A Nápoly városában dolgozó Rizzo felügyelőt kábítószer-kereskedéssel vádolják. Annak érdekében, hogy tisztára mossa nevét, meg kell találnia azt az embert, aki maffia-köreiből épült be a rendőrség hálózatába. A nyomok a Távol-Keletre vezetnek, ahová hűséges társa is elkíséri az ügy felderítése… [tovább]
Piedone Hongkongban (Piedone 2.) (1975) 124★
115' · olasz, hongkongi · akció, dráma, vígjáték, krimi, rejtély 12 !
Képek 10
Szereplők
Kedvencelte 15
Várólistára tette 18
Kiemelt értékelések
Ide már viszonylagos magabiztossággal merem beírni, hogy ez a leggyengébb Piedone epizód. Nem olyan vicces, mint a harmadik és a negyedik részt, és nem is annyira komolyan vehető, mint az első – két szék között ül a padlón, noha még így is szórakoztató és egyáltalán nem rossz mozi.
Ha kell találni egy jelképes kapaszkodót a filmhez, akkor hivatkoznám a japán kisfiút, akit Piedone rövid időre a nyakába vesz, majd az amerikai tengerészek segítéségével gyakorlatilag elrabol, elveszejt a hazája szeme elől – ott van a kissrác, de minek? Nincs funkciója, nem értjük, noha kétségkívül aranyos és felsejlik, hogy Steno és Spencer komolyan gondolta, hogy a hegyomlás verőgép mellé kell egy kicsike kis oldalkerék, mert azzal plusz érzelmi húrokat lehet megpendíteni a nézőben. De ennek a gyereknek kell valamiféle funkció is, meg kell okolni a jelenlétét a vásznon, és ezt a kis Yoko esetében nem teszik meg.
Szerintem Hongkongban a széria még nem akart mindenáron és állandóan vicces lenni, így nem mondhatjuk, hogy Caputo hiányozna a színről – de ez a Barella nevű ürge rettentően vékonyka kis segéderő, aki hol feltűnik, hol eltűnik, egyáltalán nem vicces, de ugyan ki kíváncsi rá bunyózás közben, vagy melyik női néző szívét dobogtatja meg Al Lettieri?
Hasonlóképp szkeptikus vagyok az ázsiai körutazás jellegét illetően: túl körülményes és hosszadalmas a forgatókönyv, már-már egy road movie-t nézünk, de az esztétikum és az egzotikum messze nem teljesedik ki annyira, mint várnánk. Ilyen téren úgy tűnik, a Piedone Hongkongban legalább részben egy turisztikai kedvcsináló az olaszoknak, és ennél azért a harmadik és a negyedik részben sokkal több volt en bloc akár Afrikára vagy Egyiptomra vetítve.
Ezt a részt továbbra sem kedvelem igazán, de tény és való, szép kópián, megfelelő nyitottsággal nézve abszolút szórakoztató, még mindig több van benne, mint jó pár szóló Spencer vagy Hill moziban.
„Nem akarok fogyni, ugyanis rövidesen a kövérek jönnek divatba” xD ugy legyen ugy legyen :D
Sokkal jobban tetszett mint az első Piedone film. Nagyon jo volt a történet, nevetni is lehetett rajta:)
Pozitívan csalódtam benne:)
Kicsivel laposabb történet, mint az előző, pedig az sem volt túlbonyolítva. Azért a bunyón mindig lehet nevetni :)
A film az előző részhez hasonlóan szintén egy krimi akar lenni, de mivel a hangvétel sokkal lazább lett, mint a Nápolyban játszódó etapban, így számomra súlytalan a krimi szál és nem tudtam komolyan venni. Ettől függetlenül a film nagyon szórakoztató, bár ha a visszatérők és az új karakterek spoiler, sokkalta szórakoztatóbb lett volna a végeredmény.
Nekem nagyon bejött, talán jobban, mint az első, pedig a története jóval szimplább. Piedone ezúttal a saját ártatlanságát kell, hogy bebizonyítsa, ezért egy kis ázsiai utazásra megy. Emlékeim szerint annyira nem is Hong Kong a film színhelye, mint azt a címéből gondolná az ember, de sebaj. Persze a megszokott Bud Spenceres bunyók mellett itt is akadnak véres leszámolások, érdekes rejtélyek, egy amolyan rivális szélhámos Frank Barella személyében, akit végig üldözni kell stb. Caputo lehetett volna kicsit több benne. A végén jó csavarok vannak, de sajnos a nagyrészük már az elejétől sejthető.
Ez nem tetszett annyira, mint az első rész, talán mert a sztori nem volt túl érdekes; a rendőrségi tégla személye elég egyértelmű volt már az elejétől fogva. A távol-keleti helyszínek remek hátteret szolgáltattak Rizzo és Barrella „fogócskájához”, megkaptuk a szokásos pofozkodós jeleneteket egy-két jól sikerült poén társaságában, Yoko pedig garantálta a cukiságfaktort. Azt viszont sajnáltam, hogy Caputo keveset szerepelt. Összességében véve a nyári hűsölés közepette elment, de különösebben nem tudta lekötni a figyelmemet.
Népszerű idézetek
– Már három órája járkál fel-alá! Több mint 40 kilométert megtett. Hát mit akar? Fogyni?
– Caputó! Nem akarok fogyni, ugyanis rövidesen a kövérek jönnek divatba.
Folytatása
![]() | Összehasonlítás |