Összes trivia
A mozis, parkban játszódó jelenetben, amikor Steve/Eddie kidobja a színes M&M-eket, azt mondja, hogy csak a barnát eszi, mert azt hiszi, hogy abban van „a legkevesebb mesterséges színezék, mert a csokoládé már barna”. A valóság valószínűleg ennek az ellenkezője, mivel az M&M feletti héj cukor és ételfesték, nem pedig csokoládé. Valószínű, hogy a világosabb színű M&M-ekben van a legkevesebb mesterséges színezék, mert a világosabb színekhez kevesebb ételfestékre van szükség, míg másrészt a sötétebb „csokoládébarna” szín kikeveréséhez sok színezőanyag/élelmiszerfesték kell. Tekintettel arra, hogy egy gyermekorvosról van szó, ez furcsa mulasztásnak tűnik.
Kapcsolódó filmek: Szeretném, ha szeretnél (2001)
A parkban játszott első régi film a Két jegy a Broadwayre (1951) Janet Leigh és Tony Martin főszereplésével.
Kapcsolódó filmek: Szeretném, ha szeretnél (2001) · Two Tickets to Broadway (1951)
A sorozat alapja a párhuzamos univerzumok és alternatív dimenziók felfedezése. Ezt először 1957-ben Hugh Everett tudós állapította meg, aki elméleteket állított fel a más univerzumokról és dimenziókról, amelyek kölcsönhatásban vannak a valóságos idősíkkal, de különböző frekvenciák vagy hullámhosszok választják el őket egymástól.
Kapcsolódó filmek: Mi lenne, ha…? (2021–)
Az első évadhoz javasoltak egy epizódötletet, amelyben a Galaxis őrzői szerepeltek, de ezt el kellett vetni, miután A.C. Bradley-nek (a forgatókönyvírónak) elmondták, hogy véletlenül megírta A galaxis őrzői Vol. 3 cselekményének felét
Kapcsolódó filmek: A galaxis őrzői: 3. rész (2023) · Mi lenne, ha…? (2021–)
Chadwick Boseman utolsó Marvel-projektje halála előtt.
Kapcsolódó filmek: Mi lenne, ha…? (2021–)
A Netflix 2019 elején, a gyártás során védjegyeztette az „Space Force” nevet. 2019 decemberében Trump, az Amerikai Egyesül Államok volt elnöke át akarta neveztetni a meglévő „Air Force Space Command” ágat egyszerűen „Space Force”-ra, és védjegyeztetni is akarta a nevet, de úgy nem tudta, mert a Netflix ezt már előbb megtette.
Kapcsolódó filmek: Űrhadosztály (2020–2022)
Roald Dahl nem szerette a filmet, mert könyvéhez képest átírták a forgatókönyvet.
Gene Wilder alakítását sem kedvelte, ő inkább Spike Milligant, vagy Peter Sellerst szerette volna a szerepben látni.
Azt is nehezményezte, hogy Charlie keveset szerepelt és inkább Wonka van a középpontban.
Kapcsolódó filmek: Willy Wonka és a csokigyár (1971)
Mivel Anton Yelchin, a Star Trek Beyond (2016) megjelenése előtt elhunyt, JJ Abrams azt mondta, hogy Pavel Chekov karakterét nem fogják átdolgozni a negyedik filmbe.
[m.imdb.com]Christopher Isherwood 1937-es Sally Bowles című novellája később Truman Capote-t ihlette meg arra, hogy megírja 1958-ban megjelent Álom luxuskivitelben című regényét. Capote, aki csodálója volt Isherwood munkásságának, az 1940-es évek végén barátkozott össze az íróval New Yorkban. Következésképpen azon túl, hogy Holly Golightly karakterét Sally Bowles ihlette, a könyvből készült film számos jelenete és párbeszéde is közvetlen egyezik a Kabaré hasonló részeivel.
[port.hu]Kapcsolódó filmek: Álom luxuskivitelben (1961) · Kabaré (1972)
A filmre igazi Oscar-eső hullott: Bob Fosse lett a legjobb rendező, Liza Minnelli a legjobb női főszereplő, Joel Grey a legjobb férfi mellékszereplő, Ralph Burns a legjobb filmzeneszerző, Geoffrey Unsworth a legjobb operatőr. Szobor járt a legjobb vágásért, a legjobb hangért és látványtervezésért is. Jay Presson Allent a legjobb adaptált forgatókönyvért jelölték, a producer Cy Feuer pedig a legjobb filmért indult, de egyik sem jött össze, ezeket abban az évben A Keresztapa készítői vitték haza. Ezzel egyébként a Kabaré rekordot tart a mai napig is, a legtöbb Oscart elnyerő olyan filmként, amely nem nyerte meg a legjobb filmnek járó díjat.
[port.hu]Kapcsolódó filmek: A Keresztapa (1972) · Kabaré (1972)