Nader és Simin egy középosztálybeli házaspár a mai Teheránban. Simin válni akar a férjétől, mert az nem hajlandó elhagyni az országot és Alzheimer – kóros édesapját. Simin elköltözik, lányuk, a 11 éves Termeh Naderrel és az állandó gondozásra szoruló nagyapával marad. Nader felvesz egy… [tovább]
Nader és Simin – Egy elválás története (2011) 49★
Szereposztás
Kedvencelte 4
Várólistára tette 89
Kiemelt értékelések
Ilyen egy igazi drámai film! Az elején még nem gondoltam, hogy ilyen fordulatot vesznek az események, azt hittem, hogy tényleg csak egy pár civódásairól fog szólni. Végig fenntartotta az érdeklődésemet, a feszültség minden pillanatot körbelengett. Ahogy haladt előre a történet, újabb és újabb vallomások és hazugságok kerültek felszínre, így nem lehetett eldönteni, hogy kinek is van igaza, mi is történt valójában. Hol az egyik, hol a másik fél került előtérbe, és a végére már mindenkit sajnáltam. Az élet néha fura és kemény dolgokat tud produkálni, de általában ezeket az emberek maguknak köszönhetik. Itt is az őszinteség lett volna a megoldás, de az sosem könnyű. Körítésként átjött a hétköznapok iráni hangulata is, egészen egyedi atmoszférát teremtve. Nagyon jó, profin kivitelezett film, mindenkinek ajánlom!
Megrendítő és felkavaró film. Meg tudja viselni az embert. Ezért is ajánlom a megnézését. Nem ez volt az utolsó iráni filmem.
Egy igen felkavaró alkotás került elém ennek személyében, a rendkívüli fordulatok még izgalmasabbá tették a filmet. Eszméletlenül megfogott, s ezt mi sem mutathatná jobban, minthogy az egyik napi teológiai áhítatom alapjául pont ezt választottam Pál szeretethimnusza részletének konstatálására. Egészen biztosan egyszer nézős film.
Nem sok muszlimokkal kapcsolatos filmet láttam eddig, ezért nagyon furcsa volt néhány helyzet, és nem is tudtam teljesen megérteni mindent. Rengeteg az elfolytás ezekben az emberekben és szerintem 60szor vallásosabbak, mint az átlag európai. Viszont Nader-el kell egyetértsek, én se hagytam volna el az országot és a beteg szülőmet. A per része kicsit kesze kusza volt, de gondolom náluk ez a megszokott rendszer.
Mindjárt az elején zavarba hoz: miért nekem mondják az igazukat, nem akarok bíró lenni. (Zseniális mindazonáltal.) Ritka, hogy az igazságok ennyire durván frontálisan ütköznek. És fejbevágó, hogy a hazugságok mivé tudnak összeállni. A néző elgázoltatik, összetöretik, napokig lábadozik, és reménykedik, hogy megtalálja a szárnyait. Remekbe szabott alkotás.