Összes trivia
Miután Hallie megérkezik Londonba, az anyja elviszi egy fotózásra. Fölötte a Beatles „Here Comes The Sun” című dalának feldolgozását halljuk, amely az „Abbey Road” című albumuk egyik dala. Ahogy Hallie-t és édesanyját útközben figyeljük, ugyanúgy mennek át ugyanazon az utcán, ahogyan a Beatles tette az „Abbey Road” album borítóképéhez. Még az oldalt álló autók is ugyanolyanok.
[www.imdb.com]Kapcsolódó filmek: Apád-anyád idejöjjön! (1998)
A jelenet, amikor Annie és Hallie az ágyban fekszik, és a kamera a Holdról a szülők képére, majd az ikrekre fókuszál, hat órát vett igénybe, hogy jól sikerüljön. Lindsay Lohant állandóan át kellett váltani Annie-ről Hallie-re, és vissza.
[www.imdb.com]Kapcsolódó filmek: Apád-anyád idejöjjön! (1998)
Az elveszett fiút, aki felbukkan a lányok táborában, Michael Lohan, Lindsay Lohan valódi testvére alakítja. Lindsay testvérei rendszeresen feltűnnek statisztaként a filmjeiben.
[www.imdb.com]Kapcsolódó filmek: Apád-anyád idejöjjön! (1998)
Ez volt a harmadik film 2017-ben, amelyben John Denver Take Me Home, Country Roads című dala szerepelt, ráadásul mindháromban kiemelt szerepe volt a dalnak. Felcsendült az Alien: Covenantben és a Logan Lucky – A tuti balhéban is – ráadásul az utóbbiban Channing Tatum is szerepelt. Matthew Vaughn abszolút ledöbbent, amikor megtudta, hogy Denver és dalai milyen népszerűvé váltak a 2017-es filmekben: „két és fél évvel ezelőtt John Denvert úgy írtam be a forgatókönyvbe, hogy azt gondoltam, hogy ma már senki sem emlékszik rá, erre tessék!."
[port.hu]Kapcsolódó filmek: Alien: Covenant (2017) · Kingsman – Az Aranykör (2017) · Logan Lucky – A tuti balhé (2017)
A Poppy erődítményében – és egyben szórakoztató központjában – látható óriási rózsaszín cukormázas fánk pontosan ugyanaz a fánk, mint A Simpson családban az ikonikus Lard Lads óriásfánk.
[port.hu]Kapcsolódó filmek: A Simpson család (1989–) · Kingsman – Az Aranykör (2017)
Ez volt a harmadik alkalom, hogy Bruce Greenwood eljátszotta az Egyesült Államok elnökét. Ő alakította John F. Kennedyt a Tizenhárom nap – Az idegháborúban, illetve egy kitalált amerikai elnököt A nemzet aranya: Titkok könyvében. Persze Greenwood a valóságban soha nem indulhatna az elnökválasztáson, még ha akarna sem, merthogy Kanadában született.
[port.hu]Kapcsolódó filmek: Tizenhárom nap – Az idegháború (2000) · A nemzet aranya – Titkok könyve (2007) · Kingsman – Az Aranykör (2017)
Whiskey ügynököt (Pedro Pascal) természetesen Burt Reynoldsról mintázták, ahogy azt mind a bajusz és barkó, mind az öltözet elárulja – Reynolds amúgy a Sam Whiskey című film főszereplője volt egykoron.
[port.hu]Kapcsolódó filmek: Kingsman – Az Aranykör (2017) · Sam Whiskey (1969)
A folytatáshoz, a Kingsman: Az aranykörhöz a filmesek visszatértek az eredeti képregény gyökereihez, ami Amerikában játszódott. Ismét amerikai lett a gonosz, a drogbárónő Poppy, akit Julianne Moore Gene Hackmanről mintázott, amikor Lex Luthort játszotta a régi Superman-filmekben. Matthew Vaughn úgy képzelte el Poppyt, mint egy cracken pörgő Martha Stewart, hibbant, negédes, ugyanakkor rendkívül intelligens és halálosan veszélyes.
[port.hu]Kapcsolódó filmek: Kingsman – A titkos szolgálat (2014) · Superman (1978) · Kingsman – Az Aranykör (2017)
Gary „Töki” Unwin szobájában jól átható a Millwall F.C. szurkolói sálja. A jelenleg az angol másodosztályban játszó dél-londoni fociklub szurkolói voltak a leghírhedtebbek az amúgy is durva angol focihuligánok között. A dolog nyilván egyfajta belsős poén, mivel a Töki mostohaapját, Deant alakító Geoff Bell játszotta a Millwall drukkerek vezérét a Huligánok című filmben.
[port.hu]Kapcsolódó filmek: Kingsman – A titkos szolgálat (2014) · Huligánok (2005)