Az eladdig békés új-angliai kisváros melletti erdőben egy holttest hever. Gyilkosság áldozata lett? Vagy véletlen baleset volt? Netán szívroham végzett vele? A városka lakói napi sétájukat végezve sorra rábukkannak a hullára, s – valamilyen módon mindegyikük érintve érezve magát – megpróbálják… [tovább]
Bajok Harryvel (1955) 42★
Képek 20
Szereposztás
Kedvencelte 5
Várólistára tette 23
Kiemelt értékelések
Nagyon szeretem az ilyen teljesen abszurd és betegesen vicces filmeket! Ma lassúnak tűnik, nem is ajánlom mindenkinek, de néhány jelenet és a történet fekete humora kárpótol.
Eleve Hitchcock rajongó voltam és vagyok-csak ez a film kimaradt, végre megnéztem:)))
Lehet ennek a filmnek egy olyan olvasata, hogy az elszigetelt vidék öntörvényű kis közösségeiben az emberélet értéke olyan alacsony, hogy a halál mindössze érzéketlenséggel kezelt nyűg azok számára, akik így vagy úgy részesei voltak a tragédiának – ez esetben természetesen nyugtalanító és groteszk szatíra a Bajok Harryvel, azonban mindez meg is fordítható. Mi van, ha a halál bizonyos helyzetekben tényleg nem több egy váratlan, kellemetlen fordulatnál, amit okosabb volna sosem túllihegni, főleg akkor, ha a halott életében is csak fejfájást okozott környezetének?
Nagyon, nagyon-nagyon bájos film a Bajok Harryvel, tulajdonképpen mintha a Hóbortos hétvége egyfajta előérzete lenne, amennyiben szórakozott hőseink idilli hétköznapját felborítja egy semmiből felbukkanó holttest. A cselekmény gyakorlatiasan nézve kimerül ennek a holttestnek a rakosgatásában, miközben szép lassan összeáll a kirakós, megtudjuk, kicsoda Harry, miféle bajokat idézett elő korábban és mivel borzolja a kedélyeket most, holtában.
Mint írtam fent, ilyen irányban érzékeny néző tulajdonképpen el is szörnyedhet a cselekmény során felvillanó érzéketlenségen, esetleg a különböző karakterek által felmutatott nagyon jól érezhető jelképes megmozdulásokon – nézzük csak meg, ahogy az együgyű doki többször is elbotlik a testben, de a kezében tartott könyvtől sosem veszi azt észre, sőt, könyvmoly mivolta ellenére ő tűnik az egész történet legostobább, legrövidlátóbb figurájának. Mégis, bár a holttesttel való bánásmód szégyenletes, a groteszkséget oldja a figurákban rejlő rengeteg báj, életszemléletük nyílt egyenessége, nagyszerűsége. Valójában idilli mindaz, amit látunk, a táj és az abban kóborló, a világról néha nagyon egyéni elképzeléssel bíró emberek, akik még a lábuk előtt heverő ismeretlen halott problémáját is próbálják a saját univerzumuk legjózanabbnak tűnő módján kezelni. Ez elsősorban azok számára lehet nagy és lenyűgöző élmény, akik rajongtak a Miért éppen Alaszka? című sorozatért – ugyanaz a hangulat sugárzik ebből a vermonti kisvárosból, mint Cicely-ből, nem is beszélve a lakókról…
Nagyon újfajta, Hitchcocktól meglepő produkció a Bajok Harryvel, ám a dolog működik – olyannyira, hogy rögtön fel is ugrott a kedvenceim közé a film. Jó szívvel ajánlom bárkinek bármikor!
Hitchcocktól szokatlan a vígjáték műfaja, de a humor nem. Most több humor és kevesebb feszültség is elég volt egy jó kis filmhez. Már-már a burleszk határát súrolta amit Harrynek át kellett „élnie” . Tetszett, ajánlom megnézésre.
Nem volt rossz, de elég elnyújtottnak éreztem. Haláli szövegek vannak benne, de a felétől elég vontatott és kicsikét erőltetett volt. Voltak benne abszurdan cuki jelenetek, például a halott nyúllal vidáman galoppozó kisfiú vagy randit megbeszélni egy hulla felett. A vége rémesen bugyuta volt.
A zenéje egy idő után eléggé idegesített.
Nekem tetszett ez a Hitchcock-tól szokatlan műfajú sztori. Nem vígjáték, de fordulatokban és kalamajkákban gazdag történet.