Egy fiatal harcost bosszúvágy fűt azok ellen, akik számkivetetté tették az Edo-kori Japánban, ezért vérgőzös utat vág magának, hogy beteljesítse végzetét.
A kék szemű szamuráj (2023–) 102★
Képek 28
Szereposztás
Kedvencelte 29
Várólistára tette 82
Kiemelt értékelések
Ha a sorozat az évad végén ténylegesen véget ér, akkor is egy remekbe szabott, több-mint korrekt bosszúfilmmé állt volna össze. Ám kicsit sem bánjuk, hogy ez nem történik meg. Noha, hasonlóan az évad közeli fordulatokhoz, úgy a végső csavar sem teljesen váratlan, egy potenciálisan roppant izgalmas második évadot vetít előre. Várjuk.
Bővebben: https://www.roboraptor.hu/2023/12/22/blue-eye-samurai-a…
Elképesztően gyönyörű a sorozat képi világa, a beállítások, a vágások és a színvilág. Alapvetően a történet is jól megírt, az akciójelenetek is életszerűek. Tetszett az is, hogy részletgazdagon be lett mutatva az Edo-kori Japán, mind történelmi, mind kulturális és életmódbeli szempontból, illetve Akemi karakterén keresztül a japán nők korabeli helyzetét is megismerhettük. Két gondom volt a sorozattal, az egyik, hogy Mizu többször is súlyosan megsérült, majd mintha mi sem történt volna, még tovább harcolt és megölt egy csomó gonoszt, egy másik jelenetben pedig szintén komoly sérülésekkel felmászott a várfalon és magával húzta a szintén sérült társát, ami a valóságban lehetetlen lenne. Tudom, hogy ez egy rajzfilm, de mivel a legtöbb jelenet valószerűen lett megalkotva, ezért kár az ilyen jelenetekért. A másik ami problematikus volt, hogy nem volt kellően megalapozva Mizu harctudásának eredete, ugyanis az önállóan szerzett harctudás ilyen magas szinten nem biztos, hogy elsajátítható. Nem véletlenül tanulják az emberek tanároktól/mesterektől hónapokig/évekig a különféle küzdősportokat/harcművészetet. Ezektől a hibáktól függetlenül mindenképp érdemes megnézni a sorozatot, hiszen szemkápráztató látványvilággal és egy komplex bosszútörténettel lehetünk gazdagabbak.
Különleges a sorozat, nem csak a kék szemű szamuráj miatt. A szamuráj, akinek az életét a bosszú tölti ki, nincs ebben semmi újdonság. A különlegessége a szokatlan főszereplő, az élete, a motivációja és a háttérsztori, ami nem csak öldöklésből áll spoiler Szép a látványvilága, a harci jelenetek nagyon kidolgozottak.
A legjobb sorozat amit 2023-ban láttam, el sem hiszem hogy Netflixes :D
Az animáció gyönyörű (a történelmi háttér, zene és konfliktusok mind ott vannak!), izgalmas és részletes harcjelenetek és végig magával ragadó fordulatos cselekmény. Örültem volna ha kicsit kevesebb szex-el kapcsolatos dolog van benne, mert enélkül is kifogástalan lett volna! Mizut (és Akemit is) mint főszereplőt nagyon bírtam! Végre helyrehozták az erős női főszereplő toposzt, de közben egy új megvilágítást és célt is kapott az egész.
Alig várom a második évadot!
Kellemes csalódás volt, igazán élveztem, jobban mint vártam. Nem kap tíz csillagot, mert mint előttem is írták túl sok perverz dolog történik és leginkább öncélúan, indokolatlanul van a képünkbe tolva, drága időt véve el az érdekesebb történetszálaktól. Biztos vannak, akik tudják ezeket a kis kizökkenéseket értékelni, én sajna nem tartozom közéjük. Az tetszik, h bemutatásra kerül a gésák világa is, elvégre a történések színtere Japán, mindigis érdekelt, de túl sok volt már 1 idő után az a sok mocsok, amit velük műveltettek.
Nade, ami pozitívum:
– a főhős szimpatikus, nem feltétlenül jó ember, mégis lehet kedvelni
– a főgonosz! miért nem lehet ilven kiállása minden főgonosznak a filmekben? Okos, tiszteletet parancsoló, félelmetes.
– a mellékszereplők is többé kevésbé jók, bár az Akemi hangját adó Csifó Dorinától idegbajt tudtam volna kapni, de ez nem a karakter hibája
A Netflix időnként be tud rendelni néhány nagyszerű alkotást, ilyen a Mulanban oltott Kill Bill, az anime John Wick, a Kuroszaván felnőtt Blue Eye Samurai. A sorozatot a francia Blue Spirit studio valósította meg, a Green-Noizmu alkotópáros pennája által. A kitalált akciódráma Mizut, a fiatal harcos sagáját követi nyomon, a 17.századi Edo-korszak japánjában, amikoris az ország kereskedelmileg nyit a nyugat felé, ellenben semmit nem enged a rasszizmusából.
Az élénk színek adta lenyügőző látvány és festői tájak szépsége mögött a kor igen komor, ahol a nőknek kevés választási lehetősége van. E két polus áll egymással szembe, Akime és Mizu ellentétes élettörténete. Mindkettőt hű szolgájuk árnyékként kisérik útjukon, amely olykor keresztezi egymást.
Vidám, szívszorító, sötét, néha kicsit koszos, néha nagyon véres, de egyenesen gyönyörű. Az akciójeleneteket élvezet nézni, precíz mészárlások sora. Minden képkocka aprólékosan kidolgozottnak tűnt, megmutatva az animációs stúdió elhivatottságát és tehetségét.
Az akciójelenetek varázsa az életre keltett harci koreográfia sokszínűségéből fakad. Mizu nem csak a karddal veszélyes, bármilyen fegyvert képes használni, legyen az hosszú, rövid, tompa, éles. Mizu egy megállíthatatlan erő, akinek kreatív erőszakossága szem előtt tartja fizikai termetét és személyazonosságát, a sorozat képes minden egyes támadáshoz újabb rétegeket hozzáadni. Minden alkalommal csak erősebbé válik, amikor leverik.
A legkiemelkedőbb epizód a három idősíkban játszódó buraku, „Az ara és a rónin balladája” nevet viseli, a sorozat legmagasztosabb epizódja. Soha nem láttam még ehhez hasonlót. A történetmesélése fenomenális, ahogyan összefonja a múltat, jelent és jövőt, miközben a színházi darabot a jövőben metaforaként használja a jelenre és a múltra egyaránt.
Az Blue Eye Samurai pompásan visszaadja a történelmi Japánt, díszes összecsukható legyezőkkel, arany kimonókkal, hatalmas palotákkal, hóval teli erdőkkel, rengeteg vizuálisan felejthetetlen pillanatot nyújt, nehéz szavakba önteni az animációért felelősök munkáját.
Ha csak ritkán élvezzük az animek világát, ez biztos megfelelő választás lesz, sőt sokkal több annál.
Alapvetőn jó kis sorozat, ha valaki szereti a „kardozós”, „japános” filmeket.
Viszont, elsőflegesen amiért lepontoztam, az az, hogy számomra már bőven sok volt a szexualitásból, különösen a perverz dolgokból, mert sajna annak sincs híján ez a sorozat :-(.
Ami még problémám van vele, az egy picit a főszereplő. Egyrészt pl. hasbaszúrják, attól ott egész realisztikusan „elfárad”, de utánna egyszer csak hipp-hopp „feltámad”, és lezúz mindenkit. Mi van?! Másrészt baromira nem bontották ki, hogy hogy is lett ennyire nagyszerű harcos. Mert értem én, hogy gyakorolt magában, de tanító, mester nélkül, csak úgy, hogy ellesi más szamurájoktól a technikát, szerintem nem lehet ilyen szintre eljutni. Mert egy dolog látni, de ha nincs valaki, aki megmondja, hogy amit csinálunk, az jó-e, akkor simán rossz beidegződések születhetnek. Ja, és mellesleg nem csak a karddal bánt jól, hanem teljes körűen kimagasló harcművésszé vált, amiről meg végképp nem szólt a történet, hogy azt hogy is sajátította el.
És a vége is számomra picit fura lett, bár biztos valahogy elő kellett készíteni a folytatást :-).
Ezeket leszámítva szórakoztató volt.
Imádom az animált filmeket, mindenhol ezt a sorozatot láttam, gondoltam megér egy esélyt. Abszolút új kedvencet avattam, én imádtam. Nagyon egyedi, a készítése (ha valakit érdekel youtubon sok videót találni róla), a története. Vannak apró cseprő kis hibák, amire én is húztam a számat, Mizu állóképessége, azért az adrenalin se képes csodákra, de ezt el tudtam nézni, mivel minden mást imádtam benne. Nagyon jók a karakterek, a hercegnő volt a másik kedvencem.
Nagyon örülök, hogy elkészítették, hisz nem csak gyerekeknek szól az animáció, hanem a fantáziáról.
Népszerű idézetek
– Mi a kard?
– A szamuráj lelke.
– Egy vonal. A vonal egyik oldalán élet van. A másikon halál. Az él, amit kovácsolnak, jelenti a határt az élet és halál között.