdektelen volt és már az elején meghozta a maga döntését… engem tényleg rettenetesen lekötött ez a film és szinte már sajnálom, hogy ennyit vártam a megnézésével.
Nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy 9 vagy 10 csillagot adjak-e, mert szerintem iszonyatosan erős film, de mintha valami apróság hiányozna belőle. Talán több korabeli felvételt használtam volna fel.
Úgy látom megoszlanak a vélemények, hogy jó munkát végzett-e a rendező/forgatókönyvíró, mindenesetre én azok közé tartozom, akiknek bejött. Két órán keresztül a képernyőre tapadtak a szemeim; úgy éreztem, hogy egyáltalán nincsenek üresjáratok benne. Gyakorlatilag folyamatosan beszél benne valaki – persze ettől még lehetne semmitmondó, de nem az. A szereposztás parádés.
Tökéletesen megértem, hogy miért nyúlnak vissza mostanában többször ehhez a korszakhoz, félelmetesen aktuálisak a mai napig azok a kérdések, amelyeket felvet.
Szuper film volt, nagyon-nagyon néha eluntam, de a bírósági jeleneteket pl. feszült figyelemmel követtem. Mókás ez a 7 (8) alak is a maga módján, bár kicsit szerintem túl tolták őket, meg a beszólásaikat. Ettől függetlenül érdekes a film, fontos témát dolgoz fel, amiről én még ezidáig nem is hallottam, úgyhogy külön örülök, hogy megnéztem. (Eddie Redmaynet imádom, de valahogy ezzel a jófiús hajjal nem tudtam egyszerűen komolyan venni, valamiért idegesített :'D) A legjobb forma és jelenet ahogy már más is írta, egyértelműen a Michael Keaton jelenet volt.
(((Sacha Baron Cohen??? Abbie??? Nem hiszem el ezt a héten másodjára csinálom :DDD Hogy nem ismerek fel színészeket :DDD eszembe se jutott, hogy ki játssza, csak a játékára figyeltem, bár ez meg jó, nem?? :D)))
Fhúúú – ez nagyon jó volt!!! pedig a politikai témákat nem annyira szeretem
Nagyon jól megrajzolt karakterek, jól vannak adagolva a tárgyalótermi jelenetek közé a múltbatekintések. És azok a beszólások!!! – némelyiktől padlót fogtam!
Az meg külön hab volt a tortán, ahogy az ex-igazságügyminiszter (Michael Keaton) hogy magyarázza meg, miért hívta tanúnak a beszélgetéshez a minisztériumi főmukikat spoiler – imádtam!!!
Népszerű idézetek
– Most people are smart, Bill.
– If you believe that, you'll get your heart broken every day of your life.
Think it's possible there were seven demonstrators in Chicago last summer leading 10,000 undercover cops in protest?
Abbie Hoffman: That's right, we're not goin' to jail because of what we did, we're goin' to jail because of who we are!
Hayden: Are we using this trial to defend ourselves against very serious charges that could land us in prison for ten years, or are we using it to say a pointless „fuck you” to the establishment?
Rubin: Fuck you.
Hayden: That is what I was afraid… Wait, I don't know if you were saying „fuck you” or answering the question.
Hoffman: I was also confused.
bíró: Mr. Kunstler, I have lived a very long time, sir, and you're the first person ever to suggest that I have discriminated against a black man.
Weinglass: Let the record show that I am the second.
Hoffman bíró: What is your date of birth?
Abbie: Psychologically 1960.
bíró: What were you doing until 1960?
Abbie: Nothing. I believe it's called american education.
Abbie: This is a political trial, that was already decided for us. Ignoring that reality is just weird to me.
Kunstler: There are civil trials, and there are criminal trials. There is no such thing as a political trial.
Richard Schultz: On top of everything, we're giving them what they want, a stage and an audience.