Phileas Fogg – az előkelő londoni Reform Club tagja – vállalkozik rá, hogy fogadásból 80 nap alatt körbeutazza a Földet.
80 nap alatt a Föld körül (2021–) 20★
60' · francia, egyesült királysági, német, olasz, dél-afrikai · kaland, sorozat, történelmi
1 évad · 8 rész
Képek 8
Szereposztás
Gyártó
Federation Entertainment
France Télévision
RAI Radiotelevisione Italiana
Seven West Media
Slim Film + Television
További gyártók
Kedvencelte 3
Várólistára tette 91
Kiemelt értékelések
Kár, hogy ilyen gyenge lett. Miért készülnek mostanában vacak könyvadaptációk?
:(
Tisztelet a ritka kivételeknek.
Hogy lett ebből „bámulatos szerelmi történet”?
Most jutott eszembe jelölni. Az m5-ön megy már egy ideje, 19 órakor , hát így este , míg ez-az a dolgom, közben belenézek. Ezt a verziót még nem láttam, ezért is. Nem rossz, szórakoztató, a híradók után meg tök jó esti levezető. :)
Ez az a sorozat, amiről azt gondolná az ember, hogy megint egy újabb feldolgozás, egy a sok közül, olyan, mint a többi. Mekkora tévedés! A végén szinte sajnáltam, hogy csak nyolc része van. Először is, ami nagy hatással volt rám, az a zene. Hans Zimmer főcím zenéje valami zseniális és a részek háttérzenéi sem kevésbé rosszak. Másodszor, nem az van, hogy rohannak egyik helyről a másikra, hanem minden egye résznek saját belső története van, amitől a szereplőkhöz is egyre közelebb kerülünk. Pl. Fogg-ról először azt hisszük, hogy csak egy kényelmes, fotelben ülő, semmitmondó, hétköznapi ember, akinek semmi célja nincs az életben. Ahogy egyre többet tudunk meg róla, úgy lesz egyre érdekesebb a karakter, ami David Tennant nélkül talán nem sikerült volna (én írhatok ilyet, mert elfogult vagyok). Nagyon jó kalandfilm, jó szórakozás én mindenkinek csak ajánlani tudom!
Lehet, hogy igazságtalan az értékelésem, mert kb. egy részt bírtam végignézni ebből a feldolgozásból.
Bírom David Tennantet, szerintem az egyik legjobb Doktor volt, de itt valami borzalmas karaktert kapott. Phileas Fogg az eredeti regényben és a korábbi feldolgozásokban „csak” egy bogaras úriember volt, itt meg egy diszfunkcionális idegroncsot csináltak belőle.
Az eredeti mű optimista, pozitív üzenetet közvetített az emberi kitartásról, a technika vívmányairól. Ebben a műben nyüsszögő, s.ggfájós, frusztrált karakterek nyomják a személyes drámázást.