Ben a világ legpechesebb kincsvadásza. A felesége, Tess belefáradt, hogy a férje házasságuk nyolc éve alatt sikertelenül hajszolta a Királynő Hozományaként elhíresült kincset, amely 1715 óta a tenger fenekén hever. A férjével és az álomkergetéssel való szakítás után Tess fedélzetmester lesz egy… [tovább]
Bolondok aranya (2008) 226★
Képek 7
Szereposztás
Kedvencelte 21
Várólistára tette 62
Kiemelt értékelések
Nagyon szeretem. Tipik amcsi romantikus hülyeség, de mégis szórakoztató. A karakterek szerethetőek, a történet is jó…
Vasárnap délutáni kikapcsolódásnak tökéletes.
Kedvelem ezt a filmet, bár kétségkívül vannak olyan hiányosságai, pontosabban inkább fogyatékosságai, amik elvesznek kicsit a nagy egészéből és bicebócává tesznek egy teljesen korrekt és vállalható modern kaland-vígjátékot. Az egyetlen szerencséje talán a hangulata: nem is nagyon tudom elképzelni, hogy bárki is utálja, hacsak azok nem, akiket eleve kiver a frász McConaughey-t látva…
A Bolondok aranya első feltűnő hibája, és ezt sok kétezres évekbeli film nyögi, maga McConaughey, pontosabban az, hogy túlságosan is megbíztak az ő natúr vonzerejében. Egyszerűen túlpörgetik, túl sokat bíznak rá, és háttérbe tolnak potenciálisan érdekesebb, kiaknázhatóbb karaktereket, humorforrásokat, de legfőképpen a sztori néhány további fordulatát. Kincskeresős kalandfilmhez képest ez a cucc nagyon óvatosan, talán túl óvatosan is méri a valódi kalandot, a veszélyt, és helyette olyan dolgokkal van elfoglalva, mint Alexis Dziena szinte gyereklányszerűen fejeletlennek ható testének szexualizálása, vagy a Hudson és McConaughey karaktere közötti haraggal vegyes szexuális feszültség humorforrássá alakítása. Mint ebből talán érezhető, különös kis idiótasága ennek a filmnek, hogy miközben próbál valamiféle fülledt erotikus felhangot feldobni a néző számára, ez valahogy egyáltalán nem akar betalálni, ahhoz túl jól működik a vígjátéki él. Köszönhető ez talán az ötletes zenei aláfestésnek, vagy a McConaughey-nak amúgy tényleg jól álló ökörködésnek, mindenesetre a komikus él remekül pótol egy csomó mindent – egyedül a kalandot nem, amit tényleg bosszantóan spórolósan adagoltak nekünk ki.
Feltűnően bosszantott a film fináléja és annak kivitelezése: a kincs megtalálása túl könnyen sikerült, a véletlenszerűen kiválasztott Guy Ritchie-filmből kilopott feka rapper és segítői egészen addig meglehetősen komolytalanra vett mellékszereplőből hirtelen valid ellenlábasokká váltak, és a betoldott végső repülős akció is végül csak túltolta a McConaughey-hatást – ekkor már egy kicsit nekem is elegem volt a csávóból.
A sztori egészét nézve amúgy a felütése és a viszonylag későn bedobott kincskeresős-vonulat az azt átkötő szerelmi-civakodós szekvenciákkal elég jól feltárja ezt a különös aránytévesztést: azért nem tud a sztori kalandfilmként kiteljesedni, mert a bohóckodás (és a szintén beáldozott, pedig nagyon érdekes gazdag apa-butuska gazdag kislány problematika) mellett muszáj volt teret adni Hudson és McConaughey romkomjának is – és mint írtam, óriási mázlija a készítőknek, hogy ez is működik.
Szerethető, nem hibátlan szórakoztató film, ami igenis lehetett volna még jobb, sokkal-sokkal jobb. Egy próbát mindenképpen megérhet, egyedül azokban lehet célszerű kerülni, akik ránézésre is hasfájást kapnak a fiatal, vigyori, félmeztelen McConaughey-tól.
Jók a színészekl, a karakterek, a történet és a helyszínek is. Nem tökéletes, de a maga nemében a legjobbak között van!
Én élveztem, kellemes kikapcsolódás volt nézni, a helyszínek pedig gyönyörűek voltak. A történet izgalmas, jó kis kalandfilm, a nyári hangulatot is előidézi.
Sokadjára is ugyanolyan vicces néha, mint először, bár nem szeretem annyira a vígjátékokat pont az olyan idióta karakterek miatt, mint Gemma. Maga a történet viszont jó, a helyszínekről már nem is beszélve.