Bűbáj herceget szörnyű átok sújtja, Bűbájos kisugárzásától a királyság minden nőnemű lakója egyből beleszeret, ám mivel ez csak varázslat, képtelen megtalálni így az igaz szerelmet. És ha a 21. születésnapjáig nem lel rá az igaz szerelemre, az átok végérvényesen beteljesedik.
Bűbáj herceg és a nagy varázslat (2018) 133★
Szereposztás
Gyártó
3QU Media
Cinesite
Storyoscopic Films
Vanguard Animation
WV Enterprises
Kedvencelte 12
Várólistára tette 85
Kiemelt értékelések
„Jé, ennek a nőnek pont olyan a hangja mint Tóth Gabinak… *Csekkolom a szinkront* Jé, tényleg ő az!”
Haláli egy mese. Nem a legjobb alkotás amit valaha láttam, de jó lett. Megtalálni benne az iróniát, mégis egy tipikus tündérmese. Not bad emberek. Not bad. :D
Az átok nem a csúfság, hanem a báj. A megjelenő hercegnők Hamupipőke, Csipkerózsika és Hófehérke szöges ellentéte annak, amik a saját történetükben voltak. Tetszett a film, egyszer már elkezdtem, akkor egy kicsit idegesített, úgyhogy félbehagytam.
Szeretem a klasszikus mesékből kicsavart sztorikat. Ebben kifejezetten a Shrekre emlékeztetett. Lenore nagyon vagány lány, Bűbáj herceg pedig a tökéletes ellenpólusa, így jól kiegészítik egymást. Ha a Dreamworks vagy a Disney rukkol elő vele, biztos kasszasiker lett volna, így viszont szerintem sokan elmennek mellette pedig felnőttnek, gyereknek egyaránt élvezhető mese.
Második alkalomra jobban feltűnt hogy a nemek szerepét teljesen felcserélték.Amúgy elég dimenziótlan a történet de legalább a szinkron nem a legkellemetlenebb hangokból áll.Mégha az animáció szép lenne, de épp hogy rá tudok nézni a karakterekre,annyira jól néznek ki…A disneys utalásokat bírtam.
Meglepően aranyos volt ez a mese, tetszett, hogy nem a megszokott dolgokkal működött, hanem volt egy fiús lány, meg egy ilyen nyápic hercegecske. Nem Disney színvonalú, de elég jól meg van csinálva, és én elég jól szórakoztam rajta.
Ha túl látunk az alap sémákon, akkor igenis megvan benne a tanulság, mint minden mesében. Nagyon tetszett. Egy kis vérfrissítésnek éreztem, érdemes megnézni,ha szereted az ilyen jellegű tündérmeséket.
Jöttem fölpontoznmi: én ezt imádom :D lehet, hogy amúgy sok lenne a 10 csillag, de így hogy ilyen alacsony százalékon áll… miért áll ilyen alacsony százalékon? :D
Egy percre nem szabad az egész mesét komolyan venni, az egész egy klasszikus mese-paródia konkrétan, de hogy szerintem nagyon működik, nagyon jó humorral operál, pedig néha nem csinál mást, csak elúlózza a klaszikus hercegnő-filmes mozzanatokat. Sok mesét gyúr egybe, ilyen téren tényleg van egy kis Shrek-es beütése, bár számomra ez egy fokkal könyedebb mű, talán nincs benne annyi finom mozzanat és rétegzett üzenet (réteges, mint a hagyma, ugye) mint a Shrekben. Én a film zenéjét nagyon szerettem, az „ő a hercegem” című dalt otthon rongyosra hallgattuk a Tesómmal. Szerintem nemhogy élvezhető, hanem egy nagyon szórakoztató film.
Jaj nagyon cuki volt. Addig bent tartották a mozi programban, míg meg nem néztem végül. Hát nem olyan nagy hűdehúde, viszont nem is gáz. Megnézhető, élvezhető.
Ez a film nagyon jól prezentálja, mennyire nem értenek a kanadaiak a humorizáláshoz (kivéve Simplynailogicalt, de a kivétel erősíti a szabályt). Bevallom, nem sokat vártam ettől a mesétől, sőt, csak azért akartam megnézni, mert akkora cringe-nek tűnt, hogy akár még szórakoztató is lehetett volna. Hát nem lett. Átlagszar lett, olyan ötlet, amivel tudatosan nem kezdtek semmit. Mintha nem mertek volna normális, felnőtt poénokat belerakni, mert hogy ez egy gyerekmese… és értem én, de akkor a kannibál óriások meg a herceg akasztásos öngyilkossága mégis hogy fért bele nekik? :'d Még akár vicces is lehetett volna, ha mertek volna eggyel nyíltabban beszélni, vagy bevállalósabbnak lenni. Az éneklés totál nem kellett volna bele, és a történet se nagy szám. Egyszer nézhető.
Népszerű idézetek
– Az a bajod, hogy elvettem az összes palacsintát?
– Nem.
– És a kávét?
– Nem.
– Meg a nasit?
– Nem!
– Hála az égnek.
– „Barát, igaz szerelem.” Úgy dobálózol ezekkel a szavakkal, mintha tudnád, mit jelentenek! Hát hadd világosítsalak fel, haver: nem tudod.
– És te, aki nem hajlandó bízni senkiben, te talán tudod?
– Nem, nem tudom. De nem is állítottam.