A Netflix legnépszerűbb sorozatának harmadik és egyben utolsó évada a második évad véres befejezésétől folytatja Gi-hun, azaz a 456-os játékos történetét, aki mélypontra került. De a játék senki kedvéért sem áll meg, ezért Gi-hun kénytelen lesz meghozni néhány fontos döntést, amint a többi… [tovább]
Nyerd meg az életed 3 (Nyerd meg az életed 3.) (2025–2025) 206★
Képek 43
Szereplők
Kedvencelte 18
Várólistára tette 68
Kiemelt értékelések
Jajj…Nagyon gyenge volt, sajnos. Alig vártam, hogy vége legyen.
Nyújtották, mint a rétes tésztát, de ha kivesszük belőle a sok totál felesleges pofázást meg ripacskodást, akkor 3 részben le lehetett volna zavarni 6 helyett (mondjuk az egész sorozatra jellemző, hogy rengeteg töltelék locsogás, lelkizés, értetlenkedés van benne).
A játékok elég fantáziátlanok voltak, a szereplők banális hibák miatt halnak meg, RENGETEG a logikátlanság (hangosan pofáznak, mikor csöndben kéne maradni…a kedvencem) és megint volt olyan szereplő, akit indokolatlanul pesztráltak. -_– spoiler
A VIP részleg egy katasztrófa, igazi zs kategóriás párbeszédeket és alakításokat láthattunk.
Wi Ha Joon karaktere meg spoiler szerencsétlen flótás… :,D
Ez olyan szinten négy csillag, hogy egy szemernyi túlzás sincs benne azt illetőleg, hogy mennyire gyatra, unalmas, agyonismétlő évad… Messzemenőkig a legrosszabb folytatások között írta fel önmagát a listára. Szánalmas, bűzlött erőlködés valami hype nyomán, ami még csak nem is annyira populáris, mint amennyire a média ezt sugallná.
Gyötrelem volt számomra végignézni és bevallom töredelmesen, hogy az 5-6-ik részt már áttekergetve, a lényegre koncentrálva néztem végig.
Konkrétan semmi, de semmi sem tetszett benne: sem a színészi játék, ami időközben szépen felült egy magas lóra, az a bizonyos arcjáték kiült rájuk: ugyan, mi ezzel már nem tudunk veszíteni. A karakterek gyatrák, a sztori rettenetesen béna és idegesítő: az é-koreai lány baromságaitól és nyögvenyelős, mondvacsinált ürügyre épített gyalázatos vonaglásától egészen a zsaruk baromarcú és impotens tehetetlenségéig a tengeren…
A spoiler nálam végképp kiverte a biztosítékot – abszolút jogosan; ennél lejjebb már nincs, nem lehet… ez a mindenkinek írjuk, próbáljunk meg a legostobább szitukból, a leghihetetlenebb történténetekből és karakterekből világraszóló drámát kerekíteni, de közben olyan mint egy háromnapos szorulás gyomorgörccsel..
Én a négy csillagot az első évad szeretetének és tiszeletének kapcsán merem megajánlani, ez úgy ahogy van egy rettenetesre sikerült, dögunalmas, szánalmas, alantas és alja próbálkozás, amit minden jóérzésű ember számára kívánom, hogy sikeresen kerüljön el…
Nem tudom mit vártak igazán az emberek. Ami jogos kritika, hogy a gondolatiságon már nem volt sok építeni való, az első két évadban kivesézték a lényegét ennek az egésznek és mostanra már csak a konklúziót várhattuk. Szerintem onnantól kezdve, hogy spoilerSok karakter ebben a showban idegesítően buta és egysíkú, leginkább azért vannak ott, hogy illusztrálják a végletekig leegyszerűsített üzenetet emberről és társadalomról, de még ha alaposan elgondolkodtatni nem is fog (és a pszichológiai kihívás része elég csekély a játékoknak az Alice in Borderlandhez képest) azért szórakozásnak még így is kiváló. A 3% első évada tetszett ennyire, vagy jobban. Aztán a másodiknál valami félre ment, azt is folytatnom kéne lassan, hátha nem vállalhatatlan.
Annyira nem volt kidolgozott / átgondolt, mint a 2. évad, de összességében egy logikus folytatás, és több, mint korrekt zárás. A finálé szuperül helyre tett elég sok mindent, valahogy a sorozat világából következik az, ami az utolsó játékban történt, és engem ezzel megvett. Párszor kiszámítható, igen (és 1-2 szál, főleg az észak-koreai lány sztorija nekem kevésbé volt érthető), másrészt viszont az első perctől kezdve izgalmas, legszívesebben egyben nyomtam volna le.
A második évadról órákat tudtam volna a befejezése után mesélni, erről kevésbé – van egy határozott iránya, ameddig el akart jutni, hogy egy határozott nézőpontot fejthessen ki az évadok által megjelenített világgal kapcsolatban. Ez sikerült, bár jóval direktebb módon, mint ahogy a második évad folytatta az elsőt. Ilyen szempontból még meg is értem, miért szedték ketté a folytatást (nyilván, mert ironikus módon ezzel egy zsák pénzt szerezhettek a készítők), hiszen a befejezés más mederben folyt le, mint az előzményei.
Összességében teljessé vált a kép, nincs túl nagy hiányérzetem, és megkockáztatom azt is, hogy a 2020-as évek top10-15-ös sorozatos listájára a Squid Game azért oda fog férni.
Ez az évad inkább a háttérdolgokra fókuszált, de jobb lett volna, ha a játékoknál maradnak. Reméljük, hogy ezzel a véggel végleg lezárták a játékot és a sorozatot is.
Talán a sorozat világában még lehetséges, de a mienkben az lenne a legjobb, ha azért véget érne ez a játék. A Nyerd meg az életed, bár igyekezett elkerülni az önismétlést, a 3. évadon már érződött, hogy egyre nehezebben tudja levetkőzni a jól ismert fordulatokat és mintákat (a hatásvadászat határán mozgó történetelemekről nem is beszélve). Viszont így is maradt sok olyan vakfolt, amit a három évad alatt lehetett volna pótolni, mint például a játék háttere és célja, vagy a nyomozásszálat is lehetett volna bővíteni nagyobb tétekkel és kompetensebb szereplőkkel. A kínzó kérdések ellenére mégis jobb, ha egy ideig nem akarjuk megnyerni az életünket, hiszen amit adni tudott a Squid Game nevű társadalommodellező, azt megadta.
Bővebben: https://www.roboraptor.hu/2025/07/12/squid-game-nyerd-m…
Népszerű idézetek
Akárhogy nézzük is, az élet igazságtalan. A rossz emberek rossz dolgokat tesznek, de találnak bűnbakot, és békében élhetik tovább az életüket. Ehhez képest a jó emberek önmagukat okolják minden apróság miatt, és összetörik a saját szívüket.
Geumja: It's not her fault she was born into this hellhole.
Player 353: Listen. We've discussed this and made a democratic decision. I'm sorry. But we're going to need you to die.