Edward Walters autószerelő beleszeret az intelligens és szép Catherina Boydba. Szerelem ez első látásra. A gond csak az, hogy Catherina, a balfék James Moreland menyasszonya. Szerencsére a lány nagybátyja rögtön szívébe zárja az egyszerű, ámde szimpatikus fiút, és barátaival összefogva eléri,… [tovább]
I.Q. – A szerelem relatív (1994) 111★
Szereposztás
Kedvencelte 14
Várólistára tette 42
Kiemelt értékelések
Manapság sajnos kevés az ilyen aranyos romantikus film, a négy öreg volt a kedvencem annyira cukik! :)
Szórakoztató történet, szuper karakterekkel, vicces jelenetekkel! A tudósok, ahogyan segítettek Ed-nek a tesztben, meg egyébként a mindennapokban is, fenomenális! A hab a tortán pedig: Walter Matthau mint Einstein! Nagyon szimpatikus választás! :) Jó kis film volt!
Nagyon aranyos és szórakoztató romantikus történet.
Az öreg tudós csapat ahogy a szárnysegédek próbálnak lenni, hihetetlenül aranyosak!
Walter Matthau pedig nagyon jó Einstein lett :)
A maga nemében szerintem aranyos történet. Édes, hogy olykor miket meg nem képes tenni egy pasi egy lány szerelméért.
Walter Matthau pedig nagyon cuki Einstein. :D
Bájos egy film :)
Nagyon tetszettek a kis fizikus utalások. Ha ez a történet most lenne feldolgozva, akkor tipikus kocka-csajozós film lenne :D Én végig nevettem az egészet.
Jó színészek játszanak hálás karaktereket, szépen felépített helyzetkomikumokból áll össze egy aranyos romantikus történet és mindeközben egy esztétikus kor-kultúrképen keresztül kapunk egy sor megmosolyogni való tudományos okoskodást.
Ha az egyik irányból nézem, akkor egy klasszikus karakterekből felépített romantikus mese, ahol a társadalmi különbségeken átívelve utat talál magának a szerelem, hiszen segítséget kap néhány aranyos öreg kerítő-tudóstól, a kikosarazott gavallér pedig elég gőgös és öntelt ahhoz, hogy ne sajnáljuk igazán.
Másrészről egy jó kis propaganda film a tudományos társadalom számára. Az elvarázsolt, valóságtól és szociális kapcsolatoktól sokszor elrugaszkodott tudósok itt jóságos nagybácsik lesznek, akiknek a végső igazságnál sokkal fontosabb a szeretett unokahúg boldogsága. A tudomány mindenkié, hiszen egy egyszerű autószerelő is kellő természettudományos ismereteket szerezhet némi folyóirat olvasgatással. A kudarc pedig azé, aki az érzelmeket kiiktatja az életéből a karrier érdekében.
Legalább olyan kedves – és teljesen hamis – képet ad a tudományos társadalomról, mint az Agymenők (2007–2019). Aranyos, vicces és az ember kedvet kap, hogy tudós legyen. Olyan kár, hogy a valóság egészen más…
Nagyon szórakoztató film, nagyszerű színészekkel, remek poénokkal.
Különösen a teszt kitöltés tetszett, az a jelzőrendszer, amit kitaláltak hirtelen :))))))
Népszerű idézetek
Einstein: Mindig úgy képzeltem, hogy a mennyország egy óriási könyvtár, csak a könyveket nem lehet kivenni.
Ed: A nagyanyám szerint a csillagok harkály-ütötte lyukak az égbolton. Nem volt nagy tudományos elme.
Catherine: Az apám, ha föltekintett az égre, nem csillagokat látott, hanem, mint mondta, nagy tűztengereket és nukleáris kazánokat. Azt mondta, olyan, mint egy mozgalmas balett, csak túl kicsi, és senki sem látja…
James: Mi baja a kocsimnak?
Ed: Lötyög a dugattyú a hüvelyben és előgyújtása van. Korán sül el. Magának még nem tűnt fel?
Catherine: Micsoda?
Ed: Hogy gyenge a lökete és amúgy is előgyújtása van?!
Catherine: Nem tudom pontosan mire gondol.
Autószerelők: A kocsinak mi baja?
Ed: Az elosztó. Fiúk ezt el nem tudjátok képzelni! Rá néztem, ő rám nézett és minden eldőlt. Úgy éreztem belehalok, de Istenesen.
Autószerelők: Ez becsavarodott.
Ed: Pop pop pop pop. Mint az áramütés. És.. és.. megcsókoltam.
Autószerelők: Te megcsókoltad a kuncsaftot? Mikor?
Ed: A jövőben. Őrület. A tér és az idő teljesen összefolyt. Mintha a Marson jártunk volna.