Népszerű triviák
Kimberly Peirce rendező ragaszkodott hozzá, hogy a forgatás előtt Hilary Swank négy hétig férfiként éljen, azzal a kikötéssel, hogy néhány lányt randevúra is kellett hívnia.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)
Hogy Brandon Teena szerepére felkészüljön, Hilary Swank körülbelül egy hónapig privátban is (külsőségeiben) „férfiként élt”: leszorította a mellét és zoknit dugott a nadrágja elejébe, nagyjából ugyanúgy, ahogy Brandon Teena tette.
Később kiderült: szomszédai azt hitték, hogy az otthonába érkező és onnan távozó fiatalember (férfias karakterben ő maga) a színésznő vendégségbe érkezett fívére.
Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)
Hilary Swank mindössze körülbelül 3000 USD-t kapott a szerepéért.
A gázsija olyan alacsony volt, hogy nem engedhette meg magának a biztosítást sem.
Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)
A film főhősének apja demenciában szenved. A rendező és főszereplő, Viggo Mortensen szüleit is ugyanez a betegség sújtotta.
[www.mafab.hu]Kapcsolódó filmek: Zuhanás (2020)
Viggo Mortensen egy személyben rendezte a filmet, írta meg a forgatókönyvet és játszotta el a főszerepet. Utóbbit eredetileg nem ő játszotta volna, de a stábban nem volt hozzá hasonló nagynevű sztár, így végül elvállalta a szereplést, hogy ezzel biztosítsa a film költségvetését.
[www.mafab.hu]Kapcsolódó filmek: Zuhanás (2020)
A szirének vagy szeirének (görögül: Σειρῆνας) a görög mitológia naiaszai. Csodás hangú, de gyilkos természetű tengeri nimfák (…) vonzóak és borzalmasak egyszerre. A kísértés, a világi örömök és az érzéki vágyak megtestesítői: bűvös hangú, asszonyfejű, de madárszárnyakkal és karmokkal rendelkező szörnyek. Varázslatos hangjukkal és bölcs mindentudással elcsábítják a tengerészeket, majd megölik őket. A legelterjedtebb források szerint hárman voltak, Aglaiophoné, Thelxiepeia és Peiszinoé, de számukat egyes elbeszélések kettőre (Homérosz: Odüsszeia), mások háromra, négyre illetve kilencre teszik. A további szirénalakok nevei Parthenopé, Ligeia, Leukószia, Molpé, Raidné és Telesz. („Parthenopé tetemét állítólag Nápoly közelében vetette partra a tenger, és sírját sokáig kultikus tisztelet övezte.")
[hu.wikipedia.org]Kapcsolódó filmek: Parthenopé – Nápoly szépe (2024)
Parthenope (Naples), an ancient Greek settlement now part of Naples, Italy
[en.wikipedia.org]Kapcsolódó filmek: Parthenopé – Nápoly szépe (2024)
According to Greek legend, Parthenope cast herself into the sea and drowned when her songs failed to entice Odysseus. Her body washed ashore at Naples, on the island of Megaride, where the Castel dell'Ovo is now located. Her tomb on the island was called „constraction of sirens” When people from the city of Cumae settled there, they named their city Parthenope in her honour.
A Roman myth tells a different version of the tale, in which a centaur named Vesuvius was enamored with Parthenope. Angered, Jupiter turned the centaur into a stratovolcano and Parthenope into the city of Naples. Thwarted in his desire, Vesuvius' rage is manifested in the volcano's frequent violent eruptions.
[en.wikipedia.org]Kapcsolódó filmek: Parthenopé – Nápoly szépe (2024)
Egy ponton Kimberly Peirce majdnem feladta a projektet, mert nem találta a megfelelő színésznőt Brandon szerepére.
Nagyon sokan utasították vissza, tartva a szerep jelege miatti megbélyegzéstől.
Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)