Charles Ingramnek, a brit hadsereg korábbi őrnagyának a története, aki 2001-ben botrányt kavart azzal, hogy csalással nyerte meg a Legyen Ön is milliomos! egymillió fontos fődíját.
Kvíz / Legyen Ön is milliomos! – A nagy csalás (2020–2020) 64★
Szereposztás
Kedvencelte 4
Várólistára tette 68
Kiemelt értékelések
Vegyes érzéseim vannak, a történet érdekes, de a minisorozat-formátum talán nem volt a legjobb döntés, egy 90 perces film talán feszültebbé tudta volna tenni a nyertesek mizériáját.
Amúgy igazán érdekes kérdés, hogy hol húzódik a rajongás és a csalás közötti határ.
A színészek nagyon tetszettek!
Hellóó Michael Sheen. Mostanában mindig belefutok. De nem bánom. Az RTL gondolt egyet és leadta egybe a 3 részt és milyen jól tette! Bár a cím más volt, lehet küldök rá hibajavítást.
Őszintén mikor el kezdtem nézni, kicsit untam és van hibája bőven, ugyanis voltak kérdések, amire nem kaptunk választ – vagy legalább is volt olyan történet szál, aminek így ebben a formában semmi értelme nincs…
De összességében mégis azt kell mondanom: Iszonyat érdekes történet. Érdekes az, hogy amint valaki nyer, azonnal csalással kezdik vádolni. Miért? Soha nem nyerhet senki? Akkor a műsorkészítők a csalók nem? De ha tényleg csalt a pasi az tényleg akkora bűn és annyira meg kell vetni, mintha csak egy pedofil lenne?
De összességében azt kell mondanom: Nagyon tetszett. Talán még újra is fogom nézni egyszer.
Amúgy.. Lehet utálni a briteket, de azért ez a nemzeti összetartás, ez a kis önzőség, azért nekem valamennyire tetszik. Ugyanis szeptember 11 egy szörnyű tragédia volt… Az USA-ban. Az UK-ben ez volt a botrány. Hát van ilyen. :D
Nem tudom, hogy ki hallott erről az esetről amikor ez aktuális volt, de nekem teljesen kimaradt, így minden újdonság volt számomra. Sikerült tökéletesen hozni az igazi angol miliőt, igaz sosem éltem benne, de pont ilyennek képzelem őket, az emberek csúnyák vagy inkább semmilyenek és az életük is annak tűnik.
A színészek nagyon jól játszanak, már annyira jól, hogy úgy tűnt nem is játszanak. A Charles Ingramet alakító úriember csodálatosan hozta ez a szerencsétlen flótást, aki annyira ostoba volt, hogy szinte már magát is meggyőzte, hogy ő tudta a válaszokat. Most komolyan, valaki nézzen már ennek az embernek a szemébe, mármint az igazinak, hát nem a zsenialitás süt belőle. Félreértés ne essék egyáltalán nem akarom bántani, de legalább kereshettek volna olyan valakit, aki önállóan az első kérdésen túljut.
spoiler
Amúgy a film végig lekötött, ha egyszer elkezded megnézed mind a három részt egymás után az biztos.
Nagyon is szerettem nézni Vágó Istvánnal nézni a Legyen ön is milliomost, azért is gondoltam elkezdem nézni ezt a sorozatot. Igazából nem volt rossz. Tetszett a történet, izgalmas is volt, de azért pár rész nekem azért sok volt.
A tévében figyeltem fel rá, korábban nem is hallottam róla. Baromi érdekes volt: nem csak belelátni, hogyan vált olyan népszerűvé és nézetté a híres kvízműsor, hanem az is, milyen mocskos és pénzsóvár ez a világ. Bennem sosem merült fel, hogy valaki csalással és a rendszer kijátszásával nyeri meg a fődíjat, mert hittem abban, hogy aki bekerül, az nem véletlenül került be. Persze ebben is jó sok csúsztatás van, mint utóbb kiderült…
A színészi játék remek, különösen a Narcissa Malfoyt is játszó védőügyvéd, Helen McRory. Olyan világosan és érthetően magyarázta el az okokat és a miérteket, hogy a legvégén nem is értettem, miért azt a határozatot hozták, amit.
Mindenesetre elég nyitott maradt a vége, és számomra nem derült ki egyértelműen, ki is sáros itt igazából. Bár hajlok rá, hogy bizonyos fokig mindkét fél – csak nem egyforma mértékben.
Érdekes volt a sorozat, de nekem tetszett valamilyen szinten. Színészi játék picit alacsonyabb minősítés volt számomra, de sokan persze nagyon szuperek voltak (például:Mark Bonnar, Michael Sheen, Sian Clifford). Viszont a sztori ínyemre vált. Szóval lényegében mondhatni érdemes volt megnézni.
Na, azért ennél nagyobb durranásra számítottam.
Igazából mindenről és semmiről sem szólt ez a sorozat. Megismertük a helyzetet, de semmi érdemlegeset nem tudtunk meg belőle. Még az ítélet is félig-meddig függőben maradt.
Én úgy érzem, hogy felesleges volt leforgatni és pénzt áldozni erre a sorozatra. Ugyanis az újságokból is ki tudok hámozni ennyi információt az esetről, és nem kell 3x45 pervcet végigszenvednem, míg valaki kimondja: döntetlen.
Nem egy kihagyhatatlan, de ha belemerülsz, bőven leköt. Az első rész a játék kialakulásáról és a showgépezet titkairól szól, a második a legtöbb spoilert rejtő ominózus csalásról, a harmadik pedig a tárgyalásról, ami egy frenetikus gondolatmenetű ügyvédi beszéddel zárul, amely felhívja a figyelmet a média manipulálására. Ritkán nézek szinkront, itt zavaró volt, hogy nem „Legyen ön is milliomos”-nak hívták, magyar fülnek pedig ez a megszokott. A másik dolog, amit nagyon nem értettem, angol létére hogy hordhatja valaki ennyire ízléstelenül a háromgombos zakót, hogy alul mindig be van gombolva, mint a sztárkarikatúra, Chris Tarrant? Illetve mikor leült sosem gombolta ki, ahogy azt a zakóviselés szabálya megköveteli, közben meg végig feszengő testbeszéde van, mert nem érzi magát komfortosan. Vágó István mindig kigombolta. Ezektől az apró hibáktól eltekintve az egész estés sori egy alaposan körüljáró dokuregény Ingramék banális módszerű csalásáról.
Érdekes volt, én nem mondanám biztosra a csalást amúgy. Ezt valószínűleg csak az érintettek tudják biztosra. Az tény, hogy létezett a hálózat, ami segített bekerülni, de hogy ott a stúdióban azok a köhögések a helyes/helytelen választ jelezték volna a játékosnak, hát… nem tudom. Lehet is meg nem is. Mindenesetre elég amatőr, de lehet éppen ebben rejlik a nagyszerűsége. Mindazonáltal elég valószínűtlen, hogy a beválogatható játékosok közül pont az, aki a köhögéssel segít, tud minden kérdést, amit a székben lévő játékos kap.
Nem tudom. A hálózat viszont érdekes volt, de önmagában azt nem mondanám csalásnak, hiszen nem volt rá semmi szabályozás, hogy ezt így nem lehet. Nyitva hagytak egy kiskaput, és éltek vele.
Kicsit lassan indul be, az elején untam is egy kicsit. Igaz, azt izgalmasnak találtam, hogy mi alapján döntik el, hogy mi mehet a képernyőre. Tetszett az, hogy az első felében a tévé szemszögéből, a második felében a versenyző(k) szemszögéből látjuk a dolgokat. spoiler