Egy brentwoodi háziasszony és férje, az államügyész. Egy perzsa boltos. Két rendőrnyomozó, akik mellesleg szeretők is. Egy színesbőrű filmrendező és felesége. Egy mexikói lakatos. Két autótolvaj. Egy újonc zsaru. Egy középkorú koreai házaspár. Mind Los Angelesben élnek, és az elkövetkező 36 óra… [tovább]
Ütközések (2004) 158★
Képek 2
Szereposztás
Kedvencelte 28
Várólistára tette 133
Kiemelt értékelések
Ütközések (2004) 79%
Megfogó film telis tele tipikus drámai klisékkel. Nem beszélve a NAGY híresség gárdával, alig van olyan színász, akit nem ismertem volna fel. Van a filmnek sok mondani valója, de szerintem túlzásba estek a drámával.
Ütközések (2004) 79%
Hm. Érdekes film, ami remekül mutatja a multikulti árnyoldalát, sőt, inkább valóságát. Sokan azt hiszik, az adott ország nemzete az, ami nem befogadó – tévedés. Hiszen már ott vannak a befogadottak, ki milyen okból, igazán nem számít, nem erről szólt a film. Az emberség álarca mögött sok minden elfér, nemzetek fogadnak be nemzetekből szakadt nemzetiségeket, de itt jön a fekete leves, legalábbis ebben a szituációban, amit a film felvázolt: a kisebbség bántja, irritálja a másik kisebbséget, nem az anyaországi nemzet. Vagy, ha a film vonulatához idomulok, ázsiai bántja az arabot, arab a feketét, fekete a mexikóit. A fehér ember „agresszív,” megmozdulása egyetlen jelenetben van csak jelen. Sehol máshol. És ez valahol egészen ijesztő – a kardjába dőlt szamuráj effektus.
Az is tény, ez kétségbe sem vonható, hogy a különböző kultúrák csodálatosak, de külön-külön. A baj ott kezdődik, ha ezen kultúrák örökösei nem akarnak asszimilálódni a többséghez. Káosz lesz; ütközések (micsoda tökéletes cím), és nem (csak) a többségi nemzettel, hanem a különböző kisebb-nagyobb betelepedett népcsoportokkal. Egymással. Amerika ékes példa. És rettentően szomorú.
Van az a régi jó illem, hogy ha vendég vagy valahol, tartsd tiszteletben a családot, akinél megszállsz; vagy, ha beházasodnál, ugye nem úgy kezded, hogy beszólsz a rokonságnak?
Ütközések (2004) 79%
Hatásvadász, jó, egyszer már láttam, de nem emlékeztem rá, ami azt jelenti nálam, hogy bár szuperül összerakott film, de felejthető is egy idő után. Azért volt pár erős jelenet, aminél bennakadt a lélegzetem…
Ütközések (2004) 79%
Elég durva film volt. Kicsit kisarkított (legalábbis remélem, hogy ennyire nem volt rossz a helyzet). Kicsit a személyiségfejlődések el lettek túlozva egyik-másik irányba, valahogy nem volt annyira következetes. Nekem azt mutatta meg ismét, hogy mennyire nagy hatással vannak az emberek egymásra. Plusz még mindig alig tudom elhinni, hogy az emberek így tudnak viselkedni.. Az egyik fekete srác úgy hergelte a másikat és mindenre azt mondta, hogy feketeellenes, amikor semmi köze nem volt hozzá, az is nagyon veszélyes, az öngerjesztés.
Ütközések (2004) 79%
Több szálon mutatja be L.A. összetettségét a 9/11 után.
A szálak nagyon érdekesek voltak, főleg , ahogy összeértek.
Eléggé nehéz darab.
Ütközések (2004) 79%
Anno mikor lattam,nagyon tetszett, a sok szal, sok szereplo,tortenes..nagyon tetszett.
Népszerű idézetek
– Láttad, mit csinált az a nő?
– Mit csinált volna? Fázik, bazmeg.
– De amint meglátott még jobban kezdett fázni.
– Jaj, öreg, ne kezd már megint.
– Figyelj, nézz körül haver. Nincs a városnak fehérebb, világosabb, vagy biztonságosabb része. De ahogy ez a fehér nő meglát két egyetemistának látszó fekete csávót, a járda szélére húzódik és nyomban elkapja a rettegés. Gondold meg, töki. Gengszternek nézünk mi ki? Nem. Fenyegetőnek? Nem. Tehát, kinek lenne jó oka rettegni? Nekünk. Rajtunk kívül nincs több fekete a koffeinen élő fehér emberek tengerében, akiket véd a ravaszra tapadó mancsú rendőrség. Szóval mondd meg nekem testvér, miért ne féljünk?
– Me’ van fegyverünk.
Ütközések (2004) 79%
– No, no. You wanna listen to music of the oppressor, you go right ahead, man.
– How in the lunacy of your mind is hip-hop music of the oppressor?
– Listen to it, man. „Nigger this, nigger that.” You think white people go around calling each other honkies all day, man?