Az amerikai szenátor, Gary Hart 1988-as elnöki kampánya egy csapásra kisiklik, amikor egy botrányos viszonyba keveredik.
Így ne legyél elnök (2018) 29★
Szereposztás
Várólistára tette 50
Kiemelt értékelések
Tényleg erősen romlik a világ… A férfi egyszer félrelép nem lehet elnök, Trump ezerszer rosszabb mégis az lett…. Ezen úgy érdemes lenne elgondolkodni.
De a film sem lett jó. Számomra erősen vontatott és túl hosszú lett. Illetve Gary is elég gáz… spoiler
Alapvetően igényesen elkészített film volt, a korszak hangulata legalábbis szerintem helyén volt. De nekem ez túlzottan amerikai szellemű volt, az ilyen kampányokról szóló filmek amúgy is azok többségében. Nem voltam elájulva a történettől, még az sem tudott meggyőzni, hogy életrajzi filmről van szó. Egyedül talán az volt érdekes benne, hogy a média hogyan kezeli egy politikus magánéletét – de ezzel szerintem nem foglalkoztak túlságosan sokat, inkább Hart karakterét tették középpontba meg talán a stábja tagjait, de ennyi. Nekem többször érződött laposnak, úgyhogy nem tudom túl magasra értékelni.
Érdekesen kezelte ezt a media vs. privacy dolgot. Én azt a szálat jobban megpendítettem volna, és inkább tettem volna mellékszállra Hart karakterét és az ő szemszögét, ami szintén érdekes volt, ámbár elég naív. Maga a film hol érdekes volt, hol laposabb, vegyesek az érzelmeim a narratívával kapcsolatban.
A színészi alakítások közt kiemelkedőt nem mondanék, sok teret nem kapott senki sem. Még Jackman sem, pedig róla szólt a film.
Nagyon csalódtam a filmben, borzasztóan elfogult és csak a saját álláspontján hangoztatja. A film üzenete lényegében, hogy oké megcsalni a házastársadat, az viszont nem oké, ha ezen lovagol a média. Minden szereplőnek csak azzal van baja, hogy zaklatják a riporterek őket, azzal nem, hogy a fickó félre lépett. A párbeszédekben Gary Hart véggi karizmatikus és jól odapörköl az összes „gonosz” újságírónak. Úgy van ábrázolva, mint A POLITIKUS aki megmenti a világot, a kisembereknek munkát ad, leszereli az összes rakétát és még Gorbacsovot is meghívja az USA-ba a béke jegyében.
Közben tele van ellentmondásokkal:
– Hart szerint nem kellene őt úgy kezelni, mint egy sportolót vagy színészt, mert a munkájára nincs hatással a magánélete. A sportoló teljesítményére vagy a színész alakítására sincs befolyással, hogy mennyire egyenes ember civilben.
– A nő akivel félre lépett bőg, hogy ő nem ostoba, meg a férfiak ne nézzenek így rá, és egész életében azért küzdött, hogy értékeljék. De közben óbégat, hogy jaj a szülei meg ne tudják, hogy mit csinált.
Hosszú a lista de nem akarok egy km-es értékelést még azt emelném, ki, mikor kérdi Hart, hogy a felesége megbocsájt e, közben egyszer sem kért bocsánatot, vagy mutatott valami megbánást.
A díszletek, jelmezek igényesek. Néhol vontatott a film, és rettentően demagóg.